Turnikety zachraňujú životy – pomôžme 2× vďaka výrobe priamo na Ukrajine

Míľnik 1/8

Prvých 50 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
650 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 2/8

100 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
1 300 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 3/8

200 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
2 600 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 4/8

300 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
3 900 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 5/8

400 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
5 200 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 6/8

500 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
6 500 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 7/8

550 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
7 150 €
90 dní
do ukončenia

Míľnik 8/8

600 turniketov

Získaných 0 € 6 094 €
7 800 €
90 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Dátum pridania
28. 12. 2022
Posledná aktualita

8. 5. 2023 19:34

Musíme vydržať!

Tešíme sa z pokračujúcej pomoci vojakom, ktorí bojujú aj za našu slobodu! Na fotkách sú turnikety, ktoré zastavujú krvácanie a nosidlá pre ranených – vyrobené priamo v Ukrajine, takže pomáhame aj miestnej ekonomike. 🇺🇦

Ak máte tú možnosť, prispejte na ďalšie nákupy zdravotníckeho materiálu TU na Donio (100% vášho daru pomáha):

👉  Turniket za 13 €/ks

👉  Nosidlo za 50 €/ks

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Realita je jednoducho taká, že vhodný zdravotnícky materiál zachráni život!

Keď Anton, ukrajinský dobrovoľník, prvýkrát použil vetu: „Ty si neuvedomuješ, koľko životov ste zachránili!“, prešiel nám mráz po chrbte. 

Na fotke vyššie je dobrovoľníčka Tatiana z Rivne, ktorá zabezpečuje distribúciu našej materiálnej pomoci tam, kde je to potrebné. Na nasledujúcich fotkách vidíte „nabalený“ náš základný zdravotnícky materiál, vrátane turniketov. Podarilo sa nám ich na Ukrajinu dodať stovky a pokračujeme!

… zastavujú krvácanie v poľných podmienkach

Turnikety sú taktické zdravotnícke škrtidlo vyvinuté na aplikáciu aj jednou rukou – v prípade použitia svojpomocne. V krízových situáciách turniket úplne uzavrie tok krvi u traumatického poranenia so závažným krvácaním. Po utiahnutí turniketu sa upínací systém zaistí proti uvoľneniu počas transportu zraneného.

Nasledujúce video zaznamenáva použitie turniketu zdravotníkom priamo na mieste bojov. Upozornenie: je v ňom vidieť krv zraneného a čiastočne aj prebiehajúci boj.

Statočná Ukrajina potrebuje našu pomoc! Pridáte sa?

Turnikety nakúpime u overeného dodávateľa priamo na Ukrajine za 13 €/ks (vrátane zľavy pri väčšom nákupe). Takýto nákup považujeme za formu „dvojitej“ pomoci aj pre ľudí na Ukrajine, ktorí tieto turnikety vyrábajú.

My všetci sme dobrovoľníci a vďaka tomu 100% vášho daru pomôže s nákupom turniketov, ktoré vyrobia priamo na Ukrajine!

Od začiatku vojny pomáhame ľudom Ukrajiny v Prievidzi a okolí a aj priamo na Ukrajine. Zabezpečili sme ubytovanie pre viac ako 200 ľudí z Ukrajiny. Každý týždeň vydávame trvanlivé potraviny desiatkam rodín. Opakované dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál. Prečítajte si viac:

-> Decembrové dodávky materiálnej pomoci na Ukrajinu

-> Lieky a lekárničky pomáhajú na Ukrajine

-> Nosidlá, úprava vody, lekárničky, proti zime, … – dodávka materiálnej pomoci na Ukrajinu

Informácie o našej iniciatíve Prievidza pomáha Ukrajine nájdete na www.prievidzapomaha.sk.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

8. 5. 2023 19:34

Musíme vydržať!

Tešíme sa z pokračujúcej pomoci vojakom, ktorí bojujú aj za našu slobodu! Na fotkách sú turnikety, ktoré zastavujú krvácanie a nosidlá pre ranených – vyrobené priamo v Ukrajine, takže pomáhame aj miestnej ekonomike. 🇺🇦

Ak máte tú možnosť, prispejte na ďalšie nákupy zdravotníckeho materiálu TU na Donio (100% vášho daru pomáha):

👉  Turniket za 13 €/ks

👉  Nosidlo za 50 €/ks

19. 4. 2023 21:52

Špeciálna zdravotnícka výbava pomáha zachraňovať životy

Začiatkom apríla sme odoslali na Ukrajinu 50 ks hrudných chlopní50 ks „Foxseal Chest Seal“. Systém FoxSeal sa dodáva s dvomi obväzmi v kompaktnom balení a ide o okluzívny obväz testovaný v extrémnych podmienkach na ošetrenie potenciálne smrteľných otvorených poranení hrudníka.

Na fotkách je aj lekárnička IFAK KIT, ktorá je určená pre prácu záchranárov v teréne. Je uložená v univerzálnom taktickom puzdre s jednoduchým upínacím systémom na nepriestrelnú vestu, batoh alebo opasok. Uplynulú sobotu sme na Ukrajinu zaslali 10 ks takýchto lekárničiek a 10 ks NIO intraoseálnych ihiel – aj vďaka finančnej pomoci ukrajinského dobrovoľníka MUDr. Lyubomyra Kletska a jeho firmy Svit-Med.

Ide skutočne o špeciálnu (a nákladnú) zdravotnícku výbavu pre záchranárov resp. vojenských medikov. Realita na fronte je aj taká, že ošetrovať krvácania priamo v akcii si musia aj samotní vojaci, ktorí isto ocenia, keď dostanú do svojej výbavy turnikety a hemostatické obväzy. Práve tie sme v počte 500 ks (200+300) zakúpili priamo v Ukrajine.

Ďakujeme za vaše finančné dary, spoločne pomáhame zachraňovať životy statočných ukrajinských vojakov!

A musíme vydržať! Ak máte tú možnosť, pomôžte nám s nákup ďalších turniketov – výzva pokračuje na Donio TU

14. 3. 2023 7:06

Unavení..... Každý deň pod paľbou… Minule boli v tejto jednotke aj zabití…

Podarilo sa nám dodať ďalšie turnikety a nosidlá pre vojenskú jednotku v Avdiivke na Donbase, ktorá je aktuálne pod veľkým tlakom rusských útokov.

Tieto turnikety aj nosidlá boli vyrobené v Ukrajine, takže pomáhame aj miestnej ekonomike.

Mimochodom: dodávku na fotke tiež zabezpečili dobrovoľníčky zo Sveta veteránov v Rivne, s ktorými aj my dlhodobo spolupracujeme a ktoré distribuujú aj našu pomoc.

ĎAKUJEME VŠETKÝM DARCOM A PODPOROVATEĽOM!

👉 Darujte 2% z vašich daní o.z. Berkat a vďaka vášmu daru zabezpečíme ďalší zdravotnícky materiál, ktorý zachraňuje životy. Viac info a potrebné údaje: obchodné meno (názov): Berkat Slovensko, o.z. a IČO: 42152445. 

👉 Zbierka na nákup nosidiel pokračuje na Donio TU

8. 2. 2023 22:39

Koľko životov zachránia?

Uplynulé týždne sa nám podarilo dodať 1050 ks turniketov pre päť vojenských jednotiek v Ukrajine. ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU! 

👉 Darujte 2% z vašich daní o.z. Berkat a vďaka vášmu daru zabezpečíme ďalší zdravotnícky materiál, ktorý zachraňuje životy. Viac info a potrebné údaje: obchodné meno (názov): Berkat Slovensko, o.z. a IČO: 42152445. 

300 ks turniketov pre 28. brigádu

300 ks turniketov pre námornú pechotu

300 ks turniketov pre 14. prápor

100 ks turniketov pre 10. batalion

50 ks turniketov pre pluk Azov

🇺🇦Tieto turnikety „Dnipro“ sú vyrobené priamo v Ukrajine a tak svojim spôsobom pomôžeme 2×. 🇺🇦

👉Naša pomoc pokračuje – je dôležitá a má veľký zmysel! Ak máte tú možnosť, prispejte na nákup ďalšieho zdravotníckeho materiálu TU na Donio alebo darujte 2% z vašich daní Berkatu a 100% pomôže ľuďom Ukrajiny!

11. 1. 2023 12:45

Prvých 300 turniketov dodaných

Vďaka vašej podpore cez Donio a od ďalších darcov sme dodali prvých 300 ks turniketov pre medikov 28. brigády. ĎAKUJEME!

Turnikety „Dnipro“ sú vyrobené priamo na Ukrajine a tak svojim spôsobom pomôžeme 2×. 🇺🇦

👉 Zbierka pokračuje: https://www.donio.sk/turnikety-zachranuju-zivoty-na-ukrajine

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
25 €  •  1. 6. 2023 20:10
Dobročiný Darca
50 €  •  1. 6. 2023 17:18
Milý darca
100 €  •  29. 5. 2023 13:25
Milý darca
25 €  •  29. 5. 2023 1:14
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 5. 2023 12:09
Milý darca
30 €  •  24. 5. 2023 9:02
Láskavý darca
10 €  •  22. 5. 2023 10:58
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  21. 5. 2023 17:40
Veľkorysý darca
50 €  •  20. 5. 2023 10:13
Dobročiný Darca
25 €  •  19. 5. 2023 12:41
Veľkorysý darca
10 €  •  16. 5. 2023 17:56
Dobrosrdečný darca
50 €  •  15. 5. 2023 21:58
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  15. 5. 2023 1:53
Láskavý darca
10 €  •  13. 5. 2023 11:38
Dobrosrdečný darca
50 €  •  12. 5. 2023 12:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  11. 5. 2023 22:10
Milý darca
100 €  •  10. 5. 2023 15:44
Dobročiný Darca
5 €  •  8. 5. 2023 19:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  6. 5. 2023 9:45
Štedrý darca
50 €  •  6. 5. 2023 7:45
Dobročiný Darca
25 €  •  5. 5. 2023 11:53
Dobrosrdečný darca
5 €  •  4. 5. 2023 11:55
Dobrosrdečný darca
25 €  •  4. 5. 2023 10:42
Dobročiný Darca
15 €  •  4. 5. 2023 9:37
Dobrosrdečný darca
50 €  •  3. 5. 2023 19:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  2. 5. 2023 19:49
Štedrý darca
300 €  •  2. 5. 2023 15:04
Milý darca
50 €  •  27. 4. 2023 21:29
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 4. 2023 19:56
Veľkorysý darca
25 €  •  21. 4. 2023 22:40
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 4. 2023 23:13
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 4. 2023 22:29
Veľkorysý darca
30 €  •  20. 4. 2023 11:37
Láskavý darca
25 €  •  19. 4. 2023 14:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
3 €  •  17. 4. 2023 12:10
František
50 €  •  16. 4. 2023 15:36
Nech to aspoň trochu pomôže, aby ste ubránili svoju krajinu.
Veľkorysý darca
50 €  •  14. 4. 2023 19:39
Milý darca
25 €  •  13. 4. 2023 11:35
Matus
25 €  •  12. 4. 2023 22:27
Slava Ukraine !
Milý darca
10 €  •  11. 4. 2023 22:36
Dobročiný Darca
50 €  •  11. 4. 2023 14:29
PAli
10 €  •  6. 4. 2023 18:47
Veľkorysý darca
10 €  •  4. 4. 2023 22:41
Milý darca
40 €  •  4. 4. 2023 19:39
Láskavý darca
100 €  •  3. 4. 2023 18:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  1. 4. 2023 23:35
Štedrý darca
260 €  •  1. 4. 2023 21:26
Milý darca
500 €  •  29. 3. 2023 10:55
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 3. 2023 20:26
Dobrosrdečný darca
30 €  •  26. 3. 2023 11:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
26 €  •  23. 3. 2023 9:46
Láskavý darca
50 €  •  22. 3. 2023 18:29
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  17. 3. 2023 15:28
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 3. 2023 10:12
Milý darca
25 €  •  12. 3. 2023 8:15
Dobročiný Darca
100 €  •  8. 3. 2023 21:04
Dobročiný Darca
10 €  •  5. 3. 2023 9:57
Dobročiný Darca
50 €  •  5. 3. 2023 9:33
Veľkorysý darca
25 €  •  3. 3. 2023 10:04
Dobrosrdečný darca
50 €  •  2. 3. 2023 18:45
Vďačný darca
13 €  •  2. 3. 2023 7:32
Ďakujem, že pomáhate aj z PD. Bojujú aj za nás!
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  1. 3. 2023 19:49
Veľkorysý darca
26 €  •  28. 2. 2023 22:40
Dobrosrdečný darca
25 €  •  28. 2. 2023 21:34
Dobročiný Darca
10 €  •  27. 2. 2023 19:38
Ivana
10 €  •  24. 2. 2023 22:56
Slava Ukraini!
Dobrosrdečný darca
100 €  •  24. 2. 2023 13:47
Veľkorysý darca
50 €  •  24. 2. 2023 13:00
Veľkorysý darca
30 €  •  22. 2. 2023 9:45
Dobročiný Darca
50 €  •  21. 2. 2023 18:00
Dobročiný Darca
20 €  •  19. 2. 2023 23:01
Dobrosrdečný darca
15 €  •  18. 2. 2023 22:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  16. 2. 2023 22:12
Milý darca
100 €  •  16. 2. 2023 19:47
Veľkorysý darca
25 €  •  13. 2. 2023 12:29
Dobročiný Darca
13 €  •  10. 2. 2023 19:30
František
50 €  •  10. 2. 2023 16:32
Stojíme pri vás a ďakujeme.
Dobročiný Darca
25 €  •  9. 2. 2023 18:24
Láskavý darca
20 €  •  9. 2. 2023 16:23
Milý darca
25 €  •  8. 2. 2023 19:04
Veľkorysý darca
50 €  •  6. 2. 2023 19:39
Dobročiný Darca
50 €  •  6. 2. 2023 19:31
B64
45 €  •  6. 2. 2023 18:30
за перемогу України
Veľkorysý darca
100 €  •  4. 2. 2023 13:50
Prosba 1 copy
25 €  •  1. 2. 2023 16:48
Som v soku, minule Ivan 400 euro na generator, dnes Peter 1300 na termokameru. Chcem vas poprosit, poslite kazdy mesiac aspon 5 euro na podporu Ukrajiny. Bojuju aj za nasu slobodu. Vdaka
Veľkorysý darca
70 €  •  31. 1. 2023 19:33
Milý darca
15 €  •  30. 1. 2023 21:14
Dobročiný Darca
50 €  •  29. 1. 2023 16:13
Dobrosrdečný darca
25 €  •  26. 1. 2023 20:18
Milý darca
30 €  •  22. 1. 2023 19:17
Štedrý darca
10 €  •  18. 1. 2023 19:47
Milý darca
50 €  •  16. 1. 2023 22:18
Dobročiný Darca
10 €  •  16. 1. 2023 18:35
Veľkorysý darca
100 €  •  14. 1. 2023 14:34
Láskavý darca
10 €  •  13. 1. 2023 12:49
Štedrý darca
10 €  •  12. 1. 2023 13:23
Milý darca
25 €  •  11. 1. 2023 17:28
Veľkorysý darca
150 €  •  10. 1. 2023 8:58
Štedrý darca
13 €  •  10. 1. 2023 8:31
Veľkorysý darca
27 €  •  9. 1. 2023 17:18
Roberto
13 €  •  8. 1. 2023 22:45
Sláva Ukrajine!
Láskavý darca
50 €  •  7. 1. 2023 22:57
Dobročiný Darca
50 €  •  6. 1. 2023 20:42
Dobrosrdečný darca
65 €  •  5. 1. 2023 17:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  4. 1. 2023 20:29
Štedrý darca
25 €  •  3. 1. 2023 13:20
Láskavý darca
100 €  •  30. 12. 2022 12:47
Dobročiný Darca
1 000 €  •  29. 12. 2022 17:35
Dobrosrdečný darca
10 €  •  28. 12. 2022 23:10

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

František
50 €  •  16. 4. 2023 15:36
Nech to aspoň trochu pomôže, aby ste ubránili svoju krajinu.
Matus
25 €  •  12. 4. 2023 22:27
Slava Ukraine !
Vďačný darca
13 €  •  2. 3. 2023 7:32
Ďakujem, že pomáhate aj z PD. Bojujú aj za nás!
Ivana
10 €  •  24. 2. 2023 22:56
Slava Ukraini!
František
50 €  •  10. 2. 2023 16:32
Stojíme pri vás a ďakujeme.
B64
45 €  •  6. 2. 2023 18:30
за перемогу України
Prosba 1 copy
25 €  •  1. 2. 2023 16:48
Som v soku, minule Ivan 400 euro na generator, dnes Peter 1300 na termokameru. Chcem vas poprosit, poslite kazdy mesiac aspon 5 euro na podporu Ukrajiny. Bojuju aj za nasu slobodu. Vdaka
Roberto
13 €  •  8. 1. 2023 22:45
Sláva Ukrajine!

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň