Podporte Učiacu sa Trnavu a prispejte tak k zlepšeniu vzdelávania na Slovensku

Získaných 0 € 135 €
2 500 €
88 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Zakladateľ
Lifestarter
Dátum pridania
14. 9. 2022

Čo je Učiaca sa Trnava?

Učiaca sa Trnava je projekt občianskeho združenia Lifestarter, ktorý vznikol ako potreba a výzva k zmenám v oblasti celoživotného vzdelávania na Slovensku. Už od roku 2020 organizujeme networkingy, kde sa stretáva množstvo učiteľov, učiteliek, dekanov fakúlt univerzít, riaditeľov škôl a iných aktérov z oblasti vzdelávania, ktorí majú záujem o systematickú zmenu vzdelávania na Slovensku.

V tímoch tohto projektu prichádzajú do kontaktu ľudia, ktorí do vzdelávania majú čo povedať. Súčasťou tímu sú nielen osoby, ktorí priamo pracujú pre mesto Trnava na odbore školstva, ale aj pedagógovia trnavských univerzít, riaditelia rôznych vzdelávacích a kultúrnych inštitúcií a dobrovoľníci. Počas roka sa jednotliví členovia tímu projektu Učiaca sa Trnava stretávajú, diskutujú o ďalších potrebách vo vzdelávaní a tvoria rôzne inovatívne projekty pre lepšiu budúcnosť vzdelávania na Slovensku. 

Pozrite sa, kto stojí za Učiacou sa Trnavou

Čo sa nám už podarilo?

Okrem networkingov sme na jar v roku 2022 zorganizovali konferenciu s názvom Riešme veľké výzvy spoločne, kde sa na jednom mieste stretlo viac ako 70 aktérov v oblasti vzdelávania z celého Slovenska. Na konferencii prebiehala diskusia o zlepšení rozvoja učiteľov, absencii zručnosti reflektovať vlastné vyučovanie či motivácia tohto povolania. Rovnako dôležitou témou, ktorou sa hostia zaoberali bola absentujúca motivácia na rozvoj kritického myslenia, kultúra a estetika, téma inklúzie či participácia a aktivizácia mládeže a jej uplatnenie v praxi.

Konferencia a ostatné aktivity, ktoré Učiaca sa Trnava pripravuje sú spoločným dialógom, ktorý vedie ku skutočnej sociálnej zmene a ponúkne priestor na rozvíjanie ďalších aktivít a nadväzovanie partnerstiev aj v dlhšom časovom horizonte. Jedinou cestou ako k tejto zmene prispieť, je spojiť svoje skúsenosti, pomenovať, čo všetko je potrebné meniť a aké riešenia máme k dispozícii. 

Každoročne organizujeme aj festival učenia sa, na ktorom vytvárame priestor pre vzdelávacie organizácie a tiež široké spektrum ľudí, ktorí hľadajú možnosti rozvoja a učenia sa. Festival je tak oslavou učenia sa a prispieva k vytváraniu prostredia priateľského ku vzdelávaniu. Súčasťou prvého ročníka festivalu bol napríklad aj motivačný program TRNAVA POD 30, ktorý predstavil príbehy mladých úspešných Trnavčanov.

Pre stredoškolákov a širokú verejnosť sme pripravili aj populárno-vedecké podujatie TEDA – trnavská veda s cieľom popularizovať slovenskú a lokálnu vedu a výskum, na ktorom doposiaľ vystúpili napríklad vedci Samuel Kováčik (Vedátor), Robert Krause, Zdenko Machala či Andrej Dobrotka.

Jedným z našich najväčších úspechov je členstvo mesta Trnava v Medzinárodnej sieti učiacich sa miest UNESCO, čím sa nám otvárajú možnosti spolupráce s ďalšími inovatívnymi učiacimi sa mestami po celom svete.

4 dôvody, prečo potrebujeme vašu pomoc

Tu sú 4 dôvody, prečo je vaša pomoc pre nás kľúčová:

1. Aj vďaka vám zabezpečíme stánky, stolíky, ozvučenie a hudobné koncerty na Festivale Učiaca sa Trnava, ktorý je pre všetkých zadarmo.

2. V Trnave zorganizujeme v októbri Týždeň celoživotného učenia a pozveme naň kvalitných lektorov z rôznych oblastí.

3. V novembri usporiadame slávnostný galavečer oslavy členstva Trnavy v Medzinárodnej sieti učiacich sa miest UNESCO, ktorého sa zúčastnia aj zástupcovia významných národných inštitúcií. 

4. Dokončíme online mapu regionálnych aktérov vo vzdelávaní, ktorá bude výstupom nášho výskumu edukačných iniciatív, ktorá ukáže priestor na vzájomnú spoluprácu jednotlivých organizácií. 

Už teraz vám ďakujeme za každý dar, ktorým pomôžete k tomu, aby sme na Slovensku mali vzdelaných a odhodlaných ľudí meniť svet k lepšiemu. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
100 €  •  20. 9. 2022 23:01
Darca
25 €  •  17. 9. 2022 10:38
Pokračujte! 💪
Štedrý darca
10 €  •  16. 9. 2022 12:46

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Darca
25 €  •  17. 9. 2022 10:38
Pokračujte! 💪
Milý darca
100 €  •  20. 9. 2022 23:01
Štedrý darca
10 €  •  16. 9. 2022 12:46

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám