Výzva ukončená:

Timurko – bojovník s MLD

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Timurko – bojovník s MLD

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Juraj Kudláč
Dátum pridania
17. 1. 2023

Kto kampaň organizuje?

Timurko sa narodil ako zdravé dieťa. V 5,5 roku mu bolo diagnostikované genetické ochorenie – metachromatická leukodystrofia. Je to neurodegeneratívne smrteľné ochorenie, pri ktorom dochádza k úbytku bielej hmoty na mozgu a končí sa smrťou. Timurkove problémy začali chôdzou, začala sa zhoršovať, postupne začal byť plienkovaný a začal menej rozprávať. Génová aj enzýmová terapia mu boli zamietnuté. Jediným možným spôsobom ako chorobu zastaviž bola alogénna transplantácia kostnej drene. Keďže tu na Slovensku sa báli tento zákrok vykonať vzhľadom na diagnózu, museli sme transplantáciu podstúpiť v Izraeli. Žiaľ museli sme zaplatiť 250.000 eur za tento zákrok. 

Týmto vás žiadam o pomoc, tento rok by sme mali opäť navštíviť kliniku v Izraeli, aby Timurkovi skontrolovali funkčnosť štepu, ktorý dostal pri transplantácii. Bohužiaľ takáto cesta je veľmi finančne nákladná nakoľko si všetko musíme zaplatiť sami (lekárske vyšetrenia, krvné testy, letenky, stravu a ubytovanie).  To všetko vychádza okolo 10.000 az 15.000 eur.

Týmto vás prosím o pomoc pri získaní peniažkov pre Timurka, aby sa mohol dostať na kontrolu k lekárke Dr. Zaidman do jeruzalemskej nemocnice Hadassah hospital.

Komu pomôžeme?

Potrebujeme zohnať finančné prostriedky pre syna Timurka na lekársku kontrolu do Izraelu.  

Timurko bol zdravé a šikovné dieťa, navštevoval materskú školu, rozprával po anglicky, hral sa a tešil zo života ako ostatné deti. Žiaľ táto zákerná choroba mu to všetko zobrala.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budu použité na zaplatenie lekárskeho vyšetrenia, krvných testov v nemocnici Hadassah v Jeruzaleme. Nakoľko syn bol transplantovaný v Jeruzaleme, funkčnosť štepu sa dá zistiť iba tam.

Ak by sa nám nepodarila získať cieľová suma, peniažky by boli použité na rehabilitačné pobyty, zdravotnícke pomôcky, alebo operáciu Ulzibat, ktorú takisto náš syn velmi potrebuje.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň