Projekt ukončený:

Podporte vydanie knihy: USADLOSŤ AKO SEN / Tvorba podľa posvätnej geometrie

Míľnik 1/2

Pokryjeme náklady na grafické práce a prípravu do tlače, ilustrácie, digitálne kresby, video a jeho postprodukciu

Získaných 0 € 1 469 €
1 400 €

Míľnik 2/2

Budeme môcť vytlačiť 300 ks kníh

Získaných 0 € 1 469 €
2 800 €
 -
40 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
34 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte vydanie knihy: USADLOSŤ AKO SEN / Tvorba podľa posvätnej geometrie

Míľnik 1/2

Pokryjeme náklady na grafické práce a prípravu do tlače, ilustrácie, digitálne kresby, video a jeho postprodukciu

Získaných 0 € 1 469 €
1 400 €

Míľnik 2/2

Budeme môcť vytlačiť 300 ks kníh

Získaných 0 € 1 469 €
2 800 €
Zakladateľ
7*noon – new media art
Dátum pridania
7. 8. 2023

Prinesme do sveta knihu USADLOSŤ AKO SEN / Tvorba podľa posvätnej geometrie

Vitajte v našej jedinečnej kampani, ktorá prináša možnosť zdieľať s vami fascinujúce poznatky o posvätnej geometrii a jej využití pri budovaní vlastnej usadlosti. Sme nadšení, že máme príležitosť predstaviť vám našu knihu, ktorá je nielen víziou videnou v snoch, ale je aj výsledkom dlhoročného výskumu a skúseností tímov odborníkov na architektúru, záhradníctvo a spirituálny rozvoj.

V našom modernom svete, kde sa čoraz viac stretávame s rýchlym mestským tempom a stratou kontaktu s prírodou, mnohí z nás túžia po vlastnom útočisku, mieste pokoja a harmónie. Táto kniha vás zavedie do fascinujúcej oblasti posvätnej geometrie, starovekej vedy, ktorá sa zaoberá vzťahom medzi priestorom, človekom a vesmírom.

CIEĽ PROJEKTU

Cieľom vydania knihy je ukázať čitateľovi:

  • Ako integrovať staroveké poznatky do moderného sveta.
  • Ako si postaviť svoju vlastnú usadlosť s ohľadom na princípy posvätných geometrických vzťahov.
  • Ako vytvoriť miesto, ktoré bude nielen esteticky pôsobiť, ale bude aj energeticky vyvážené a bude prispievať k vašej celistvosti a blahobytu.

Kniha obsahuje tri základné kapitoly – Knihy:

KNIHA PRVÁ

Stretnutie s minulosťou – ako bola postavená usadlosť v detstve autorky, na dome jej starých rodičov Ondreja a Márie, kde žila do svojich 7 rokov. Dozviete sa 7 krátkych príbehov o podbrání, studni, dome, včelách, stodole, vani a o záhrade.

KNIHA DRUHÁ

Vízia a projekt usadlosti zo 7 snov – ako autorka vytvorila usadlosť na základe snov, ktoré sa jej snívali. Jednotlivé sny sú prepojené na stavby, ktoré sa na usadlosti  nachádzajú a príslušné tvary posvätnej geometrie –

hexaéder – vstup
ikozaéder – studňa
tetraéder – dom
oktaéder – včelín
dodekaéder – stodola
guľa – jazierko
Kvet života na guli – záhrada

KNIHA TRETIA

Pojednanie o posvätnej geometrii – ako autorka hľadala v literatúre koreláciu medzi jej snami a stavbami podľa posvätnej geometrie. Nachádzala súvislosti medzi starými stavbami v Egypte, Indii, Turecku, Izraeli, Grécku, Francúzsku a mnohých ďalších krajinách. A našla aj presahy do modernej architektúry ako je mrakodrap v Londýne 30 St Mary Axe alebo Milwaukee Art Museum v USA a veľa iných.

V tretej kapitole tiež nájdete pojednanie o multidimenzionalite človeka, o čakrovom systéme a jednotlivých telách človeka a ako autorka prepojila všetky tri základné úrovne bytia – telo, duša, vedomie do jedného Celku.

UKÁŽKY Z KNIHY

Kniha má 76 strán, farebnú obálku a čiernobiele vnútro s veľa ilustráciami, aby si čitateľ vedel predstaviť, čo to tá posvätná geometria vlastne je a ako môže súvisieť so stavbou usadlosti pre bežný život.

OSOBNÝ PRÍBEH KNIHY

Knihu autorka začala písať v roku 2021, ale príprava na jej napísanie trvala viac ako 40 rokov čítaním kníh z oblasti filozofie, náboženstva, architektúry, starých kultúr Egypta, Indie, Číny, Mayov a tak ďalej. Prvotným impulzom k písaniu bol sen, ktorý je aj v knihe. Autorka v ňom uvidela postavenú usadlosť podľa jemnohmotnej energetiky a posvätnej geometrie. Následne zadala zámer, aby sa jej v snoch ukázali súvislosti medzi jednotlivými čakrami, objektami posvätnej geometrie a stavbami na usadlosti. Vysnívala k zámeru sny, na základe ktorých pochopila ako by mala byť usadlosť vystavaná podľa celostného systému. Všetky poznatky vložila do tejto knihy a prináša ich čitateľom, ktorí nestratili vieru v lepší svet.

Snívajte sny o svojom živote. Buďte tvorcom vlastnej reality.

autorka knihy Usadlosť ako sen / Tvorba podľa posvätnej geometrie

Sledovať ma môžete na Facebooku, SME, WEB,

Kto za kampaňou stojí?

TVORIVÝ TÍM:

– autorský text knihy – Ana Foltýnová / venuje sa snom viac ako 35 rokov, vydala 5 kníh o snoch
– grafický návrh a príprava do tlače – architekt a dizajnér Karol Rosmány
– ilustrácie – architektka a výtvarníčka Ľudmila Holíková
– digitálne kresby – dizajnér Andrej Rosmány
– jazyková korektúra – Zora Špačková
– reklama a projekt na Donio – Jonatán Foltýn
– zábery na videu – Ján Heteš
– postprodukcia videa – Richard Sabo
– hudba vo videu – Ján Boleslav Kladivo
– text vo videu – Zuzana Foltýnová
– ilustrácie na projekte na Donio – umelá inteligencia SDXL na NightCafé
– tlač knihy –  Róbert Spišský u Neumahr s.r.o.
– tanečné predstavenie na krste knihy – Aurélia Rapušáková
– vydavateľ – 7*noon – new media art

Pripojte sa k nám a pomôžte nám priniesť knihu Usadlosť ako sen / Tvorba podľa posvätnej geometrie do sveta. Spolu môžeme podporiť túžbu po duchovnom raste a vytvorení harmonického životného prostredia. Nechajte sa inšpirovať a naučte sa ako vytvoriť usadlosť, ktorá bude ladiť s prírodou a posilňovať vašu dušu.

Na čo získané peniaze použijeme?

Získanú podporu použijeme nasledovne:

1 míľnik – 1400 eur použijeme na jazykovú korektúru, grafické práce, ilustrácie, digitálne kresby, video a jeho postprodukciu

2 míľnik – 2800 eur použijeme na vytlačenie 300 ks kníh

3 míľnik – 4000 eur použijeme na krst knihy s moderným tanečným predstavením

4 míľnik – 11500 eur použijeme takto: zorganizujeme verejne dostupnú besedu s architektami a majiteľmi usadlostí o posvätnej geometrii a jej vplyve na stavbu usadlosti, spravíme z nej záznam a umiestnime ho na you tube

Spolu – 11500 eur

Vďaka vašej podpore môžeme naplniť naše poslanie a zdieľať s vami túto cennú znalosť posvätných geometrických princípov. Nechajte sa uniesť na ceste ku skutočnej harmónii a oživeniu a pridajte sa k našej crowdfundingovej kampani už dnes!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu