Úspešne dokončené:

Podporte Znepokojené Matky a získajte originálne slovenské umenie!

Míľnik 1/3

Pokryjeme náklady na túto kampaň, zorganizujeme diskusie o systémových riešeniach klimatickej krízy s ľuďmi v slovenských mestách

Získaných 0 € 6 160 €
2 000 €

Míľnik 2/3

Navštívime viac miest + rôzne aktivity – workshopy o klimatickej úzkosti, výstavy, pikniky…

Získaných 0 € 6 160 €
4 000 €

Míľnik 3/3

Turné uskutočníme v ďalších mestách + premietanie environmentálnych filmov a workshopy o aktivizme

Získaných 0 € 6 160 €
6 000 €
 -
122 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
50 €
Priemerná výška daru
550 €
Najvyšší dar
21 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte Znepokojené Matky a získajte originálne slovenské umenie!

Míľnik 1/3

Pokryjeme náklady na túto kampaň, zorganizujeme diskusie o systémových riešeniach klimatickej krízy s ľuďmi v slovenských mestách

Získaných 0 € 6 160 €
2 000 €

Míľnik 2/3

Navštívime viac miest + rôzne aktivity – workshopy o klimatickej úzkosti, výstavy, pikniky…

Získaných 0 € 6 160 €
4 000 €

Míľnik 3/3

Turné uskutočníme v ďalších mestách + premietanie environmentálnych filmov a workshopy o aktivizme

Získaných 0 € 6 160 €
6 000 €
Dátum pridania
21. 11. 2021
Posledná aktualita

8. 12. 2021 20:55

Vypočujte si

Dnes sme sa v Rádiu Devín rozprávali o našich aktivitách a o prepojení klimatickej krízy a umenia.

https://devin.rtvs.sk/clanky/kulturny-dennik/276682/znepokojene-matky-pouzivaju-v-boji-s-klimatickou-krizou-i-umenie

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Ako sme začali?

Uvedomili sme si to pred dvoma rokmi. Videli sme ako deti a študenti štrajkujú, a cítili sme, že naše miesto je stáť pri nich. Aj s našimi malými deťmi, ktoré tomu ešte nerozumejú, ale raz sa možno opýtajú: Mami, čo si robila? Prečo si nekonala, kým sa ešte dalo to najhoršie zvrátiť?

 A my im povieme: Bojovali sme, protestovali sme, chodili sme za politikmi, písali sme im, podpisovali sme petície, rozprávali sme o tom, urobili sme maximum, čo sme vedeli.

A teraz máme veľký plán…

Kto sú Znepokojené matky?

Znepokojené matky už vyše dva roky fungujú ako dobrovoľnícka skupina odhodlaných matiek, ktoré sa snažia upozorňovať na hrozbu klimatickej krízy a straty biodiverzity.

Od politikov na lokálnej, štátnej aj európskej úrovni žiadame systémové riešenia pre lepšiu budúcnosť. Aby sme to dokázali, potrebujeme, aby nás bolo viac. 

Pomáhame ľuďom, aby prekonali prekážky a pridali sa k nám. Veľa ľudí si však ešte neuvedomuje, v akej vážnej kríze sa svet nachádza. Snažíme sa zvýšiť povedomie ľudí, zdieľať aktuálne vedecké poznatky zrozumiteľne a s nadhľadom. Hľadáme odpovede na hodnotové otázky, ktoré sú súčasťou klimatickej krízy, pretože si uvedomujeme, že hodnoty hýbu našou spoločnosťou. Príčinami krízy sú sebectvo, korupcia, a konflikt a von nás vyvedie hlavne zodpovednosť, spravodlivosť a solidarita. 

Častou prekážkou je okrem nevedomosti aj strach a neznádej. Tento rok sme spolu s našou psychologičkou Mirkou Žilinskou organizovali workshopy o klimatickej úzkosti, ktoré dávajú ľuďom aktívnu nádej.

Na čo získané financie použijeme?

Keďže nás mrzí, že doteraz sa naše aktivity sústredili väčšinou v Bratislave, budúci rok v letných mesiacoch chceme zorganizovať Znepokojené turné – stretnutia s ľuďmi v regiónoch:

 • V rôznych mestách po Slovensku sa chceme stretávať s verejnosťou, s ľuďmi v materských, kultúrnych centrách, na festivaloch…
 • Podľa príležitostí chceme podnikať rôzne aktivity – diskusie, workshopy, premietanie, výstavy, pikniky…
 • Prostriedky budú potrebné na organizáciu podujatí, na cestovné, ubytovanie, promo…

Chceme tým podporiť komunity po celom Slovensku, aby boli aktívne spolu s nami a aj na miestnej úrovni žiadali riešenia klimatickej krízy. Pomôž nám získať prostriedky na uskutočnenie týchto plánov!

Politici musia počúvať vedcov a presadiť systémové zmeny, avšak tieto rozhodnutia sami od seba neurobia, musia cítiť aj tlak verejnosti. Matky majú všetky predpoklady stať sa klimatickými aktivistkami, potrebujeme sa spájať a vytvoriť silnú komunitu. 

Vďaka vašej podpore môžeme navštíviť viac miest, spoznať viac matiek a účinnejšie zapojiť viac ľudí na celom Slovensku. Potrebujeme sa s nimi stretávať, diskutovať, odovzdávať naše know-how, a pomáhať im, aby boli aktívne s nami.

Sme veľmi vďačné, že sme súčasťou komunity ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú.  Ďakujeme všetkým umelkyniam a umelcom, ktorých sme oslovili a darovali nám svoje diela, niektoré vytvorené priamo pre túto príležitosť.

Vytvorili umenie, ktoré vyjadruje tému klimatickej krízy a znepokojenia nás, matiek. Hovoria nám z duše a možno prehovoria aj k Tvojej…

Umenie vie ukázať aj to, čo je hlboko ukryté. 

Umenie vie vysloviť to, o čom sa bežne nehovorí. 

Umenie vie zmeniť svet. 

Boli by sme rady, keby si každé dielo našlo svoju majiteľku a majiteľa, ktoré/í podporia našu činnosť a budú šíriť ďalej tieto myšlienky, napríklad darovaním diela svojim blízkym pod stromček. Dúfame, že týmto sa bude naša komunita rozrastať. Pretože keď sa stretnú dobrí ľudia…

Lepší svet je možný.

Staňte sa jeho súčasťou!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

8. 12. 2021 20:55

Vypočujte si

Dnes sme sa v Rádiu Devín rozprávali o našich aktivitách a o prepojení klimatickej krízy a umenia.

https://devin.rtvs.sk/clanky/kulturny-dennik/276682/znepokojene-matky-pouzivaju-v-boji-s-klimatickou-krizou-i-umenie

5. 12. 2021 17:59

7 dní – 7 dôvodov

Hlavný dôvod, aby ste nás podporili nie sú krásne odmeny od skvelých umelkýň a umelcov…Tak, ako spolupracujeme s rodičmi na celom svete, chceme, aby aj na Slovensku vzniklo silné rodičovské klimatické hnutie,  Vašu pomoc potrebujeme, aby sme mohli robiť to čo doteraz – verejný tlak na politikov, ale účinnejšie, väčšie a aj v regiónoch.

 1. Klimatická kríza je tu a ohrozuje tých najslabších, podľa vedcov musíme konať hneď, ak chceme predísť neodvrátiteľným následkom.
 2. Politici musia počúvať vedcov a presadiť systémové zmeny, avšak tieto rozhodnutia sami od seba neurobia, musia cítiť aj tlak verejnosti.
 3. Aktivizmus a verejný tlak funguje, ale musí nás byť viac a v nielen v Bratislave.
 4. Matky majú všetky predpoklady stať sa klimatickými aktivistkami, sú odvážne, sú zvyknuté na odvrávanie a nenechajú sa len tak odbiť.
 5. Rodičom po celom Slovensku záleží na klíme a ozývajú sa nám, potrebujeme sa spájať a vytvoriť silnú komunitu.
 6. Potrebujeme sa s nimi stretávať, diskutovať, odovzdávať naše know-how, a pomáhať im, aby boli aktívne s nami.
 7. Vďaka vašej podpore môžeme navštíviť viac miest, spoznať viac matiek a účinnejšie zapojiť viac ľudí na celom Slovensku.

Toto je vaša možnosť sa zapojiť v boji proti klimatickej kríze, bez vašej podpory to nezvládneme. 

Ďakujeme!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
30 €  •  12. 12. 2021 23:51
Milý darca
5 €  •  12. 12. 2021 23:29
Dobrosrdečný darca
25 €  •  12. 12. 2021 18:39
Láskavý darca
17 €  •  12. 12. 2021 18:03
Milý darca
20 €  •  12. 12. 2021 16:08
Láskavý darca
5 €  •  12. 12. 2021 15:39
Láskavý darca
30 €  •  12. 12. 2021 15:05
Cukru
200 €  •  11. 12. 2021 21:36
Štedrý darca
36 €  •  11. 12. 2021 21:08
Veronika B.
55 €  •  11. 12. 2021 18:22
Verím, že sa uvidíme aj u nás v Rovinke :-)
Gita V.
460 €  •  11. 12. 2021 18:10
Robíte dobré veci, zaslúžite si podporu, držíme palce..
Milý darca
10 €  •  11. 12. 2021 18:01
Dana Kleinert Design sro
30 €  •  11. 12. 2021 10:25
Dakujem za vsetko, co pre nas robite! Lovinjuuu!
Dobrosrdečný darca
60 €  •  10. 12. 2021 21:19
Láskavý darca
50 €  •  10. 12. 2021 20:53
Veľkorysý darca
30 €  •  10. 12. 2021 17:36
Milý darca
55 €  •  10. 12. 2021 11:28
Dorota O.
60 €  •  10. 12. 2021 11:07
Děkuji, že jste <3 dodáváte mi odvahu dělat svět lepším!
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  10. 12. 2021 9:05
Štedrý darca
550 €  •  10. 12. 2021 8:41
Dobrosrdečný darca
35 €  •  9. 12. 2021 21:50
Dobrosrdečný darca
100 €  •  9. 12. 2021 9:00
Štedrý darca
10 €  •  8. 12. 2021 21:48
Láskavý darca
14 €  •  8. 12. 2021 21:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 12. 2021 21:05
Milý darca
5 €  •  8. 12. 2021 20:34
Lenka C.
35 €  •  8. 12. 2021 17:12
Dakujem, ze prinasate ludom dobrosti.
Láskavý darca
10 €  •  8. 12. 2021 17:10
Štedrý darca
35 €  •  8. 12. 2021 14:29
Anna N.
20 €  •  8. 12. 2021 14:11
Robíte skvelú prácu, len tak ďalej!
Láskavý darca
35 €  •  8. 12. 2021 12:29
Štedrý darca
30 €  •  8. 12. 2021 9:37
Veľkorysý darca
40 €  •  8. 12. 2021 8:03
Ľubica Š.
22 €  •  7. 12. 2021 22:18
Teším sa, že ste podporili Znepokojené matky, robia veľa dobrosti. Nech sa vám darí !
Dobrosrdečný darca
99 €  •  7. 12. 2021 20:59
Veľkorysý darca
25 €  •  7. 12. 2021 20:27
Veľkorysý darca
100 €  •  7. 12. 2021 20:02
Štedrý darca
20 €  •  7. 12. 2021 15:09
Dobrosrdečný darca
30 €  •  7. 12. 2021 15:00
Dobrosrdečný darca
30 €  •  7. 12. 2021 13:37
Veľkorysý darca
55 €  •  7. 12. 2021 11:56
Veľkorysý darca
50 €  •  6. 12. 2021 18:30
Láskavý darca
70 €  •  6. 12. 2021 17:45
Olívia S.
30 €  •  6. 12. 2021 15:15
Držím vám palce a posielam lásku <3
Veľkorysý darca
20 €  •  6. 12. 2021 11:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
35 €  •  6. 12. 2021 11:50
Lenka J.
15 €  •  5. 12. 2021 22:46
Nech sa darí!
Milý darca
500 €  •  5. 12. 2021 21:08
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  5. 12. 2021 19:47
Veľkorysý darca
35 €  •  5. 12. 2021 19:40
Milý darca
5 €  •  5. 12. 2021 19:15
Milý darca
8 €  •  5. 12. 2021 14:49
Veľkorysý darca
35 €  •  4. 12. 2021 21:08
Štedrý darca
24 €  •  4. 12. 2021 18:07
Štedrý darca
20 €  •  4. 12. 2021 14:00
Veľkorysý darca
60 €  •  4. 12. 2021 13:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  4. 12. 2021 7:32
Veľkorysý darca
60 €  •  3. 12. 2021 22:33
Štedrý darca
10 €  •  3. 12. 2021 21:10
Láskavý darca
60 €  •  3. 12. 2021 20:50
Štedrý darca
15 €  •  3. 12. 2021 15:21
Štedrý darca
15 €  •  3. 12. 2021 14:50
Štedrý darca
60 €  •  3. 12. 2021 14:08
Dobrosrdečný darca
60 €  •  3. 12. 2021 13:56
Štedrý darca
60 €  •  3. 12. 2021 13:29
Alexandra B.
15 €  •  3. 12. 2021 11:46
Velmi velmi vam fandim!
Milý darca
60 €  •  3. 12. 2021 8:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
60 €  •  2. 12. 2021 23:23
Dobrosrdečný darca
50 €  •  2. 12. 2021 21:59
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  2. 12. 2021 21:49
Dobrosrdečný darca
5 €  •  2. 12. 2021 21:24
Láskavý darca
30 €  •  2. 12. 2021 21:22
Veľkorysý darca
30 €  •  2. 12. 2021 18:39
Dobrosrdečný darca
35 €  •  2. 12. 2021 15:23
Darca, ktorý je za každú dobrost
35 €  •  2. 12. 2021 8:34
Matej Kopecký
5 €  •  1. 12. 2021 13:19
Good luck :)
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  1. 12. 2021 12:12
Veľkorysý darca
40 €  •  1. 12. 2021 8:06
Lubka Majtánová
10 €  •  30. 11. 2021 22:26
Znepokojujem sa s vami matky! Vďaka za vašu prácu, držím palce!
Dobrosrdečný darca
5 €  •  30. 11. 2021 21:09
Veľkorysý darca
20 €  •  30. 11. 2021 7:02
Alena P.
55 €  •  29. 11. 2021 23:25
Láskavý darca
55 €  •  29. 11. 2021 11:55
Dobrosrdečný darca
55 €  •  29. 11. 2021 11:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  28. 11. 2021 12:52
Veľkorysý darca
20 €  •  28. 11. 2021 10:08
Láskavý darca
35 €  •  27. 11. 2021 19:49
Veľkorysý darca
20 €  •  27. 11. 2021 19:44
Láskavý darca
70 €  •  27. 11. 2021 9:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  26. 11. 2021 21:37
Láskavý darca
20 €  •  26. 11. 2021 19:47
Kristína C.
15 €  •  26. 11. 2021 19:26
🤗
Dobrosrdečný darca
60 €  •  26. 11. 2021 17:42
Milý darca
20 €  •  26. 11. 2021 15:09
Štedrý darca
55 €  •  26. 11. 2021 14:54
Juraj M.
20 €  •  26. 11. 2021 14:10
Držím palce!
Milý darca
20 €  •  26. 11. 2021 13:47
Veľkorysý darca
20 €  •  26. 11. 2021 12:57
Michal a Radana
150 €  •  26. 11. 2021 11:54
ďakujeme, držíme palce a tešíme sa na turné Znepokojených matiek
Dobrosrdečný darca
120 €  •  26. 11. 2021 11:44
Veľkorysý darca
10 €  •  26. 11. 2021 9:57
Dobrosrdečný darca
160 €  •  25. 11. 2021 19:08
Michal S.
95 €  •  25. 11. 2021 14:35
Zbožňujem Vás 🤍
Dobrosrdečný darca
30 €  •  24. 11. 2021 10:39
Veľkorysý darca
50 €  •  24. 11. 2021 7:24
Milý darca
15 €  •  23. 11. 2021 21:40
Dobrosrdečný darca
40 €  •  23. 11. 2021 12:18
Láskavý darca
30 €  •  23. 11. 2021 7:49
jakub filo
55 €  •  22. 11. 2021 23:48
drzim palec
BÚDA | OZ Myesto
35 €  •  22. 11. 2021 23:31
Znepokojené turné do každého mesta! aj do toho nášho :)
Dobrosrdečný darca
30 €  •  22. 11. 2021 21:29
Andrea K.
20 €  •  22. 11. 2021 21:20
♥️
Veľkorysý darca
30 €  •  22. 11. 2021 16:09
Dobrosrdečný darca
30 €  •  22. 11. 2021 16:08
Štedrý darca
35 €  •  22. 11. 2021 10:02
Dobrosrdečný darca
35 €  •  22. 11. 2021 9:38
Dobrosrdečný darca
40 €  •  22. 11. 2021 9:19
Veľkorysý darca
15 €  •  22. 11. 2021 7:39
Boba M Baluchová
30 €  •  21. 11. 2021 22:05
Plne podporujeme Znepokojené matky ❤️
Štedrý darca
45 €  •  21. 11. 2021 19:46
Štedrý darca
55 €  •  21. 11. 2021 19:33
Láskavý darca
30 €  •  21. 11. 2021 17:29

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu