Výzva ukončená:

Svetlo do tmy – pomôžte nám kúpiť špeciálne svetelné pomôcky

Získaných 0 € 0 €
10 170 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
28 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Svetlo do tmy – pomôžte nám kúpiť špeciálne svetelné pomôcky

Získaných 0 € 0 €
10 170 €
Dátum pridania
4. 2. 2022

Ako jediní v Prešove sa venujeme aj deťom so zrakovým postihnutím

Centrum Svetielko už 10 rokov pomáha napredovať deťom s ťažkým hendikepom.  Našou prioritou je poskytovať komplexné služby pre deti a mladých ľudí s ťažkým hendikepom. Správnym vyskladaním a nastavením terapeutických, rehabilitačných, vzdelávacích a sociálnych služieb dokážeme pomáhať pri mnohých diagnózach a pomôcť rodinám zvládnuť neľahké životné situácie. 

Ako jediní v Prešove sa venujeme aj deťom so zrakovým postihnutím. 

Veľkou pomocou a podporou pri terapiách je snoezelen miestnosť, ktorú by sme chceli zriadiť v nových priestoroch, ktoré momentálne pripravujeme. 

Snoezelen alebo multisenzorické prostredie bude slúžiť na relaxáciu a upokojenie, ale rovnako bude  ponúkať i príležitosť na stimuláciu, aktivizáciu a rozvoj zmyslov.

Pomáhame deťom, ktoré trpia zrakovým, telesným či mentálnym postihnutím.

Našimi klientmi sú deti od 1 roka, ktoré trpia  zrakovým, telesným či mentálnym  postihnutím, ktoré potrebujú rozvíjať svoje  vnímania  senzorické schopnosti, hmat, čuch. Nový priestor ich bude aktivovať k pohybu a zvedavosti.

V Snoezelene podporujeme komunikáciu, spontánnosť a rozvoj sociálnych zručností. Výnimočnosť Snoezelenu spočíva v tom, že nekladie žiadne nároky na schopnosti jednotlivca, je vhodný pre každý vek a vývojovú úroveň. Spája sa so slobodou, nedirektívnosťou a právom voľby. Využíva sa aj na elimináciu hyperaktivity, agresívneho alebo stereotypného správania.

Počas terapie v multisenzorickom prostredí vieme stimulovať zrak prostredníctvom širokej škály svetelných efektov, a tiež sluch prispôsobením hudby či s využitím zvukových pomôcok.

Podporte kúpu špeciálnych svetelných pomôcok

Do nových bezbariérových priestorov centra potrebujme pomoc s nákupom špeciálneho osvetlenia a pomôcok do multisenzorickej miestnosti – bublinkové valce, optické vlákna, vodná posteľ, reflektory, premietačka, hviezdne nebo a pod.

Darujte a pomôžme spolu v Prešove deťom s hendikepom.

Ďakujeme.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám