„Bača rozdaj!“ – jedinečná kartová hra. Nauč sa niečo nové a ešte sa aj zabavíš.

Míľnik 1/2

Pokryjeme výrobu a balenie kariet. (veci ako grafická úprava, ilustrácie, tlačiarenské služby a výrobu obalov)

Získaných 0 € 171 €
1 500 €
20 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Pokryjeme aj distribúciu a propagáciu. Pomôžete nám dostať karty bližšie k Vám a na Váš hrací stôl :D.

Získaných 0 € 171 €
2 000 €
20 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Adriana Pacigová
Dátum pridania
16. 11. 2023

Kde sa vzala tu sa vzala, nová kartová hra vznikala.

Hnacím motorom našej tvorby je snaha zatraktívniť dôležité, no často zabudnuté témy, ktoré sú súčasťou našej kultúrnej identity. Veríme, že ponúknuť nový vizuál tradičným myšlienkam a možno ich tak trošku priblížiť či zatraktívniť novým generáciám je dôležitá práca. Máme za sebou dve vytvorené knihy a dnes sa k vám prihovárame s niečím novým. Formou kartovej hry chceme priniesť širokému publiku tradičné témy, obohatené o trochu vtipu a súčasného umenia čím, ako veríme, sa stávajú zrozumiteľnejšie a ľahšie uchopiteľnejšie. Predstavujeme vám unikátnu kartovú hru Bača rozdaj!

Kartová hra Bača rozdaj! je jednoduchá, čiže ju bez obáv zvládnu s pomocou rodičov aj malé deti. Zároveň sme ju vyskladali tak, aby ponúkala viacero možností hrania (balíček obsahuje 3možnosti hrania s návodom a pravidlami). Karty je možné hrať na spôsob vynoveného pexesa, využiť ich ako hru pre rozprávačov či zabaviť sa pri trénovaní rýchlosti a postrehu. Veselé postavičky z knihy Salaš ožijú v novej kartovej hre.

Prostredníctvom nej si hráči budú môcť priblížiť výrobu syra, vznik oštiepka či iné tradičné práce zo života Baču. Dozviete sa ako vznikajú súkenné nohavice, čo je to kľag, či ako sa vytvára črpák. Zábavná rodinná hra, ktorá vás navyše aj niečo nové naučí. Hrací balík obsahuje 33 hracích kariet a samostatný náučný slovník plný zaujímavostí z ovčiarskeho sveta. Veríme, že naše karty si nájdu miesto vo vašej domácnosti a naučia vás zas niečo nové, no hlavne pobavia.

Nie len detská hra Bača rozdaj! je vhodný darček pre deti a rodičov. Zároveň ponúka aj veľký priestor pre pedagógov ako podať hravou formou témy, ktoré sú dnešnému detskému divákovi už o čosi vzdialenejšie.

Kto za kampaňou stojí?

Sme dvaja lokálni nadšenci a veční optimisti. Vo svojom voľnom čase sme sa rozhodli vytvoriť niečo stále, čo by odrážalo naše hodnoty, radosť z tvorenia a samozrejme nadšenie pre slovenský folklór a ľudovú kultúru.

Náš tím tvorí ako v každom dobrom klišé ON a ONA. 

Janči je grafik, ilustrátor a maliar, Adriana zas kreatívna duša, spisovateľka,  kunsthistorička a hlavne mama. Niekde medzi Bratislavou a Liptovom sa nám vďaka virtuálnemu svetu podarilo vytvoriť jedinečnú detskú knihu. Sme kreatívna dvojica „Spoza stola“, ktorá vám prináša vždy niečo tradičné a blízke, avšak v novom šate. 

Po roku Vám prinášame niečo celkom iné. Po knihách sme sa rozhodli vytvoriť  pre vás to čo sme ešte neskúšali. Veríme, že to pre vás bude rovnako zábavné a zaujímavé ako naša posledná kniha. Behom promovania našej knihy Salaš v obrazoch a príbehoch sme si u vás overili, že téma salaša vás naozaj baví. 

Na čo získané peniaze použijeme?

Vážime si vašu podporu a preto ju celú využijeme na vytvorenie unikátnej kartovej hry Bača rozdaj. Prostriedky nadobudnuté prostredníctvom kampane poputujú na náklady spojené s výrobou a
následnou distribúciou.

Momentálne je projekt v procese realizácie a finišujeme všetky podkladové práce potrebné pre začiatok výrobných procesov. Prinášame lokálne témy a preto sme veľmi hrdý, že sa nám podarilo dohodnúť celú výrobu hry Bača rozdaj, na Slovensku a vytvoriť tak naozaj slovenský produkt. Vďaka vašej podpore sa môžete stať súčasťou nášho tímu a prispieť tak k vzniku jedinečnej, nie len detskej hry, ktorá môže zas o čosi predĺžiť život našich tradícií a histórie.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
10 €  •  28. 11. 2023 16:46
Dobrosrdečný darca
20 €  •  27. 11. 2023 14:01
Láskavý darca
10 €  •  26. 11. 2023 22:28
Milý darca
30 €  •  19. 11. 2023 18:38
Dobrosrdečný darca
11 €  •  18. 11. 2023 21:09
Dobrosrdečný darca
40 €  •  17. 11. 2023 12:36
Veľkorysý darca
50 €  •  16. 11. 2023 13:22

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocti a plusová karma
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocti a plusová karma

Vaša odmena bude dobrý pocit a doplnenie karmy. S Jančim vyšleme vašim smerom množstvo pozitívnej energie, lásky a vďaky. Veríme, že kým k Vám dorazia vesmír ich ešte strojnásobí takže takáto podpora sa určite oplatí. 

Kartová hra "Bača rozdaj!"
Prispejte 10 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“

Vďaka vašej podpore získate 33hracích kariet Bača rozdaj! v darčekovom balení. Súčasťou balenia je aj náučný slovník plný zaujímavých postrehov a múdrostí zo salaša priamo od Baču. Vďaka našej kartovej hre, hravo pochopíte výrobu syra či súkenných nohavíc. Tak neváhaj a zahraj sa na baču aj ty. 

Dodanie do VIANOC.

Odmena

– 33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch"
Prispejte 10 € a viac

Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“

Naša prvá detská kniha Vás vďaka veľkoformátovým ilustráciám prenesie na malebný salaš. Vďaka chytľavým básničkám Vás prevedie rušným dňom na salaši a spoznáte domácich obyvateľov, ich prácu ale i každodenné prekvapenia ktoré ich postretli.

Dodanie do Vianoc. 

Odmena

– 1× veľkoformátová detská kniha Salaš v obrázkoch a príbehoch

Kartová hra "Bača rozdaj!" + Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch" + nálepky
Prispejte 25 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“ + Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“ + nálepky

Vďaka výhodnému baličku získate plno zábavy zo salaša. Jedinečná hra Bača rozdaj sa postará o zábavu pre celú rodinu. Večer pred spaním si môžete skrátiť pri prijemnom čítaní bohato ilustrovanej detskej knihy Salaš v obrázkoch a príbehoch a naše veselé postavičky Vás vďaka samolepkám budú sprevádzať kam len chcete.

Odmena

33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

– veľkoformátová bohato ilustrovaná detská kniha  Salaš v obrázkoch a príbehoch 

– veselé samolepky

Kartová hra "Bača rozdaj!" + Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch" + nálepky + pracovný zošit + záložka do knihy
Prispejte 40 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“ + Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“ + nálepky + pracovný zošit + záložka do knihy

Veselé kombo zo salaša prináša kopec zábavy pre celú rodinu. Pri čítaní unikátnej detskej knihy Salaš v obrázkoch a príbehoch sa oboznámite s naším salašom. Jedinečná kartová hra Bača rozdaj!, potom zapojí celú rodinu do zábavnej hry pri ktorej sa kadečo nové dozviete. Veselými samolepkami si môžete vyzdobiť čo len chcete a svoje schopnosti si môžete otestovať v malom pracovnom zošite plnom zábavných úloh. A aby ste nezabudli ako sa trénuje čítanie s porozumením pripravili sme pre Vás jednoduchú pomôcku v podobe hravej záložky. 

Odmena

– 33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

– veľkoformátová bohato ilustrovaná detská kniha  Salaš v obrázkoch a príbehoch 

– veselé samolepky

– záložka do knihy so základnými princípmi čítania s porozumením

– pracovný zošit plný kreatívnych úloh pre deti 

Veselá ilustrácia na stenu podľa vlastného želania
Prispejte 200 € a viac

Veselá ilustrácia na stenu podľa vlastného želania

Podľa Vášho vkusu vyzdobíme, detskú izbu, lekársku čakáreň či chodbu v škôlke. Po dohode vyberieme a vyhotovíme jedinečnú nástennú maľbu, ktorá Vás bude tešiť. Spoločne dokážeme premeniť akúkoľvek stenu na bránu do sveta fantázie. Tak neváhajte a dajme sa do toho.

Odmena

– 1× nástenná maľba podľa dohody

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocti a plusová karma
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocti a plusová karma

Vaša odmena bude dobrý pocit a doplnenie karmy. S Jančim vyšleme vašim smerom množstvo pozitívnej energie, lásky a vďaky. Veríme, že kým k Vám dorazia vesmír ich ešte strojnásobí takže takáto podpora sa určite oplatí. 

Kartová hra "Bača rozdaj!"
Prispejte 10 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“

Vďaka vašej podpore získate 33hracích kariet Bača rozdaj! v darčekovom balení. Súčasťou balenia je aj náučný slovník plný zaujímavých postrehov a múdrostí zo salaša priamo od Baču. Vďaka našej kartovej hre, hravo pochopíte výrobu syra či súkenných nohavíc. Tak neváhaj a zahraj sa na baču aj ty. 

Dodanie do VIANOC.

Odmena

– 33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch"
Prispejte 10 € a viac

Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“

Naša prvá detská kniha Vás vďaka veľkoformátovým ilustráciám prenesie na malebný salaš. Vďaka chytľavým básničkám Vás prevedie rušným dňom na salaši a spoznáte domácich obyvateľov, ich prácu ale i každodenné prekvapenia ktoré ich postretli.

Dodanie do Vianoc. 

Odmena

– 1× veľkoformátová detská kniha Salaš v obrázkoch a príbehoch

Kartová hra "Bača rozdaj!" + Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch" + nálepky
Prispejte 25 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“ + Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“ + nálepky

Vďaka výhodnému baličku získate plno zábavy zo salaša. Jedinečná hra Bača rozdaj sa postará o zábavu pre celú rodinu. Večer pred spaním si môžete skrátiť pri prijemnom čítaní bohato ilustrovanej detskej knihy Salaš v obrázkoch a príbehoch a naše veselé postavičky Vás vďaka samolepkám budú sprevádzať kam len chcete.

Odmena

33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

– veľkoformátová bohato ilustrovaná detská kniha  Salaš v obrázkoch a príbehoch 

– veselé samolepky

Kartová hra "Bača rozdaj!" + Kniha "Salaš v obrázkoch a príbehoch" + nálepky + pracovný zošit + záložka do knihy
Prispejte 40 € a viac

Kartová hra „Bača rozdaj!“ + Kniha „Salaš v obrázkoch a príbehoch“ + nálepky + pracovný zošit + záložka do knihy

Veselé kombo zo salaša prináša kopec zábavy pre celú rodinu. Pri čítaní unikátnej detskej knihy Salaš v obrázkoch a príbehoch sa oboznámite s naším salašom. Jedinečná kartová hra Bača rozdaj!, potom zapojí celú rodinu do zábavnej hry pri ktorej sa kadečo nové dozviete. Veselými samolepkami si môžete vyzdobiť čo len chcete a svoje schopnosti si môžete otestovať v malom pracovnom zošite plnom zábavných úloh. A aby ste nezabudli ako sa trénuje čítanie s porozumením pripravili sme pre Vás jednoduchú pomôcku v podobe hravej záložky. 

Odmena

– 33 hracích kariet

– 2 karty pravidiel

– vreckový náučný slovník

– ekologické darčekové balenie

– veľkoformátová bohato ilustrovaná detská kniha  Salaš v obrázkoch a príbehoch 

– veselé samolepky

– záložka do knihy so základnými princípmi čítania s porozumením

– pracovný zošit plný kreatívnych úloh pre deti 

Veselá ilustrácia na stenu podľa vlastného želania
Prispejte 200 € a viac

Veselá ilustrácia na stenu podľa vlastného želania

Podľa Vášho vkusu vyzdobíme, detskú izbu, lekársku čakáreň či chodbu v škôlke. Po dohode vyberieme a vyhotovíme jedinečnú nástennú maľbu, ktorá Vás bude tešiť. Spoločne dokážeme premeniť akúkoľvek stenu na bránu do sveta fantázie. Tak neváhajte a dajme sa do toho.

Odmena

– 1× nástenná maľba podľa dohody