Budú mať kde do zimy bývať ? Aj vy môžete pomôcť.

Získaných 0 € 2 285 €
10 000 €
40 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar
Dátum pridania
5. 9. 2023

Prečo túto kampaň organizujeme?

Na naše dvere v bratislavskej Petržalke týždenne zaklope vyše 20 rodín s maloletými deťmi. Väčšina rodín je jednorodičovských, s dvomi a viac deťmi. Jedná sa o vystrašené mamy, ktoré sa boja, kde budú ďalšiu noc bývať, no ničím výnimočným nie je ani otec, ktorý sa sám stará o maloleté deti.

Sieť spolupracujúcich a nami spoluzaložených centier pre obnovu rodiny Dorka v Košiciach, Prešove či Ružomberku je vystavená momentálne veľkému tlaku žiadostí podobne ohrozených rodín z chudobnejších regiónov Slovenska. A práve Bratislava je ako lokalita s vidinou rodín, ktoré túžia po normálnom bežnom živote mnohokrát útočiskom pre hľadanie pomoci a záchrany. 

V Spoločnosti Úsmev ako dar sa prednostne zaujímame najmä o  reálny vznik sociálneho nájomného bývania, ktoré je skutočne dostupným pre tieto rodiny – dostupným z hľadiska ekonomického, ako aj lokalitou k ich najbližším rodinným väzbám či možností práce a vzdelávania detí, aby táto ohrozená rodina mala čo najreálnejšie prostredie na svoj reštart  – cestu von zo svojej chudoby.

Naše aktivity

Okrem modelového projektu vidieckeho sociálneho bývania v podobe 7 – mich bytov v obci Jasov pri Košiciach sme už v roku 2018 v bratislavskej Petržalke vďaka dobrote darcov cez darcovský portál StartLab vybudovali 4 skromné bytového jednotky, ktoré za svoju päť ročnú existenciu poskytli domov už ôsmim rodinám s 21 maloletými deťmi.  Bol a je to pre nich bezpečný domov do doby, pokiaľ intenzívnou odbornou a ľudskou prácou s rodinou nájdeme následné, dlhodobé bezpečné riešenie pre nich.

Dnes stojíme reálne pred dokončením ďalších 3 bytových jednotiek

Tieto jednotky môžu už túto zimu reálne zabrániť vyňatiu detí z rodiny a ich smerovaniu do detského domova z dôvody straty strechy nad hlavou. Každodenná skúsenosť nám ukazuje, že u mnoho rodín mesačný výpadok príjmu môže spôsobiť reálnu stratu bývania, keďže nedisponujú žiadnymi rezervami či pomocou zo strany blízkych, ktorých už nemajú. Rastúcou infláciou a reálnou nedostupnosťou čoraz drahšieho komerčného pre nízkopríjmové pracujúce rodiny počet ohrozených rodín, kde hrozí vyňatie dieťaťa prudko rastie.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vaše dobrovoľne poukázané prostriedky použijeme na urýchlené dokončenie už existujúcej dispozície troch bytových jednotiek na prízemí budovy na Ševčenkovej ulici 21 v Bratislave.

Akútne potrebujeme dokončiť podlahy, stropy, omietky, ukončiť silnoprúdovú inštaláciu ako aj obklady a dlažby v sociálnych zariadeniach.  Teší nás nás, že vďaka Vašej adresnej pomoci vytvoríme aj spoločenskú miestnosť pre komunitnú prácu s deťmi ako aj priestor pre umiestnenie dvoch šijacích strojov, ktoré pomôžu mamkám samoživiteľkám zapojiť sa do projektu Odpadnesh.com a tak si dôstojne privyrobiť na obživu svojich detí.  Súčasťou tejto časti nášho centra sociálneho bývania bude aj priestor pre sociálneho pracovníka a psychológa, ktorí budú sprevádzať tieto rodiny na ceste k dôstojnejšiemu a menej ohrozenému životu.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň