Úspešne dokončené:

Náhrada generátora, ktorý zbombardovali Rusi – pre vojakov v Bachmute

Získaných 0 € 1 100 €
1 100 €
 -
13 darcov
Celkom sa zapojilo
85 €
Priemerná výška daru
480 €
Najvyšší dar
21 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Náhrada generátora, ktorý zbombardovali Rusi – pre vojakov v Bachmute

Získaných 0 € 1 100 €
1 100 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
4. 1. 2023

… behá z toho mráz po chrbte

Kvôli prebiehajúcim ťažkým bojom je Bachmut peklom na zemi. O to radšej sme boli, keď sa vojakom bojujúcim priamo tam podarilo dodať našu materiálnu pomoc. Na fotkách nižšie sú zachytené izraelské tlakové obväzy, NIO intraoseálne ihly, lieky zakúpené priamo na Ukrajine z našich darov a tiež cukor či pitná voda, ako aj nosítka na prevoz ranených.

Vďaka dlhodobej spolupráci s dobrovoľníčkami „Svet veteránov“ z Rivne sme dodali do Bachmutu, konkrétne 14-tej brigáde, aj veľmi potrebný generátor – elektrocentrálu. Nasledujúce video zachytáva jeho vykládku.

Avšak po pár dňoch – skôr, ako sme sa stihli podeliť o radosť z tejto dodávky – prišla smutná správa: „náš“ generátor dostal priamy zásah počas ruského bombardovania a je zničený. Zomrelo pri tom aj niekoľko vojakov a ďalší sú ranení.

Toto je krutá realita prebiehajúcej vojny

Pomoc vojakom považujeme za veľmi dôležitú. Fungujú v náročných podmienkach a pod veľkým tlakom. Dôležité sú preto napríklad pravidelné rotácie z frontových línií do „relatívneho zázemia“. A nie je to len fráza: bojujú aj za našu slobodu!

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Nákupom náhradného generátora pre vojakov do Bachmutu chceme aj symbolicky dokázať, že naša pomoc napriek takejto strate neutícha – že aj nás útoky Rusov ešte viac utvrdzujú v potrebe pomoci statočným Ukrajincom.

Pridáte sa?

Ukrajinských vojakov môžete podporiť aj finančným darom na termo oblečenie, spacáky a termošpičky (chemické ohrievače) alebo turnikety, ktoré zastavujú krvácanie.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ivan
480 €  •  25. 1. 2023 12:39
casu je malo, poslite prosim generator.. vdaka vsetkym prispievatelom, poslite uz prosim na dalsie vyzvy tejto organizacie https://www.donio.sk/berkat-slovensko-o-z ...ja viac nemozem
Dobročiný Darca
30 €  •  25. 1. 2023 9:25
Štedrý darca
105 €  •  23. 1. 2023 0:48
Dobrosrdečný darca
25 €  •  19. 1. 2023 20:46
hej vazeni a mili
25 €  •  17. 1. 2023 20:53
podporte ukrajinu kazdy mesiac piatimi eurami z vyplaty nech vyzenu ruskych teroristov. dakujem ukrajine a ukrajincom
Dobročiný Darca
100 €  •  17. 1. 2023 10:31
Roman
10 €  •  16. 1. 2023 16:47
Vydržte, bojujete statočne a za spravodlivú vec. Za vašu a aj našu slobodu.
1968
5 €  •  13. 1. 2023 20:39
https://www.youtube.com/watch?v=ia50r3fa67s
Milý darca
20 €  •  11. 1. 2023 15:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  9. 1. 2023 17:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  7. 1. 2023 23:03
Ferenc
25 €  •  7. 1. 2023 2:23
Slava Ukraini, Heroyam Slava!
Štedrý darca
50 €  •  4. 1. 2023 21:15

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň