JBL JUMP FEST 2023: Pomôžte nám vytvoriť jedinečné atletické divadlo v Košiciach

Získaných 0 € 920 €
3 500 €
11 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Atletika Košice o.z.
Dátum pridania
13. 4. 2023

Nadšenci z Košíc dokážu vytvoriť z ulice divadlo, ktoré uchváti atletický svet

Na začiatku bola myšlienka prilákať na atletiku bežných ľudí tým, že prídeme priamo za nimi do mesta. Zvolili sme kultové miesto pre Košičanov aj turistov so scenériou gotického chrámu Sv. Alžbety. Ohlas bol skvelý a nedovolil nám prestať už sedem rokov. Naopak, každý rok s veľkým rešpektom ku Košičanom skladáme veľmi náročnú športovo divadelnú scénu s gotikou v pozadí, pódiami zo športovísk a hľadiskami namiesto chodníkov. Hladiská sa zapĺňajú tisícovkou divákov. 

NAJBLIŽŠIE SI TO MÔŽETE ZAŽIŤ V STREDU A ŠTVRTOK 7. A 8. JÚNA V KOŠICIACH.

Oganizácia ďalšieho ročníka sa však nezaobíde bez vašej pomoci.

Potešte sa niektorou z odmien a pomôžte nám dostať atletiku znovu do ulíc Košíc!

Pomôžte nám vybudovať svetoznámy športový festival

Na začiatku sme vyrobili 55 metrovú teleskopickú rampu s doskočiskom pre skok do diaľky. O rok na to sme športovisko rozšírili o šprintérsky koberec položený na chodníku. V siedmy rok sme sa rozhodli, že všetky disciplíny budú na vyvýšenom pódiu, ktoré opravuje výškové rozdiely histrorickej ulice. Naše pódium pre šprint sa stalo druhou najväčšou inštaláciou na svete. Na jeho stavbu sme použili 300 na mieru vyrobených nôh. Diváci v našom divadle majú atlétov na dosah ruky, diváci aj atléti milujú túto atmosféru.

BEZ PRÁCE NIE SÚ ZÁŽITKY

Celé športovisko staviame vIastnými rukami tak, aby vyhovovalo pravidlám svetovej atletiky. Za dva dni náš team manuálne postaví zariadenia o hmotnosti viac ako 35 ton. Naučili sme sa organizovať vzrušujúce preteky pre deti aj olympijské hviezdy.

ČO SA NÁM PODARILO?

  • Prilákali sme deti k športu. Dnes sa staráme o 250 šikovných detí. Pretekov sa zúčastňuje každoročne 300 detí.
  • Prilákali sme na preteky zahraničných atlétov, posledný rok už z 15 krajín, od Austrálie, Indie až po Jamajku.
                                     
  • Stali sme sa nasledovanejšími atletickými pretekmi na svete na Instagrame. Na prelome rokov 2021/2022 s 15 miliónami prehratí videí z Košíc !                                          
  • Dokázali sme sami vyprodukovať televízny záznam s 840.000 sledujúcimi divákmi v zahraničí aj u nás.  
  • Európska atletika nás ocenila pridelením štatútu Bronzového mítingu svetového seriálu WORLD ATHLETICS CONTINENTAL TOUR BRONZE. O tom sa nám na začiatku ani nesnívalo. Spropagovali sme Slovensko tým najlepším spôsobom ako vieme.

Podujatie organizuje občianske združenie Atletika Košice.
Fotografie s láskavým súhlasom Jaroslav Čermák a Marek Findrík

Pomôžeme rozvíjať skvelý nápad a tradíciu.

Na začiatku nebolo skutočne nič. Žiadna tradícia, žiadna skúsenosť, len ulica, na ktorú sú Košičania pyšní. A nápad. Po šiestich rokoch, v priebehu piatich mesiacov videlo „naše divadlo“ 15 miliónov ľudí od Japonska až po Brazíliu. Slovensko nemá toľko unikátnych podujatí, na ktoré sú ochotní pricestovať ľudia z druhého konca sveta.

Peniaze budú využité na stavbu pódií pre športoviská

Pred rokom sme zvládli výzvu postaviť druhú najväčšiu šprintérsku rovinku- pódium na svete, na ktorú sme vyrobili 300 nôh. Na 80 metrovej dĺžke sme museli dodržať výškovú toleranciu 0,5cm.

Tento rok chceme pódium postaviť opäť a podľa materiálnych aj finančných zdrojov chceme postaviť aj ďalšie pódium pre skok do výšky. Použili by sme na to 200 nôh vyrobených na mieru.Vznikli by nám dve obrovské pódiá s plochou viac ako 600m2.

Prostriedky z kampane použijeme na prenájom dielcov, logistiku a odmenu za prácu montážnikov, brigádnikov.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
5 €  •  26. 5. 2023 11:36
Láskavý darca
5 €  •  26. 5. 2023 6:26
Milý darca
25 €  •  25. 5. 2023 22:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  25. 5. 2023 21:05
Štedrý darca
800 €  •  20. 5. 2023 7:06
Štedrý darca
50 €  •  19. 4. 2023 10:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  17. 4. 2023 17:51
Láskavý darca
10 €  •  17. 4. 2023 16:59

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Zostáva 93/100

Páči sa mi vaša iniciatíva a chcem podporiť Atletiku v meste bez nároku na odmenu.

Zostáva 93/100
Maskáčové tričko JBL JUMP FEST
Prispejte 25 € a viac

Maskáčové tričko JBL JUMP FEST

Zostáva 19/20

Ikonické modré maskáčové tričko, ktoré všetci milujú. Pre TOP pretekárov, rozhodcov a moderátorov sú to „montérky“. Pre brigádnikov odmena. Pre mládežníkov na stupni víťazov trofej.

Pre ženy aj mužov  zvlášť skvelý strih. Toto je tričko ktoré sa nosí „do zodretia“. 

Tričká vyrábame v nízkom náklade a stoja nás 15 EUR. Kúpu trička nám prispeješ 10 Eur na rozvoj nášho projektu. 

Odmena Zostáva 19/20

Veľkosti ženy XS,S,M,L,XL

Veľkosti muži S,ML,L,XL

Maskáčová mikina mužská
Prispejte 20 € a viac

Maskáčová mikina mužská

Zostáva 10/10

Ľahká fivestylová maskáčová mikina mužská

Zostáva 10/10
Maskáčová mikina ženská
Prispejte 15 € a viac

Maskáčová mikina ženská

Zostáva 5/5

Maskáčová mikina ženská so zvýšeným pásom

Zostáva 5/5
Poukážka na 40 eur na nákup v www.jbl.sk
Prispejte 20 € a viac

Poukážka na 40 eur na nákup v www.jbl.sk

Zostáva 100/100

Daruj 20 euro a náš partner JBL sa Ti odmení poukážkou na 40 eurovú zľavu pri nad 98 euro nákupe na www.jbl.sk 

Odmena Zostáva 100/100

Poukážka je jednorázová. Platí pre nákup nad 98 euro. Neplatí na akciový tovar. Nedá sa kumulovať viac poukážok. Obdržíte jednorázový unikátny kód. Platí do 30. 9. 2023

Poukážka na 30% zľavu pri nákupe obľúbených produktov od JBL
Prispejte 30 € a viac

Poukážka na 30% zľavu pri nákupe obľúbených produktov od JBL

Zostáva 100/100

Daruj 30 eur a odmenou Ti bude 30% zľava na nákup na www.jbl.sk 

Odmena Zostáva 100/100

Platí len na neakciový tovar. Platnosť do 30. 9. 2023

VIP odmena ušitá pre firmy
Prispejte 500 € a viac

VIP odmena ušitá pre firmy

Zostáva 9/10

Aj menším darom môžu prispieť firmy k budovaniu našej tradície. Z VIP tribúny budete mať výhľad ako televízne kamery a váš banner bude mať jedno z najlepšie viditeľných miest nad doskočiskom.

Odmena Zostáva 9/10

túto výnimočnú odmenu venujeme výnimočnému darcovi a bude obsahovať zážitkový balíček:

– VIP vstup pre 2 osoby

– 2 maskáčové tričká JBL JUMP FEST

– možnosť vidieť prácu manažéra eventu z unikátneho miesta réžie a strihu televízie

– možnosť umiestniť banner do priestoru nad doskočiskom do diaľky

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Zostáva 93/100

Páči sa mi vaša iniciatíva a chcem podporiť Atletiku v meste bez nároku na odmenu.

Zostáva 93/100
Maskáčové tričko JBL JUMP FEST
Prispejte 25 € a viac

Maskáčové tričko JBL JUMP FEST

Zostáva 19/20

Ikonické modré maskáčové tričko, ktoré všetci milujú. Pre TOP pretekárov, rozhodcov a moderátorov sú to „montérky“. Pre brigádnikov odmena. Pre mládežníkov na stupni víťazov trofej.

Pre ženy aj mužov  zvlášť skvelý strih. Toto je tričko ktoré sa nosí „do zodretia“. 

Tričká vyrábame v nízkom náklade a stoja nás 15 EUR. Kúpu trička nám prispeješ 10 Eur na rozvoj nášho projektu. 

Odmena Zostáva 19/20

Veľkosti ženy XS,S,M,L,XL

Veľkosti muži S,ML,L,XL

Maskáčová mikina mužská
Prispejte 20 € a viac

Maskáčová mikina mužská

Zostáva 10/10

Ľahká fivestylová maskáčová mikina mužská

Zostáva 10/10
Maskáčová mikina ženská
Prispejte 15 € a viac

Maskáčová mikina ženská

Zostáva 5/5

Maskáčová mikina ženská so zvýšeným pásom

Zostáva 5/5
Poukážka na 40 eur na nákup v www.jbl.sk
Prispejte 20 € a viac

Poukážka na 40 eur na nákup v www.jbl.sk

Zostáva 100/100

Daruj 20 euro a náš partner JBL sa Ti odmení poukážkou na 40 eurovú zľavu pri nad 98 euro nákupe na www.jbl.sk 

Odmena Zostáva 100/100

Poukážka je jednorázová. Platí pre nákup nad 98 euro. Neplatí na akciový tovar. Nedá sa kumulovať viac poukážok. Obdržíte jednorázový unikátny kód. Platí do 30. 9. 2023

Poukážka na 30% zľavu pri nákupe obľúbených produktov od JBL
Prispejte 30 € a viac

Poukážka na 30% zľavu pri nákupe obľúbených produktov od JBL

Zostáva 100/100

Daruj 30 eur a odmenou Ti bude 30% zľava na nákup na www.jbl.sk 

Odmena Zostáva 100/100

Platí len na neakciový tovar. Platnosť do 30. 9. 2023

VIP odmena ušitá pre firmy
Prispejte 500 € a viac

VIP odmena ušitá pre firmy

Zostáva 9/10

Aj menším darom môžu prispieť firmy k budovaniu našej tradície. Z VIP tribúny budete mať výhľad ako televízne kamery a váš banner bude mať jedno z najlepšie viditeľných miest nad doskočiskom.

Odmena Zostáva 9/10

túto výnimočnú odmenu venujeme výnimočnému darcovi a bude obsahovať zážitkový balíček:

– VIP vstup pre 2 osoby

– 2 maskáčové tričká JBL JUMP FEST

– možnosť vidieť prácu manažéra eventu z unikátneho miesta réžie a strihu televízie

– možnosť umiestniť banner do priestoru nad doskočiskom do diaľky