Projekt ukončený:

NEbásNE: pomôžte zrodiť kúsok fantázie do kabeliek

Míľnik 1/3

Dosiahnutie prvého míľnika nám pomôže pokryť honoráre za tvorbu ilustrácií, tvorbu obálky a grafiku a zalomenie zbierky.

Získaných 0 € 795 €
750 €

Míľnik 2/3

Dosiahnutie druhého míľnika nám pokryje náklady na tlač a distribúciu „smaragdovej“ edície zbierky.

Získaných 0 € 795 €
1 500 €

Míľnik 3/3

Tretí míľnik pomôže vytvoriť dve limitované edície – koženkovú „žltú“ a džínsovú „modrú“ a pokryť náklady na krst knihy.

Získaných 0 € 795 €
2 500 €
 -
16 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
78 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

NEbásNE: pomôžte zrodiť kúsok fantázie do kabeliek

Míľnik 1/3

Dosiahnutie prvého míľnika nám pomôže pokryť honoráre za tvorbu ilustrácií, tvorbu obálky a grafiku a zalomenie zbierky.

Získaných 0 € 795 €
750 €

Míľnik 2/3

Dosiahnutie druhého míľnika nám pokryje náklady na tlač a distribúciu „smaragdovej“ edície zbierky.

Získaných 0 € 795 €
1 500 €

Míľnik 3/3

Tretí míľnik pomôže vytvoriť dve limitované edície – koženkovú „žltú“ a džínsovú „modrú“ a pokryť náklady na krst knihy.

Získaných 0 € 795 €
2 500 €
Zakladateľ
Eruditio
Dátum pridania
29. 5. 2023

Ako sa zrodili NEbásNE?

„Niekedy v noci prichádzajú za mnou básne a prosia ma o život.
Posielam ich do sveta, snáď poletia.“

Keď mohol Hupky Dupky v knižke Alica v krajine zázrakov oslavovať Nenarodeniny, tak môže byť aj moje literárne dielo zbierkou Nebásní. 

Malý kúsok fantázie, ktorý sa zmestí do dámskej kabelky. Bonboniéra slov, ktorú si, z času na čas, otvoríte a pochutnáte si na kúsku predstavivosti ako na čokoládovej pralinke. Pováľate ju v mysli ako sladkosť na jazyku. Potešíte svoju dušu, alebo nájdete text, ktorý presne vystihuje vašu náladu.

Za svoj život popísala som všeličo. Vedecké práce, odborné posudky, televízne scenáre, rozhlasové spoty, PR články alebo blogy. Nikdy mi nenapadlo, že mojou prvou vydanou knihou nebude próza. Nebásne píšem sama pre seba alebo pre priateľov. Sú o vode, na vode a o milovaných ľuďoch. Sú to texty trochu smutné, trochu frivolné a viac ľúbostné. Ale taký je aj život.

“Keď sa môže vybrežiť rieka, čo by sa stalo s vybreženou dušou?”

Prečo by sa mali NEbásNE dostať až k vám?

V minulých rokoch som svoje Nebásne rozdávala len tak, bez väzby, svojim známym ako vianočné darčeky. Posielala kamarátkam ako útechu v ťažkých situáciách. Mužovi môjho srdca v tých šťastných okamihoch.

Ako ilustrácie som používala motívy svojich tetovaní. Jedno poslúžilo ako motív do ozajstnej knižky. Preto nad stránkami Nebásní poletuje vážka.

Všetci hovorili, že Nebásne sú také milé a pekné, že si zaslúžia, aby potešili viacerých milovníkov kníh. Rada ich pošlem, v útlej zbierke, všetkým, ktorých by mohli zaujať.

Dúfam, že to bude knižka, ktorú budú dávať zamilovaní jeden druhému so slovami, že všetko, čo by chceli povedať, je tam už napísané. Priatelia si ju venujú ako darček. Osamelí si ju kúpia sami sebe pre potešenie. A na konci nájdu dve prázdne strany – pre zapísanie vlastných nebásní.

Andrea „Andy“ Ostrihoňová

Som psavec. Ľahšie sa mi píše, ako rozpráva. Slová sú pre mňa nástrojom. Vidím ich ako obrazy. Má to logiku. Venovala som sa teórii animovaného filmu, čo je, v svojej podstate, vizuálne prerozprávanie príbehu alebo zachytenie emócie pohyblivým obrazom.

Niekoľko posledných pár rokov ma svrbí duša a v noci ku mne chodia básne. Teda, nie sú to rýmované verše, jamb, dityramb alebo niečo také.  Sú to pocity prenesené do slov, sú to také maľovánky slovami.

Oprášila som svoju smelosť a pokúsila sa osloviť vydavateľa, ktorý z autobusára urobil literárnu hviezdu. Pozrela som sa do tiráže knižky Ako som vozil Nórov, vygúglila vydavateľa, poslala som odvážny mail a stretli sme sa. Je skvelý a ochotný ísť do toho.

Vydať poéziu, čo poéziou nie je.

Čo za to?

Nebásne nie sú iba poetickou zbierkou alebo kôpkou písmeniek na liste papiera. Neschovávajú sa. Netvária sa. Ako každý z nás, aj nebáseň chce mať svoju skriňu plnú prekrásnych šiat, ktorými sa môže na verejnosti prezentovať.

Kampaňou prispejete ku vzniku troch edícií zbierky. Vo svojej prirodzenosti dostanú Nebásne smaragdovo zelený prebal. V osemdesiat kusovom náklade sa odejú do žltej kože a v päťdesiatich kusoch si oblečú modré džínsy. Každý kus limitovanej edície dostane aj svoje vlastné poradové číslo.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu