Výzva ukončená:

TU ŽIJÚ ĽUDIA – celovečerný dokumentárny film o cene slobody

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

TU ŽIJÚ ĽUDIA – celovečerný dokumentárny film o cene slobody

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Lucia Štasselová
Dátum pridania
10. 5. 2023

Kto kampaň organizuje?

S režisérkou Vierou Dubačovou už viac ako rok pravidelne vyrážame na Ukrajinu, aby sme zdokumentovali to, čo sa na Ukrajine deje.

Ukazuje sa, že cena za obranu krajiny a jej nezávislosť je obrovská. Prostredníctvom prvých krátkych dokumentov sme priniesli svedectvo o neuveriteľnom utrpení ľudí, ktorí nemajú kam pred ruskou agresiou utiecť.

Sme vďační, že sériu krátkych filmov, ktoré odvysielala Slovenská televízia, podporilo množstvo darcov. Pokračujeme ďalej – chceme natočiť celovečerný dokumentárny film. Prinesieme o svedectvá, ktoré ukážu aká je cena slobody. Bude to film nielen o utrpení, ale aj o vynaliezavosti, o hrdinstve, o obyčajných aj neobyčajných príbehoch ľudí. 

Celovečerný dokument môže vzniknúť aj vďaka medzinárodnému slovensko-ukrajinského tímu, ktorí doslova „kráča“ za oslobodzujúcou armádou.  

Komu pomôžeme?

Všetci nám radia, nehanbite sa požiadať o pomoc. Tak sme tu.

Sme na začiatku „veľkého diela“, postupujeme však malými krokmi. Ukrajinskí členovia medzinárodného slovensko-ukrajinského tvorivého tímu kvôli prebiehajúcej vojne stratili svoju prácu. Vďaka nášmu projektu môžu vykonávať svoju prácu ďalej. A sú naozaj perfektní.

Okrem svojej odbornosti sa Žeňa, Arty a mnohí ďalší stali našimi priateľmi, informátormi – naše oči a uši na Ukrajine. Oni sú s nami v prvej línii filmovania.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Potrebujeme veľmi súrne financie na ich mzdy pre kameramana, zvukára, šoféra a produkciu na najbližšie obdobie. Na naše cesty na Ukrajinu, na výjazdy až k frontu a na ubytovanie priamo tam. Aby sme mohli pokračovať.

Tu a teraz zaznamenávať ako sa Ukrajina oslobodzuje, ako sa bráni a mení sa na nezávislú a slobodnú krajinu.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň