Úspešne dokončené:

Moja narodeninová výzva pre zvieratká

Získaných 0 € 300 €
300 €
Moja narodeninová výzva pre zvieratká
21 darcov
Celkom sa zapojilo
14,28 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Moja narodeninová výzva pre zvieratká

Zakladateľ
Andrea Hricová
Dátum pridania
19. 6. 2022

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Ahojte milí moji priatelia.

Mnohí ma poznáte, ako tú šiši s mačkami :) Áno som to ja. Posledné 2 roky života som zasvätila pomoci hlavne týmto tvorom v núdzi, ale aj psíkom, potkanikom, netopierom, proste tým  bezbranným, čo to potrebovali .  Život mi do cesty priviedol mnoho takýchto duší a mnohým sme spolu s OZ RC _sloboda zvierat Prešov pomohli. No postavili sme si ďalší cieľ. Aby sme mohli pomáhať a lepšie a efektívnejšie chceli by sme v našom meste vybudovať útulok. 

A tak som sa tento projekt rozhodla podporiť aj osobnou darcovskou výzvou , pri príležitosti mojich narodenín. Kto má pozná vie, že pri blahoželaní a prijímaní darčekov sa necítim komfortne, radšej ich rozdávam, preto ani FB nemám zverejnený dátum narodenín. Sú síce až o mesiac, ale projekt má už len 21 dní, tak hádam to nikoho neurazí, keď je to pre dobrú vec :)  Ak ma chcete potešiť a pomôcť nemým tváram, pošlite na tento projekt euričko, dve :)  Veľmi mi záleží na tom aby sa tento projekt stal skutočnosťou :) 

Možno si to vo vašich očiach nezaslúžim ja , ale verte, oni áno :) 

ĎAKUJEM ZA KAŽDÉ EURO , KTORÉ DÁ BEZBRANNÝM ŠANCU :)


Nechceme sa len prizerať. Chceme niečo zmeniť

Sme malé občianske združenie ( Budúce OZ Sedem životov  ), ktoré funguje v Prešove už od roku 2003. Vznikli sme ako regionálne stredisko Slobody zvierat  v Prešove. Momentálne sme v procese zmeny názvu a čakajú nás nové výzvy, nová ťažká a dlhá cesta, ktorá bude hlavne finančne náročná.

Chceme byť tí, čo sa nebudú len sťažovať, ale priložia aj ruku k dielu, pretože kým nemáme miesto, máme obmedzené možnosti. Prvé, čo chcme dosiahnuť, je že zriadime prvý útulok, hlavne pre túlavé mačičky v Prešove.  

Chceme pomôcť tým, ktorí to sami nedokážu …

Situácia s túlavými zvieratami je dlhodobo zlá, v meste Prešov dokonca neexistuje žiadny útulok, kde by mohli byť zvieratká (hlavne mačky) umiestnené. Kto žije v Prešove a aspoň trochu sa zaujíma o problematiku túlavých zvierat, pozná kritickosť situácie. Naše OZ sa zameriava hlavne na mačky, keďže v našom meste je to dlhodobý a neriešený problém. Mestská karanténa ma kapacitu 7 mačiek, čo je oproti počtu túlavých a núdznych mačiek žalostne málo.

Takisto udalosti posledných mesiacov nás tiež preverili, keď sme sa zapojili do pomoci zvieratkám zanechaným na hraniciach s Ukrajinou a zvieratkám utečencov, ktorí si zvieratko už ďalej so sebou brať nemohli. Video z cesty na Ukrajinu

Do dnešného dňa sme okrem " našich"  slovenských zvierat pomohli 30 mačkám a 3 psom z Ukrajiny. A tu sme narazili na problém, že pri takomto počte zvierat, už nevieme fungovať na báze dočasiek. Zvieratká je potrebné ošetriť, karanténovať, vakcínovať, atď… A to v dočaskách jednoducho nie je možné. Preto sme sa rozhodli, že spolu s novým názvom, vstúpime do novej etapy a po 19 rokoch fungovania založíme PRVÝ PREŠOVSKÝ ÚTULOK .

Základný predpoklad na splnenie nášho sna sú financie .

A tu začína naša ťažká cesta. Prvé, čo sa nám podarilo, za čo sme nesmierne vďační je, že sme dostali darom pozemok na ktorom by náš útulok mohol stáť. Z vlastných zdrojov sme kúpili prvú staršiu unimobunku, ktorú čaká rekonštrukcia. Tu žiaľ naše finančné možnosti končia.

Aby sme splnili všetky zákonne náležitosti útulku, potrebujeme dokúpiť ešte aspoň dva kontajnery. Potrebujeme ošetrovňu, kanceláriu, karanténu, voliéry, výbeh a pripojenie na infraštruktúru. Je  toho ešte veľmi veľa.
Ale ak by sa nám z tejto výzvy podarilo zakúpiť dva obytné kontajnery,  posunuli by sme sa zas o krok ďalej.

Nie je k dispozícii žiadny popis.

Pridajte sa k nám a pomôžte bezbranným žiť dôstojný život v našom meste. Každé jedno euro pomôže k záchrane ďalšieho zvieracieho života.

ĎAKUJEME 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
5 €  •  22. 6. 2022 8:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  22. 6. 2022 0:40
Janka Bertík
15 €  •  21. 6. 2022 21:49
Pomáhať si treba, verím, že spoločne dosiahneme potrebnú sumu :) :*
Láskavý darca
20 €  •  21. 6. 2022 20:31
Milý darca
20 €  •  21. 6. 2022 16:14
Dobročiný Darca
10 €  •  21. 6. 2022 12:52
Aďka, si stelesnené dobro❤️
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  21. 6. 2022 10:14
Veľkorysý darca
20 €  •  21. 6. 2022 9:43
Štedrý darca
20 €  •  21. 6. 2022 8:45
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 6. 2022 22:00
Veľkorysý darca
20 €  •  20. 6. 2022 20:26
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 6. 2022 17:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  20. 6. 2022 11:56
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 6. 2022 11:24
Bea
20 €  •  20. 6. 2022 11:13
Ďakujem Andrejke Hricovej, že mi umožnila spoznať nový rozmer lásky… k Salemovi 🐱 a že sa stará s láskou o tuláčikov.
Štedrý darca
10 €  •  20. 6. 2022 8:26
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 6. 2022 7:45
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  20. 6. 2022 6:44
Milý darca
5 €  •  19. 6. 2022 23:57
Veľkorysý darca
5 €  •  19. 6. 2022 23:23
Dobročiný Darca
10 €  •  19. 6. 2022 22:28

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.