Výzva ukončená:

Podporme aktivity občianskeho združenia Babka Dedko sú nám všetko

Získaných 0 € 265 €
5 000 €
 -
9 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
29 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporme aktivity občianskeho združenia Babka Dedko sú nám všetko

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Babka Dedko sú nám všetko OZ
Dátum pridania
8. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

Sme občianske zduženie Babka Dedko sú nám všetko OZ.

OZ je zamerané na aktívnu činnosť a starostlivosť o seniorov. Bohaté skúsenosti máme získané z vlastného rodinného prostredia, ktoré vyústili do založenia OZ. Najviac oslabená skupina v spoločnosti sú seniori, preto sme sa zamerali na túto cieľovú skupinu. 

Chceme seniorom poskytnúť nové podnety na ich sebarealizáciu, zlepšiť zdravie, aktivitami udržať čo najdlhšie sebaoblužné činnosti, poskytnúť im možnosť vyjadriť sa na rôzne témy. Vrátiť im chuť do života a premeniť jeseň života na príjemné, plnohodnotné obdobie.

Komu pomôžeme?

Chceme pomôcť osamelým starším jedincom o ktorých nejavia záujem priatelia, okolie, rodina, alebo ju nemajú. Takto sa dostávajú do sociálnej izolácie. Osamelosť vedie k hlbokej depresii a zúfalstvu.

Projekt zahŕňa návštevy vybraných osamelých seniorov, akcie v kluboch, seniorských domoch a domácnostiach. Chceme ich pravidelne navštevovať, porozprávať sa s nimi, niečo zaujímavé prečítať, popozerať staré fotografie, zaspomínať, osláviť jubileá, sviatky a potešiť malým darčekom. Cvičenie a tanec na stoličkách, kognitívny tréning.

Tieto aktivity, zabezpečia socializáciu, zlepšenie manuálnej zručnosti, stabilizáciu, silu a následne dôveru v seba. Hlavne tanec a hudba navodí radostnú atmosféru a veselú náladu. Kognitívny tréning je zacielený na aktivity, ktoré podporujú udržiavanie, alebo rozvoj kognitívnych funkcií ako je pamäť, pozornosť, myslenie, plánovanie, organizovanie, úsudok, schopnosť riešiť problémy, porozumieť a používať reč, vyjadrovať sa. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančné prostriedky budú použité na nákup materiálu a pomôcok na kognitívny tréning, nákup pomôcok na cvičenie, náklady na dopravu, prenájom priestorov, náklady spojené so mzdou akreditovaného lektora.

Ak sa nám nepodarí získať cieľovú sumu počet seniorov, ktorým chceme pomôcť sa zníži. Ak by sa nám podarilo získať viac financií budeme môcť pomoc poskytnúť väčšiemu počtu  seniorov. 

Vopred ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! 

.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
50 €  •  5. 3. 2023 22:30
Štedrý darca
100 €  •  20. 2. 2023 21:20
Veľkorysý darca
10 €  •  18. 2. 2023 12:05
Dobročiný Darca
25 €  •  18. 2. 2023 7:21
Veľkorysý darca
10 €  •  17. 2. 2023 22:22
Dobročiný Darca
10 €  •  17. 2. 2023 21:33
Milý darca
10 €  •  17. 2. 2023 19:19
Láskavý darca
25 €  •  14. 2. 2023 11:33
Veľkorysý darca
25 €  •  14. 2. 2023 10:57

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň