Srdcom doma – 2. fáza kampane

Získaných 0 € 344 €
4 000 €
18 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Srdcom doma o.z.
Dátum pridania
14. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

Do 9. augusta 2023 sme zmobilizovali 72 993 voličov v zahraničí. K voľbe poštou sa tak zaregistrovalo o 32% viac voličov, v porovnaní s rokom 2020. Srdcom doma o.z. sa od roku 2018 snaží o väčšia zapájanie občanov SR pôsobiacich v zahraničí do diania na Slovensku. Na volebných výsledkoch z roku 2020 vidíme, že títo voliči sú odolní voči populisteíckej a xenofóbnej rétorike. Vďaka ich skúsenosti v zahraničí – najmä v moderných demokratických krajinách s funkčnými verejnými službami títo voliči volia racionálne a ich pohľad je dôležitý pre smerovanie Slovenska.

Komu pomôžeme?

V širšom kontexte kampaň pomôže Slovensku, pretože hlas voličov pôsobiacich v zahraničí môže byť zásaný pre výsledok volieb. Oslovovať budeme priamo voličov pôsobiacich v zahraničí výzvami na účasť na voľbách. Ponúkneme aj pomôcky pri rozhodovaní – koho voliť. 

Detaily:

Výzva č. 1

Z ČR sa registrovalo k voľbe poštou len  26 962 občanov. Je ich tu však  niekoľkonásobne viac! Zmobilizujme ďalších 50 000 voličov v ČR!

Voliči, ktorí nevyužujú voľbu poštou, ale majú trvalé bydlisko v SR, môžu voliť doma. Mobilizujme ich, aby pricestovali na voľby domov.

Výzva č. 2

V roku 2020 až 11,45% občanov, ktorí požiadali o voľbu poštou, nedoručilo  svoj hlas včas na MV SR. V r.2023 by to predstavovalo až 8360 hlasov.

Znížme straty hlasov o 50%! Bez pripomínania, aby hlas včas odoslali poštou domov, by volilo oveľa menej voličov.

V rámci kampane mobilizujúcej k voľbe poštou, sme si overili efektivitu platenej online reklamy. Využime ju s podporou sociálnych médií aj teraz!

Prosíme pošlite svoj príspevok na 2. časť mobilizačnej kampane Srdcom doma ešte dnes a my budeme mobilizovať voličov, ktorí pôsobia v zahraničí, aby sa zúčastnili volieb.

Výzva č. 3

Mnohí voliči v zahraničí nie sú zorientovaní – nevedia, koho voliť. Poskytneme im pomôcky, aby sa zorientovali v kauzách politických strán.

Prosíme pošlite svoj príspevok na 2. časť mobilizačnej kampane Srdcom doma ešte dnes.

Ďakujeme!

Samuel Zubo, predseda združenia

Srdcom doma o.z.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Najväčšia časť prostriedkov – bude použitá na online reklamu v zahraničí. Cieliť bude predovšetkým na občanov SR v zahraničí (užívateľov so znalosťou slovenčiny a čítajúcich slovenské online médiá). 
Menšia časť prostriedkov môže byť použitá na doplnkové služby a neplánované výdaje.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň