Úspešne dokončené:

Stopercentní bratia – Dávid s Emanom fungujú vo dvojici prakticky od narodenia

Získaných 0 € 6 365 €
od 149 darcov
 -
149 darcov
Celkom sa zapojilo
43 €
Priemerná výška daru
500 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Stopercentní bratia – Dávid s Emanom fungujú vo dvojici prakticky od narodenia

Získaných 0 € 6 365 €
od 149 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Medzi nami
Dátum pridania
2. 5. 2023
Posledná aktualita

9. 5. 2023 20:18

Veľké poďakovanie

Milé darkyne, milí darcovia,

v mene Dávida s Emanom Vám patrí veľké poďakovanie za veľkú podporu, ktorú im preukazujete.

Zaslúžia si to. Sú fakt, obzvlášť v dnešnom svete, ako z rozprávky.

Občianske združenie Medzi nami

www.ozmedzinami.sk

Zobraziť celú aktualitu

Dvojica

Popíjam citronádu s dvoma bratmi, z ktorých doslova sála slušnosť, zodpovednosť a skromnosť. Vlastne sa aj čudujú, prečo o nich idem písať. Občas sa nesmelo zapýria – najmä vtedy, keď im skladám poklonu – ako bravúrne chytili život do svojich rúk. Pretože – na rovinu, pokojne sa mohli ubrať aj opačným smerom…

Dávid má osemnásť, Emanuel sedemnásť. Neriešia žúrovačky, bary a puby, nesnívajú o značkových teniskách alebo drahej elektronike. Na skromnosť sú zvyknutí. Hovorcom je starší Dávid, ktorý povie, že určite sa ľudia mali aj majú horšie. Fungujú vo dvojici prakticky od narodenia. Sú správnou dvojkou a keď sa opýtam mladšieho Emana, kto je jeho vzorom, potmehúdsky otočí hlavu k Dávidovi, mrkne naňho očkom a s úsmevom jednoznačne povie: „Môj brat.“

Na otca mali smolu, už nežije, zomrel, keď mal Dávid asi sedem rokov. „Nestaral sa, nezaujímal sa o nás, ja som ho párkrát v živote videl, Emo možno raz, aj to si nie som istý. Žili sme s mamou a staršou sestrou Žanetou. V jednoizbáku, mama nikdy nechodila do klasickej práce, bola opatrovateľkou, potom si pamätám, že sme mali status – rodina v hmotnej núdzi. „Mama bola fajn, to tvrdia chalani svorne, potrebujú však na rovinu dodať, že všetko sa zhoršilo, keď mamina, asi z nešťastia, samoty, možno z pocitu prázdneho života, začala popíjať. Najskôr to boli len štvrtky, postupne dni pribúdali. „Ale ženy pijú inak ako chlapi, nerobia to tak okato, skôr distingvovanejšie… „Jasné, že nám to vadilo, že sme jej, a nie raz, dohovárali, ale veľký účinok to nemalo…“ Napriek nie príliš ideálnym domácim podmienkam a atmosfére v rodine, chalani zvládali školu bravúrne. Žiaden problém, dôležité však je, že ich učenie bavilo, napĺňalo. Eman chodil na futbal, Dávid začal s behom. „Bicykel som nemal, tak som začal behať,“ prozaicky vysvetlí a racionálne dodá: „Vlastne je to to najlacnejší šport.“ A Dávida beh uchvátil. Dokonca sa ako starší žiak dostal do reprezentačného výberu Slovenska. Trikrát sa mu podarilo byť vicemajstrom Slovenska, „bolo to pre rokmi v behu na 800, 1 500 aj 3 000 metrov. „Fajn pocit, ale hoci behám aj dnes za ZŤS Martin, viem, že na repre to už nie je. To však neznamená, že s behom chcem skončiť. Naopak. S bratom beháme 6-krát v týždni, v priemere zabehneme tak 8 kilometrov. Iba pondelky máme oddych, vtedy máme v škole krúžky. Ja, ako inak, chemický, Emo informatiku, v tomto smerovaní, sme rozdielni,“ zasmeje sa Dávid a Eman pritakáva.

Začala práve korona, keď Dávid končil v malom meste základnú školu. Sám a zodpovedne si hľadal strednú školu, “vedel som, že z domu chcem ísť preč a že to bude gymnázium. Na internete som si googlil najlepšie školy, vyšli mi dve – Košice alebo Bratislava. Počas korony prijímačky neboli, stačil prospech a dostal som sa do hlavného mesta. Teraz som tretiak a spokojný som maximálne,“ hovorí sympatický Dávid, ktorý vie, že jedného dňa z neho bude lekár. Chémia je jeho vášeň, trošku z trpkou príchuťou poznamená, že na poslednom celoštátnom kole chemickej olympiády mu to príliš nevyšlo. „Čo budem tajiť, skončil som predposledný, na 24. mieste, ale tak, stáva sa,“ chytľavým smiechom podotkne. Keď starší brat odišiel do Bratislavy, bolo nad slnko jasné, že o rok sa o podobný kúsok pokúsi aj Eman. I stalo sa. Emo je druhákom na rovnakom gymnáziu, bývajú spolu na izbe na internáte, v podvečer spolu behávajú, večer si pripravia večeru, spolu zaľahnú, spolu vstávajú. Ponorka? „Áále dobre vychádzame,“ okomentuje bratské spolužitie mladší Emanuel. Chalani sú totiž od októbra minulého roka úplné siroty. Mamina podľahla rakovine, pred pár rokmi sa z nej vylízala, ale vrátilo sa to a už bolo neskoro. „Keď sa prešlo už len na paliatívnu liečbu, pochopili sme, že koniec sa blíži a je to nezvratné. Bola to naša mama, mali sme ju radi, nemala ľahký život a hlavne, nemala odísť tak skoro…“ Keďže Emo ešte nie je plnoletý, teoreticky mohol skončiť aj v detskom domove. „Sestra má 27 a bez váhania sa ma ujala,“ usmieva sa Emo, ktorý oslávi v decembri osemnástku. Ako a z čoho fungujú? Pár mesiacov bolo kritických, pretože kolotoč prideľovania sirotského istý čas trvá. „My ale nepotrebujeme veľa, fakt nie,“ šokuje ma vrodenou skromnosťou Dávid. Tento školský rok už majú internát zdarma, obedujú v škole, večeru si spravia na intráku, chlieb s hocičím, sem-tam párky, do reštaurácií nechodia. Poobede sa učia, idú si zabehať, o 22-tej je večierka, „čiže okolo jedenástej spíme. Normálny život,“ povie Dávid. Z 240 eurového sirotského si aj niečo odloží, plány sú jasné – smer medicína a najradšej Brno. To nebude lacný špás. Z Emana bude IT špecialista, o ničom inom neuvažuje. Jedného dňa si chcú založiť aj rodinu, napriek tomu, že tá ich nebola ideálna, na rodinu nezanevreli. Práve naopak, ale „všetko má svoj čas. Ešte máme hodne času,“ smejú sa obaja.

Dávid s Emanom. Big brothers. Do bodky.

Domov, do jednoizbáku chodia na striedačku každý druhý víkend. Raz ide Eman, o týždeň Dávid. „Sestra ma trojročného syna, tak nech sa tam netlačíme. Keď´ sú sviatky, tak sme tam všetci a je tam potom riadne vydýchaný vzduch,“ šarmantne povedia a prízvukujú, že so sestrou vychádzajú super. Veľmi často počas debaty spomínajú Mira so Xéniou. „Mira som spoznal vďaka behu, ujal sa ma ako tréner, väčšinu vecí mame vďaka nim. Keď sa pýtate mňa na môj vzor – tak to je jednoznačne Miro, veľa mne aj Emovi so Xéniou dali, fakt sú parádni,“ zdôrazňuje Dávid. Na otázku, keby mal teraz veľa peňazí a mohol by si kúpiť čo chce, čo by to bolo, odpovie rýchlo: „Je taká jedna kniha o chémii, ale stojí cez sto eur, ale veď, počká ma, raz si ju kúpim.“ Zahraničie, cudzina – boli niekde? Dávid: „Ja som bol raz na pretekoch v Slovinsku a na sústrední v Čechách, Emo zasa raz s futbalom v Poľsku. Dovolenka pri mori? Nie, nebola, ale tak, veď ako s tou chemickou knihou, raz sa hádam zadarí.“

Dvaja nádherní chalani, ktorí de facto plávajú životom sami, zmysel pre zodpovednosť je v nich hlboko zakorenený, napriek všetkému, vedia sa tešiť zo života a hlavne vedia, že spoľahnúť sa môžu predovšetkým len a len na seba. A ešte jeden na druhého. Eman na Dávida a Dávid na Emana.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Občianske združenie Medzi nami sa snaží pomôcť sociálne slabším rodinám a rodinám s postihnutým členom, preklenúť bezútešnú situáciu. Ide o ľudí, ktoré sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.

Možno sa nájde niekto, koho príbeh Dávida a Emana osloví. Aj Váš príspevok im pomôže na zlepšenie životnej situácie, predovšetkým na štúdium. Ak by sa podaril možno výlet k moru, potešili by sa. Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

9. 5. 2023 20:18

Veľké poďakovanie

Milé darkyne, milí darcovia,

v mene Dávida s Emanom Vám patrí veľké poďakovanie za veľkú podporu, ktorú im preukazujete.

Zaslúžia si to. Sú fakt, obzvlášť v dnešnom svete, ako z rozprávky.

Občianske združenie Medzi nami

www.ozmedzinami.sk

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  28. 6. 2023 20:36
Štedrý darca
10 €  •  28. 6. 2023 19:56
Dobročiný Darca
100 €  •  26. 6. 2023 14:36
Veľkorysý darca
10 €  •  26. 6. 2023 8:55
Darca
244 €  •  21. 6. 2023 14:52
Drzime palce!
Milý darca
25 €  •  13. 6. 2023 12:57
Veľkorysý darca
20 €  •  9. 6. 2023 15:24
Dobrosrdečný darca
5 €  •  9. 6. 2023 8:34
Štedrý darca
25 €  •  8. 6. 2023 20:52
Alena
15 €  •  8. 6. 2023 18:28
Prajem chalanom nech sa im splnia ich sny! Vela stastia do zivota! 😊
Macique
25 €  •  8. 6. 2023 17:58
Držím palce!
Monika
10 €  •  8. 6. 2023 17:27
ste nám všetkým veľkou inšpiráciou!vďaka Vám
Láskavý darca
25 €  •  8. 6. 2023 16:52
Milý darca
100 €  •  8. 6. 2023 16:16
Dobročiný Darca
25 €  •  8. 6. 2023 14:07
Štedrý darca
10 €  •  8. 6. 2023 13:20
Milý darca
25 €  •  8. 6. 2023 13:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  8. 6. 2023 12:35
Milý darca
100 €  •  7. 6. 2023 20:32
Dobročiný Darca
100 €  •  6. 6. 2023 17:43
Laco
100 €  •  26. 5. 2023 13:51
Ste skvelí chalani! Vaša skromnosť je mi inšpiráciou. Držte sa!
Štedrý darca
50 €  •  25. 5. 2023 14:17
Štedrý darca
25 €  •  24. 5. 2023 11:49
antonia
25 €  •  23. 5. 2023 15:46
zo srdca
Štedrý darca
25 €  •  22. 5. 2023 19:22
Milý darca
25 €  •  22. 5. 2023 19:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  22. 5. 2023 14:49
Veľkorysý darca
50 €  •  20. 5. 2023 10:06
Láskavý darca
10 €  •  20. 5. 2023 7:05
Veľkorysý darca
25 €  •  17. 5. 2023 21:39
Milý darca
20 €  •  17. 5. 2023 8:28
Dobrosrdečný darca
30 €  •  17. 5. 2023 7:23
Jana
25 €  •  15. 5. 2023 14:12
Štedrý darca
50 €  •  15. 5. 2023 11:51
Veľkorysý darca
25 €  •  15. 5. 2023 9:02
Dobrosrdečný darca
25 €  •  15. 5. 2023 8:33
Veľkorysý darca
50 €  •  14. 5. 2023 21:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  14. 5. 2023 11:01
Štedrý darca
1 €  •  14. 5. 2023 10:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  13. 5. 2023 19:10
Láskavý darca
50 €  •  12. 5. 2023 18:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  12. 5. 2023 11:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 5. 2023 6:15
Dobročiný Darca
25 €  •  11. 5. 2023 23:11
Láskavý darca
25 €  •  11. 5. 2023 20:20
Milý darca
25 €  •  11. 5. 2023 19:31
Láskavý darca
50 €  •  11. 5. 2023 18:23
Štedrý darca
20 €  •  11. 5. 2023 9:43
Dobrosrdečný darca
50 €  •  10. 5. 2023 23:08
Štedrý darca
25 €  •  10. 5. 2023 15:45
Dobrosrdečný darca
20 €  •  10. 5. 2023 14:23
Láskavý darca
20 €  •  10. 5. 2023 7:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  9. 5. 2023 21:49
Ivana
50 €  •  9. 5. 2023 21:15
Chlapci, ste skvelí! Všetko dobré vám prajem, plňte si sny a budem si aj naďalej navzájom takou veľkou oporou.
Dobročiný Darca
50 €  •  9. 5. 2023 16:21
Veľkorysý darca
50 €  •  9. 5. 2023 16:19
Zoja
15 €  •  9. 5. 2023 14:11
želám Vám chlapci nech Vám Vaša súrodenecká láska vydrží naveky
Dobročiný Darca
50 €  •  9. 5. 2023 11:44
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 5. 2023 10:01
Dobročiný Darca
50 €  •  8. 5. 2023 22:11
Veľkorysý darca
50 €  •  8. 5. 2023 18:41
Dobrosrdečný darca
25 €  •  8. 5. 2023 16:30
Dobročiný Darca
50 €  •  8. 5. 2023 14:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  8. 5. 2023 13:59
Dobrosrdečný darca
25 €  •  8. 5. 2023 12:12
Veľkorysý darca
5 €  •  8. 5. 2023 9:28
Veľkorysý darca
25 €  •  8. 5. 2023 3:02
Láskavý darca
25 €  •  7. 5. 2023 18:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  7. 5. 2023 17:00
Láskavý darca
5 €  •  7. 5. 2023 8:45
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  6. 5. 2023 21:42
Dobročiný Darca
50 €  •  6. 5. 2023 21:14
Dobročiný Darca
25 €  •  6. 5. 2023 19:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  6. 5. 2023 12:21
Láskavý darca
100 €  •  6. 5. 2023 11:33
Dobrosrdečný darca
100 €  •  6. 5. 2023 10:54
Dobrosrdečný darca
25 €  •  6. 5. 2023 10:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  6. 5. 2023 10:28
Svetlana
100 €  •  6. 5. 2023 7:42
Žijete to zrelo.Utvorte si svoj životný príbeh sami 👍
Zzz
400 €  •  6. 5. 2023 1:23
Tak na ten výlet k moři :))
Láskavý darca
20 €  •  5. 5. 2023 22:10
Jakub
50 €  •  5. 5. 2023 21:53
Dobrosrdečný darca
50 €  •  5. 5. 2023 20:54
Jonatanka
30 €  •  5. 5. 2023 20:37
Bráškovia držím palce nech vám výjdu (postupne) všetky plány! Ste skvelí :)
Láskavý darca
5 €  •  5. 5. 2023 19:52
Láskavý darca
50 €  •  5. 5. 2023 19:48
Štedrý darca
100 €  •  5. 5. 2023 19:47
lukash
50 €  •  5. 5. 2023 18:47
drzte sa, kolegovia bezci ;)
Štedrý darca
5 €  •  5. 5. 2023 18:14
Štedrý darca
50 €  •  5. 5. 2023 18:07
Štedrý darca
10 €  •  5. 5. 2023 17:40
Veľkorysý darca
50 €  •  5. 5. 2023 17:14
Darca
500 €  •  5. 5. 2023 17:11
Chalani, klobuk dole, vytrvajte a Vase sny sa Vam urcite splnia. Ste skveli!
Milý darca
100 €  •  5. 5. 2023 16:44
Milý darca
50 €  •  5. 5. 2023 15:07
Láskavý darca
100 €  •  5. 5. 2023 15:05
Dobročiný Darca
50 €  •  5. 5. 2023 15:05
E
20 €  •  5. 5. 2023 14:58
veľa šťastia v živote chlapci
antonia
50 €  •  5. 5. 2023 14:54
zo srdca
Veľkorysý darca
50 €  •  5. 5. 2023 14:53
Anet
10 €  •  5. 5. 2023 14:50
Držte sa!
Miska
30 €  •  5. 5. 2023 14:41
Drzte sa chalani. Zostante vzdy spolu.
Darca, ktorý je za každú dobrost
3 €  •  5. 5. 2023 14:38
Gabi
25 €  •  5. 5. 2023 14:31
Drzim palce
Štedrý darca
20 €  •  5. 5. 2023 14:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  5. 5. 2023 14:27
Dobrosrdečný darca
25 €  •  5. 5. 2023 14:25
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 5. 2023 14:18
Štedrý darca
25 €  •  5. 5. 2023 14:15
Vierka
50 €  •  5. 5. 2023 14:12
Obom chlapcom aj ich obdivuhodnej sestre želám všetko dobré.
Dobrosrdečný darca
25 €  •  5. 5. 2023 14:11
Dobročiný Darca
95 €  •  5. 5. 2023 14:05
Štedrý darca
25 €  •  5. 5. 2023 14:00
Milý darca
20 €  •  5. 5. 2023 13:39
Dobročiný Darca
10 €  •  5. 5. 2023 13:37
Dobročiný Darca
10 €  •  5. 5. 2023 13:31
Margaréta
10 €  •  5. 5. 2023 13:26
Úprimne chlapcom prajem,nech sa im v živote darí.🙏❤️
Štedrý darca
25 €  •  5. 5. 2023 13:08
Štedrý darca
100 €  •  5. 5. 2023 13:05
Milý darca
25 €  •  5. 5. 2023 13:04
Dobrosrdečný darca
25 €  •  5. 5. 2023 13:00
Láskavý darca
5 €  •  5. 5. 2023 12:57
Veľkorysý darca
10 €  •  5. 5. 2023 12:55
Dobrosrdečný darca
10 €  •  5. 5. 2023 12:54
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 5. 2023 12:52
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 5. 2023 12:34
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 5. 2023 11:41
Dobročiný Darca
100 €  •  5. 5. 2023 11:39
Dobročiný Darca
25 €  •  5. 5. 2023 10:43
Dobrosrdečný darca
30 €  •  5. 5. 2023 10:00
Mates
25 €  •  5. 5. 2023 9:30
Chalani so sestrou, prajem vám už len to najlepšie v živote.
Štedrý darca
20 €  •  5. 5. 2023 8:37
Milý darca
10 €  •  4. 5. 2023 23:13
Dobrosrdečný darca
27 €  •  4. 5. 2023 22:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  4. 5. 2023 21:30
Dobrosrdečný darca
10 €  •  4. 5. 2023 21:14
Láskavý darca
40 €  •  4. 5. 2023 21:13
Láskavý darca
25 €  •  4. 5. 2023 21:09
Dobrosrdečný darca
25 €  •  4. 5. 2023 21:07
Daniela R.
10 €  •  4. 5. 2023 19:55
Drzime palce ❤️
Veľkorysý darca
40 €  •  4. 5. 2023 19:45
Veľkorysý darca
10 €  •  4. 5. 2023 19:40
Veľkorysý darca
40 €  •  4. 5. 2023 19:28
Štedrý darca
50 €  •  4. 5. 2023 19:20
Jakub
35 €  •  4. 5. 2023 19:05
Ste borci
Zuzana
50 €  •  4. 5. 2023 12:48
na knižku z chémie
Dobročiný Darca
10 €  •  3. 5. 2023 12:59
Láskavý darca
25 €  •  2. 5. 2023 21:59
Dobročiný Darca
20 €  •  2. 5. 2023 20:53

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň