Podporme oslobodzovanie Ukrajiny – materiálna pomoc vojakom

Míľnik 1/3

Celá paleta energetických tyčiniek s kofeinom

Získaných 0 € 3 140 €
2 300 €
2 dni
do ukončenia

Míľnik 2/3

Energetické tyčinky + 500× 400 ml fľaša fyziologického roztoku

Získaných 0 € 3 140 €
2 850 €
2 dni
do ukončenia

Míľnik 3/3

Energetické tyčinky + fyziologický roztok + tablety na úpravu vody 10 000 litrov vody

Získaných 0 € 3 140 €
4 450 €
2 dni
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
29. 6. 2023
Posledná aktualita

11. 9. 2023 9:46

Čo nás veľmi potešilo?

Podarilo sa nám lacno zohnať v Česku 20 ks drevených a 40 ks hliníkových nosidiel a transportné plachty. Súčasťou radosti je aj rýchle doručenie priamo na Ukrajinu – prakticky na druhý deň – a to vďaka spolupráci vrámci platformy Spolu Ukrajine.

Fotky sú už z vykládky / prekládky v Ukrajine a v tejto chvíli už tieto nosidlá pomáhajú jednotkám na fronte.

Pripájame tiež skoršie fotky nových nosidiel DNIPRO nakúpených v Ukrajine (čím pomáhame aj miestnej ekonomike), zásielky sú už doručené 4. tankovej brigáde a 46. brigáde vzdušných síl.

CHRÁNIME ŽIVOTY! SPOLU ZA VÍŤAZSTVOM! 🇸🇰🇺🇦

👉  Zbierka na podporu oslobodzovania Ukrajiny pokračuje TU na Donio

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Je to vlastne jednoduché

Vojaci, ktorí oslobodzujú Ukrajinu, aktuálne potrebujú aj:

  • Tablety na úpravu vody (približne 1600 € zabezpečí úpravu 10 000 litrov)
  • Rýchlu energiu do vrecka (za 2300 € nakúpime celú paletu energetických tyčiniek s kofeinom)
  • Repelenty proti komárom a kliešťom (350 gélov / sprejov za 900 €)
  • Vlhčené utierky a prostriedky na dezinfekciu rán
  • Fyziologický roztok (za 550 € zabezpečíme 500× 400 ml fľašu priamo v Ukrajine, čím pomôžeme aj miestnej ekonomike)
  • Hemostatiká (… takisto vyrobené priamo v Ukrajine)

Vďaka dlhodobej spolupráci máme zozbierané potreby priamo od vojakov. Na titulnej fotke sú vojaci s turniketami Dnipro (viac info), ktoré sú vyrobené v Ukrajine, čím pomáhame aj miestnej ekonomike. Každý vojak dostane zvyčajne dva kusy. Turnikety sú nadizajnované tak, aby v núdzovej situácii bolo možné ich použitie bez pomoci druhých.

Dlhodobá pomoc v miestach bojov

Z bezpečnostných dôvodov nie je momentálne možné bližšie špecifikovať detaily „komu“ a „kam“ bude táto pomoc smerovať. Logistiku priamo vojenským jednotkám na fronte zabezpečuje naša partnerská organizácia Veteránsky priestor z ukrajinského Rivne. Spoločne pomáhame už od začiatku vojny vo februári 2022, napríklad aj takto:

Turnikety, ktoré zastavujú krvácanie (vyrobené v Ukrajine):

Lekárničky (rôzne druhy):

Poďakovanie za plynové variče:

Termonoponožky aj pre jednotku snajperov:

Špeciálny zdravotnícky materiál, napríklad NIO intraoseálne ihly:

Generátory pre rôzne vojenské jednotky:

Nosidlá pre ranených (vyrobené priamo v Ukrajine):

Ľuďom Ukrajiny pomáhame dlhodobo

Od začiatku vojny pomáhame ľuďom Ukrajiny v Prievidzi a okolí a aj priamo na Ukrajine. V našom regióne sme zabezpečili ubytovanie pre viac ako 300 ľudí a každý týždeň vydávame potraviny a hygienu desiatkam rodín.

Opakovane dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál a ďalšiu humanitárnu pomoc, napríklad viac ako 70 generátorov – elektrocentrál, ktoré pomáhajú prekonať zimu a tmu. V Ukrajine pomáhame predovšetkým na miestach bojov v prvej línii, ale aj na miestach, ktoré boli oslobodené.

Naša spoločná pomoc presiahla hodnotu 200 000 €. A pokračujeme … pomoc ľuďom Ukrajiny považujeme za veľmi dôležitú – Ukrajinky a Ukrajinci bojujú a trpia aj za našu slobodu!

Viac o našej iniciatíve Prievidza pomáha Ukrajine si prečítate na www.prievidzapomaha.sk.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

11. 9. 2023 9:46

Čo nás veľmi potešilo?

Podarilo sa nám lacno zohnať v Česku 20 ks drevených a 40 ks hliníkových nosidiel a transportné plachty. Súčasťou radosti je aj rýchle doručenie priamo na Ukrajinu – prakticky na druhý deň – a to vďaka spolupráci vrámci platformy Spolu Ukrajine.

Fotky sú už z vykládky / prekládky v Ukrajine a v tejto chvíli už tieto nosidlá pomáhajú jednotkám na fronte.

Pripájame tiež skoršie fotky nových nosidiel DNIPRO nakúpených v Ukrajine (čím pomáhame aj miestnej ekonomike), zásielky sú už doručené 4. tankovej brigáde a 46. brigáde vzdušných síl.

CHRÁNIME ŽIVOTY! SPOLU ZA VÍŤAZSTVOM! 🇸🇰🇺🇦

👉  Zbierka na podporu oslobodzovania Ukrajiny pokračuje TU na Donio

4. 8. 2023 8:33

12 000 energetických tyčiniek

Súčasťou júlovej dodávky materiálnej pomoci vojakom bolo aj 12 000 energetických tyčiniek pre vojakov. Ďakujeme za vašu podporu – 100% vášho daru pomáha a navyše tieto tyčinky sa nám podarilo zakúpiť za skutočne veľmi výhodných podmienok! Vojakom pomáhame aj takouto formou, zbierka na Donio pokračuje!

📷 Predstava, že tieto tyčinky budú pre niekoho posledným jedlom v živote je desivá. Väčšina týchto tyčiniek však dodá potrebnú energiu hrdinským vojakom, ktorí bránia aj našu slobodu.

P.S.: Zosumarizujeme aj ucelené info o tejto dodávke pomoci – na foto nižšie Ivan Sýkora z Berkatu, Tatiana Remenyuk z organizácie Veteránsky priestor v Rivne a doktor a dobrovoľník Lyubo Kletsko.

17. 7. 2023 23:44

Pomoc vždy čo najskôr

Milé darkyne, milí darcovia, ďakujeme za vašu podporu!

Vždy sa ju snažíme čo najrýchlejšie pretaviť do toľko potrebnej pomoci ľuďom v Ukrajine. Na fotkách nižšie sú hemostatiká, fyziologické roztoky a tablety na úpravu vody, ktoré už sú v Ukrajine a partnerská organizácia Veteránsky priestor zabezpečuje priebežne ich distribúciu na miesta určenia – v tomto prípade priamo rôznym vojenským jednotkám.

Budúci týždeň dodáme z Prievidze na Ukrajinu ďalšiu pomoc, napríklad špeciálny zdravotnícky materiál či paletu energetických tyčiniek. 

Ďakujeme ešte raz za vaše dary a garantujeme vám, že každé euro priamo pomáha! A, prosíme, zazdieľajte prebiehajúcu výzvu aj s vašou rodinou, priateľmi či známymi: www.donio.sk/podporme-oslobodzovanie-ukrajiny

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň