Výzva ukončená:

Pomôžme Bianke a jej ocinovi splniť sen a zakúpiť teleskop

Získaných 0 € 0 €
1 500 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
8 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Bianke a jej ocinovi splniť sen a zakúpiť teleskop

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 2. 2024

Predstavenie príbehu

Ahojte. Volám sa Martin a mám 33 rokov. Odmalička ma zaujímal vesmír, obloha a všetko s tým spojené. Pamätám si ako mi dedko kúpil môj prvý ďalekohľad a ja som celý deň sedel na dvore a pozoroval všetky lietadlá čo leteli okolo mňa. Dnes je tomu cez 20 rokov a moja 5-ročná dcérka Bianka mi je veľmi podobná. Od dvoch rokov miluje Mesiac a vždy keď ho uvidí na oblohe jej to rozžiari tvár a mne celý deň. 

Komu pomôžeme?

Bianku sa spolu s manželkou snažíme vzdelávať ako najlepšie vieme a veľmi by sme túžili po naozajstnom hvezdárskom ďalekohľade, bohužiaľ nám to momentálne finančná situácia neumožňuje. Manželka zostala po rodičovskej bez práce a nedarí sa jej nájsť novú a rastúce výdavky na domácnosť a úveroch nám situáciu iba sťažujú.

Ani po dvoch rokoch sa mi nedarí našetriť dostatočnú rezervu na kúpu ďalekohľadu s ktorým by som chcel dcérku tak veľa naučiť. Ja chápem že sú tu kampane pre chorých ľudí ktorí nemajú na liečbu a som vďačný ak im pomáhate, no ak sa nájde pár ľudí ktorí by pomohli aj nám splniť tento sen budeme veľmi vďační a ktovie, možno z mojej princeznej raz vyrastie veľká vedkyňa. Všetkým vám zo srdca ďakujeme.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze by sme použili na kúpu hvezdárskeho dalekohľadu a literatúry bez ktorej je hľadanie hviezd na oblohe ako hľadanie ihly v kope sena. Ďalekohľad by sme chceli využívať aj medzi komunitou v dedine, na vzdelávanie detí a robenie nočných pozorovaní.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň