Darcovská výzva ukončená:

Pomôžme spoločne zachrániť život

Získaných 0 € 497 €
od 15 darcov
Pomôžme spoločne zachrániť život
15 darcov
Celkom sa zapojilo
33,13 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Pomôžme spoločne zachrániť život

Získaných 0 € 497 €
od 15 darcov
Zakladateľ
Juraj Knotek
Dátum pridania
1. 1. 2023

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Citlivo vnímať ťažký príbeh je ľudské a správne. Život to niekedy skomplikuje a vtedy treba pomôcť. Deti by mali mať mamu, ktorá im dá lásku a vie sa o ne postarať pri plnom vedomí a fyzickej spôsobilosti. Preto myslím, že ak je nádej na zastavenie postupu choroby touto liečbou,tak je nádej aj na plnohodnotnejší život pre pacientov trpiacich SM.


Kto kampaň organizuje?

Volám sa Alena, som matka 2 detí, mám 39 rokov a od r. 2016 trpím ochorením Skleróza multiplex.

Choroba ma postupne pripravuje o zrak, citlivosť dolných i horných končatín, pohyblivosť. Som v progresii ochorenia a prejavy sú stále vážnejšie. No stále existuje možnosť priebeh ochorenia zvrátiť.

Prikladám podrobnejší aktuálny článok o mne.

Ako môžeme pomôcť?

Moje dve deti potrebujú matku, ktorá sa o ne plnohodnotne postará a dá im aspoň krajšiu chvíľu, ako tú v bolestiach.  Byť tu dlhšie, krajšie, zmysluplnejšie, ako mi určuje choroba. Zastaviť progres SM, prinavrátiť mi silu a zdravie, pokiaľ sa dá. 

Aby som mohla zastaviť progresiu ochorenia (zastaviť ochorenie ako také), potrebujem podstúpiť zákrok – transplantáciu vlastnými kmeňovými bunkami. 

Potransplantačná rekonvalescencia bude náročná, ako finančne, tak i psychicky. Budem v izolácií, za prísnych hygienických podmienok. Na zlepšenie zdravotného stavu a jeho udržanie bez aktívnych ložísk, ako pred transplantáciou, tak i po nej sú nutné rehabilitácie, fyzioterapie, oxygenoterapie, vitamínov( bunkové soli, serrapeptéza, široká škála vitamínov B,…), zdravé a vyvážené stravovanie, bezlepkové potraviny, bezlaktózové výrobky, doplnky výživy, cvičenia, rôzne druhy masáži, terapií. Je toho mnohé čo musíme, ale i toho, čo nesmieme. Život so SM je náročný stále. 

Avšak stále som rozhodnutá do toho ísť. Je to pre mňa nádej a šanca na zastavenie ochorenia, čo je viac, ako vedenie rozhovorov o pre a proti takéhoto zákroku. Pod rukami kvalifikovaných, skúsených odborníkov mi nezáleží, kde sa tak udeje, len už nech sa tak stane. Na to, aby bol lekársky zákrok úspešný je dôležitých viacero faktorov. Vek (do 40 roku človeka), dĺžka ochorenia (max. 10 rokov od vypuknutia ochorenia) a fyzická schránka človeka (aby sa celková liečba a následná rekonvalescencia dala zvládnuť). V mojom prípade to značí, že ak ju neabsolvujem tento rok, je viac než pravdepodobné, že už liečbu nebudem môcť absolvovať vôbec. Či tu na SR, kde kritéria zatiaľ nespĺňam, či kdekoľvek na svete…Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na celosvetovej úrovni a pod vedením vysokokvalifikovaných lekárov pre zahraničných pacientov sa vykonáva transplantácia vlastnými kmeňovými bunkami v Mexiku a v Rusku.

V Mexiku stojí 100 000 Eur a v Rusku 50 000 Eur + plus náklady na letenku, víza a potransplantačnú rekonvalescenciu.

Práve i na tento účel si získavam finančné prostriedky. To vedomie, že nebudem môcť vidieť svoje dve deti, ani im nič povedať, ani k nim prísť, cítiť ich dotyk, pomôcť im, zabezpečiť ich, postarať sa o ne, je strašné. 

Ja verím v to, že som posledná a že tak o dva – tri roky si budeme my Slováci môcť povedať, že táto liečba je na Slovensku možnosťou pre všetkých, že nie časom, nie až po splnení kritérií, nie až po tom, ako sa náš chronický stav dostane za hranicu možností, síl, zúfalstva…Verím, že vysloviť slovo SM nebude vzbudzovať ľútosť a hanbu, ale šancu a že naši doktori, budú môcť urobiť viac, tak, ako si sami prajú.

Transplantácia je šanca, ako zastaviť istý vzostup k bezvládnosti. Šanca, prežiť aspoň 10 rokov normálne. To neznamená, že keď ju absolvujem nebudem naďalej chorá, to znamená, že už by som nemala byť chorá viac.

Cesta k pomoci druhým je pre každého individuálna, ak sa práve Vy stretávate so mnou na tej mojej, alebo ste sa pristavili pri inom človeku, ktorý pomoc potrebuje, som Vám vďačná o to viac.

Vopred Vám všetkým ďakujem. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
20 €  •  25. 1. 2023 18:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
80 €  •  11. 1. 2023 20:40
Veľkorysý darca
10 €  •  10. 1. 2023 19:06
Veľa šťastia🍀
Milý darca
10 €  •  9. 1. 2023 21:04
Dobročiný Darca
50 €  •  6. 1. 2023 20:06
Iveta Kordišová
25 €  •  6. 1. 2023 17:04
Prajem veľa uspechov v liečbe. Držíme palce celá rodina. Veľa sily a držte sa.
Milý darca
10 €  •  4. 1. 2023 19:30
Dobročiný Darca
5 €  •  4. 1. 2023 18:48
Milý darca
27 €  •  4. 1. 2023 14:42
Veľkorysý darca
10 €  •  3. 1. 2023 20:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  3. 1. 2023 18:07
Dobročiný Darca
100 €  •  3. 1. 2023 16:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  2. 1. 2023 16:36
Štedrý darca
25 €  •  2. 1. 2023 10:07
Peter
50 €  •  2. 1. 2023 7:02
Ali, strašne silno Ti držím palce až sa to podarí

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.