Vojna na Ukrajine. Príbehy z hranice.

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
33 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
27. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Vytvorili sme knihu Vojna na Ukrajine. Príbehy z hranice, ktorá vznikla z veľkej energie mnohých ľudí a potreby urobiť niečo zmysluplné a zásadné, čo zanechá stopu. 
Kúpte si knihu v sieti Martinus https://www.martinus.sk/?uItem=1535995 alebo Panta Rhei https://www.pantarhei.sk/354346-vojna-na-ukrajine-pribehy-z-hranic-mario-bona-david-puchovsky a spolu prispejeme svojou troškou k veľkému efektu motýlích krídiel na Ukrajine.

Táto kniha je o vojne, akútnej a aktuálnej, v ktorej zomierajú ľudia a ničia sa hodnoty za nepredstaviteľné peniaze, ale napriek tomu v nej nenájdete jedinú vojnovú fotografiu. Všetky zábery vznikli na slovensko-ukrajinských hraniciach, konkrétne na hraničných priechodoch Vyšné Nemecké, Veľké Slemence a Ubľa v čase od 24. 2. do 25. 3. 2022. Tieto fotografie sme vybrali, aby sme si navždy uchovali smutnú a ťaživú pripomienku, ako vyzerá vojna z pohľadu obyčajného človeka. Ako sa aj v Európe 21. storočia môže zmeniť bežný život zo dňa na deň a zrazu sa človek ocitne v situácii, keď si celú svoju existenciu musí zbaliť do jediného kufra, ktorý odnesie v rukách, a dúfa, že dokáže nájsť útočisko u niekoho v cudzej krajine.

Vydavateľstvo Dixit zastrešilo tento neziskový projekt a zabezpečilo všetky nevyhnutné kroky, aby sa kreatívny, výrobný, distribučný a predajný proces knihy Vojna na Ukrajine. Príbehy z hranice rozbehol naplno. 

Komu pomôžeme?

Vojna nebola nikdy tak blízko samostatnej Slovenskej republiky. Útok Ruskej federácie na Ukrajinu vyhnal z domovov milióny ľudí. Novorodeniatka, batoľatá, deti, tínedžerov, ženy, mužov, seniorov, ale aj zvieratá… Tých všetky zasiahol bezprecedentný útok z 24. februára 2022. Autori knihy strávili na hraničných priechodoch s Ukrajinou prvé hodiny, ale aj ďalšie týždne, aby prostredníctvom viac ako 160 fotografií priblížili osudy tých, ktorí jedným rozhodnutím prišli o všetko. Smútok, tragédia, zúfalstvo, ale aj nádej, solidarita a podaná ruka. Také sú príbehy z hranice.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetci, ktorí sa na vzniku a predaji tejto knihy podieľali, pracovali bez nároku na honorár. Celý výťažok z predaja tak priamo poputuje na podporu Ukrajiny. 

Príbehy z hranice sme vydali v náklade 3000 kusov a z každej zakúpenej knihy ide 14,50 € iniciatíve #KtoPomôžeUkrajine. Spolu tak môžeme poslať 43 500 €, aby v mene tých, čo veria v silu knihy a ľudskosti, zachránili svet. Lebo obyčajní ľudia chcú žiť v takom svete, kde slovo má väčšiu silu ako projektil a obraz má väčšiu silu ako bomba.

 Ďakujeme Vám, že si kúpite túto knihu a pomôžeme Ukrajine.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám