Darcovská výzva ukončená:

Moja narodeninová výzva pre Vierku Dubačovú

Získaných 0 € 110 €
300 €
Moja narodeninová výzva pre Vierku Dubačovú
5 darcov
Celkom sa zapojilo
22 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Moja narodeninová výzva pre Vierku Dubačovú

Zakladateľ
Ľudmila Priehodová
Dátum pridania
3. 12. 2022

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Chcem pomôcť Viere pri jej cestách na Ukrajinu. Nech sa jej podarí zachytiť nekonečnú bolesť, ale aj obrovské odhodlanie a nádej.

Vďaka Vierka a Lucia za to, čo robíte.


Pomôžme Viere zaznamenať životy ľudí, ktorí na Ukrajine ostali

Pomôžme spolu Viere Dubačovej, divadelnej režisérke, dramaturgičke a dokumentaristke priniesť slovenským divákom pravdu o tom, ako vyzerá život obyčajných ľudí na Ukrajine.

24. februára 2022 napadlo Rusko Ukrajinu. Nevyprovokovaná vojna spôsobila, že viac ako 8 miliónov ľudí sa muselo presťahovať, polovica z nich za hranice svojej vlasti. Ukrajina má však viac ako 44 miliónov obyvateľov. Preto je oveľa viac tých, ktorí nemali kam odísť.

Zostali a musia znášať vojnu v tej najkrutejšej podobe pod ruskou okupáciou. Ich príbehy sú hlavným námetom série dokumentárnych filmov Viery Dubačovej.

Priniesť pravdivé príbehy o ľudských osudoch vo vojne je spôsob, ako presvedčiť ľudí, že pomoc je potrebná stále.

S Vierou nás spája potreba pomáhať tým, ktorí to potrebujú tu a teraz

Volám sa Lucia Štasselová. S Vierou Dubačovou sa poznáme možno už aj tridsať rokov. Sme spriaznené duše. Spája nás potreba pomáhať tým, ktorí to potrebujú tu a teraz, ktorí trpia a nevládzu si pomôcť sami. Ale aj túžba po spravodlivosti a lepšom svete.

Keď Rusko napadlo Ukrajinu, hneď v ten deň sme spoluorganizovali Tichý pochod pred Ukrajinskú ambasádu v Bratislave na znak našej solidarity. Ešte v ten večer sme so známymi a priateľmi založili inciatívu Mier Ukrajine. Odvtedy pomáhame Ukrajine aj nám. Pochopiť, čo sa na Ukrajine deje naozaj. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Váš dar pomôže Viere cestovať na Ukrajinu, aby mohla priniášať svedectvá o „Tých, ktorí zostali“. Buča, Hostomeľ, Irpiň, Charkov, Mikolajev sú mestá a miesta, kde žijú ľudia, ktorí prežili svoje osobné príbehy tragédie.

Zachar, Artam, Saša, Žeńa, teta Nataša sa nachádzajú po vyhnaní okupačných vojsk v ťažkej  existenčnej situácii.  Viera vytvorila pre svoj viacdielny projekt dokumentov „Tí, ktorí zostali“ pracovný tím.

Sprievodcovia, kameramani, strihači, zvukári. Slovensko-ukrajinská partia kráča za armádou a pracuje. Pod vedením Viery, prinášajú svedectvá.

Budem rada, ak sa pridáte ku mne a pomôžete Viere opakovane cestovať na Ukrajinu a zaznamenávať krutú realitu.

Prvý diel si už môžte pozrieť v archíve RTVS. Jeden diel dokumentárneho seriálu „Tí, ktorí zostali“ stojí 4000 – 5 000 €. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
50 €  •  5. 12. 2022 10:54
Milý darca
25 €  •  5. 12. 2022 9:30
Veľkorysý darca
15 €  •  4. 12. 2022 9:49
Štedrý darca
10 €  •  4. 12. 2022 8:12
Štedrý darca
10 €  •  4. 12. 2022 0:12

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.