Výzva ukončená:

Pomáhajte ľuďom na Ukrajine spolu s tímom Zdravotného zaistenia

Získaných 0 € 120 €
od 2 darcov
 -
2 darcovia
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
63 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomáhajte ľuďom na Ukrajine spolu s tímom Zdravotného zaistenia

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
29. 3. 2022

Kto sme a ako pomáhame?

Obraciame sa na všetkých dobrých ľudí s prosbou o pomoc a realizáciu záchranných misií.

Pod záštitou organizácie zdravotnizajisteni.cz a pod vedením zdravotného inštruktora Jana Zamrazila podnikáme záchranné misie na Ukrajinu.

– pôsobíme priamo na Ukraine

– pomáhame tam, kde je treba a vieme ako

– spolupracujeme s viac ako stovkou dobrovoľníkov a ďalšími tímami vo vnútrozemí, so zbernými aj výdajnými miestami českými i ukrajinskými.

– pomoc, ktorú naša organizácia prevádzkuje na mieste buď úplne chýba alebo je nedostatočná

– evakuujeme vytipovaných ľudí, ktorí sa sami bez pomoci nedostanú do bezpečia

– ide primárne o ženy s malými deťmi, chorých a zranených civilistov, imobilných, onkologických či dialyzačných pacientov

– na miestach, kde je potrebná základná zdravotná starostlivosť a ošetrenie, doplniť potrebné lieky a zdravotný materiál s hygienickými prostriedkami

– odovzdanie zaslaného materiálu ďalšími dobrovoľníkmi

Potrebujeme aj vašu pomoc

Chceme pomáhať tak dlho, pokiaľ to bude len možné a v našich silách. Aktuálne všetko financujeme z vlastných peňazí a využívame naše materiály. Tie ale máme dosť obmedzené, preto žiadame o vašu podporu. Veľmi si vážime príspevky od dobrých ľudí.

Bohužiaľ sme prišli aj o kompletné vybavenie. AED defibrilátor, oxymetre, tlakomery, glukomery, kyslíkové fľaše, nafukovacie dlahy a splity, prenosové plachty, krčné goliere, turniquety, izraeláky, obväzy, náplasti, dezinfekcia, zdravotné batohy, vysávače.

Čo by nám pomohlo?

Spoločnosti, organizácie aj ľudia, ktorí podporia našu prevádzku. Kontakty s dosahom, aby sa naša pomoc dostala tam, kde je potreba.

 Budeme radi a vďační nielen za finančnú pomoc, ale aj materiálne na pôsobenie v teréne.

Na čo získané peniaze použijme?

Financie budú použité na pokrytie nákladov spojené s cestami, najmä na zaplatenie pohonných hmôt a servisov vozidiel.

Nákup zdravotníckeho materiálu, ktorý používame v teréne, prípadne distribuujeme ďalej.

Nákup potravín a pitnej vody pre osoby prepravované a utekajúce pred vojnou.

Nákup základných hygienických potrieb.

Používame vlastné zdravotné vozidlo, dodávku a osobné autá s vlastným zdravotníckym vybavením.

Bližšie info na info@zdravotnizajisteni.cz

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
20 €  •  28. 5. 2022 23:34
Štedrý darca
100 €  •  12. 5. 2022 8:01

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň