Štikrafa a iné zriedkatká – podporte detskú knihu od OZ Zriedkavé choroby

Míľnik 1/2

Pokryjeme náklady na grafický dizajn a výdavky súvisiace s tlačou knihy

Získaných 0 € 1 892 €
4 000 €
16 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Niekoľko desiatok kníh Štikrafa a iné zriedkatká venujeme Národnému ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave

Získaných 0 € 1 892 €
6 000 €
16 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Zriedkavé choroby, občianske združenie
Dátum pridania
23. 1. 2024
Posledná aktualita

27. 2. 2024 16:36

Pozývame vás na krst knihy a vernisáž

Milé záujemčatá, záujemkyne, milí záujemcovia. Na známosť sa dáva, že prvá detská kniha o zriedkavých chorobách prišla na svet a pokrstíme ju vo štvrtok 29. februára o 18.00 hod. v nákupnom centre Aupark. Krst bude zároveň spojený s vernisážou 25 nádherných ilustrácií, pričom sprievodné osvetové podujatia budú v dobre označenom priestore oproti Panta Rhei na 1. poschodí prebiehať celý marec. Sledujte naše sociálne siete a dozviete sa viac. Budeme radi, keď nášmu OZ-ku prispejete na výdavky spojené s tlačou a realizáciou tohto dôležitého projektu. Ďakujeme. S kým sa vidíme osobne?

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Zažite veselé stretnutia zriedkavého druhu

Chcete sa stretnúť so Štikrafou, teda žirafou s dlhotrvajúcou štikútkou? Alebo Nocianom, bocianom, ktorý môže do sveta vychádzať len v noci? Možno by ste radi spoznali strapatú Vlastovičku pripomínajúcu Einsteina, alebo večne hladného labradora Hlabradora. V knihe Štikrafa a iné zriedkatká nájdete až 25 nádherných  zvierat so svojským špecifikom, ktorých nezvyčajný príbeh je zachytený v láskavých veršoch, ale i v pútavom opise konkrétnych ťažkostí, ktoré patria do skupiny zriedkavých diagnóz.

Budeme radi, keď sa o nich dozviete viac, lebo tým môžete pomôcť mnohým ľuďom vo vašom okolí.

Buďte svetoví tým, že ste „osvetoví“

Sme občianske združenie Zriedkavé choroby a už sedem rokov šírime osvetu o tejto skupine diagnóz prostredníctvom portálu www.zriedkavechoroby.sk a našich sociálnych sietí. Píšeme články, prinášame rozhovory i príbehy, natáčame videá z pracovísk pre zriedkavé choroby… Skrátka, naplno sa venujeme podpore pacientskej komunity, ktorá rozhodne nie je malá. 

Len na Slovensku môže žiť až 300-tisíc ľudí s jednou z týchto chorôb. A je fakt, že až polovicu z nich tvoria práve deti. Veľká časť našej činnosti spočíva v konzultáciách, v rámci ktorých sa snažíme o navigáciu pacienta, ktorý je stratený v zdravotníckom systéme a chýbajú mu potrebné informácie. Aby sa v tomto procese necítil osamelo, sme tu my. A aj vy môžete byť súčasťou nášho spoločného príbehu.

Zriedkaví potrebujú plášť viditeľnosti

Ruku hore, kto sa ako dieťa túžil stať neviditeľným! A nejako takto „chameleónsky“ sa niekedy správa zriedkavá choroba. V knihe Štikrafa a iné zriedkatká si na niekoľko z nich posvietime, aby už nikdy neunikli našej pozornosti. Dotkneme sa tiež témy duševného zdravia a pocitov, ktoré pacienti zažívajú bežne. Aligátor Žialigátor, sova Schova, ale aj dážďovka Drážďovka sa už teraz tešia na to, že ich pochopíte a prijmete. 

Podporou tejto pestrej a inšpiratívnej knihy nám pomôžete zviditeľniť tému zriedkavých chorôb a množstvo malých i veľkých ľudí, ktorých sa týka, aby sa necítili nepochopení a sami. 

Kto sú tvorivé stvory a tvory?

O autorke:

Tatiana Kubišová je zakladateľka OZ Zriedkavé choroby. Pôsobí ako novinárka, marketingová a PR špecialistka. Na fotografii je so svojím labradorom Darwinom, ktorý je jednou z postáv v knihe. Od vzniku tohto záberu zožral asi pol tony granúl, šesť kríkov, niekoľko rohov stien, Atlas spisovateľov sveta a opierku na gauči. 

O ilustrátorkách a ilustrátoroch:

Keďže zriedkavé choroby sú rozmanité, také sú aj ilustrácie v tejto knihe. Na ich tvorbu sa podujali výborní slovenskí a českí umelci a umelkyne.

Iveta Stehlíková je vizuálna umelkyňa pôsobiaca v oblasti klasickej maľby a animácie. Jej tvorbu charakterizujú prírodné motívy, čo vedie k zrodu nových, fantastických foriem.

Magdaléna Červeňanská je maliarska s cystickou fibrózou, ktorá tvorí pod umeleckým menom Maggie Art. Tri roky bola pripútaná ku kyslíkovému prístroju, no vďaka úspešnej transplantácii pľúc sa môže opäť venovať tomu, čo ju baví.

Ružena Babicová známa ako Rosie Naive Art je naivná maliarka, karikaturistka, milovníčka prírody a všetkého živého v nej.

Csilla Dózsa, alias Csiku, tvorí citlivé ilustrácie najmä pre deti, ku ktorým má vrúcny vzťah. Cez deň pôsobí ako učiteľka nemčiny, v noci ako ilustrátorka.

Miloš Hronec sa venuje najmä maľbe, ale aj digitálnej kresbe a koláži. Pracuje s olejomaľbou, akrylom, sprejom, kresbou, využíva šablóny a ručnú tlač na plátno.

Ivana Rovenská študovala klasickú animáciu v Zlíne a následne Atelier Environment na brnenskej FaVU. V súčasnosti sa venuje najmä kresbe a tetovaniu.

Nevena Dobiašová sa venuje najmä digitálnej ilustrácii a krátkym animáciám, ale taktiež tradičnej maľbe. Miluje portréty, zvieracie a prírodné motívy.

Filip Horník je ilustrátor a dizajnér so základňou v Smoleniciach. Farbičky sú jeho barličky! 

Monika Tajovská má diplom z FaVU v Brne, venuje sa maľbe, kresbe a tiež pôsobí ako umelecká tatérka.

Tereza Mináriková aka Tereza Bird ilustruje, dizajnuje, maľuje a tetuje. Študovala klasickú animáciu na UTB v Zlíne a grafiku na VšVU v Bratislave. Venuje sa vizuálnej tvorbe prostredníctvom digitálnych i tradičných techník. 

O grafický dizajn knihy sa stará Alexandra Pecníková známa ako Sashi.

Na čo presne prispejete?

1. míľnik (4 000 eur)

Knihu chceme vydať koncom februára, aby už bola vytlačená a voňala novotou na Medzinárodný deň zriedkavých chorôb, ktorý si pripomíname v ten najzriedkavejší deň vôbec a ktorý sa po štyroch rokoch opäť objaví v kalendári. Je ním 29. február! Niektoré náklady už máme pokryté sponzorsky, preto by sme váš finančný dar radi využili na grafický dizajn a výdavky súvisiace s tlačou knihy.

2. míľnik (6 000 eur)

Niekoľko desiatok kníh Štikrafa a iné zriedkatká venujeme Národnému ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave, v ktorom sa nachádza viacero pracovísk pre zriedkavé choroby. Počas návštevy chceme tiež zavítať na vybrané oddelenia, prečítať deťom úryvky z knihy a rozdať im odznaky so Štikrafou, aby si pobyt v nemocnici spojili s príjemnými spomienkami.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

27. 2. 2024 16:36

Pozývame vás na krst knihy a vernisáž

Milé záujemčatá, záujemkyne, milí záujemcovia. Na známosť sa dáva, že prvá detská kniha o zriedkavých chorobách prišla na svet a pokrstíme ju vo štvrtok 29. februára o 18.00 hod. v nákupnom centre Aupark. Krst bude zároveň spojený s vernisážou 25 nádherných ilustrácií, pričom sprievodné osvetové podujatia budú v dobre označenom priestore oproti Panta Rhei na 1. poschodí prebiehať celý marec. Sledujte naše sociálne siete a dozviete sa viac. Budeme radi, keď nášmu OZ-ku prispejete na výdavky spojené s tlačou a realizáciou tohto dôležitého projektu. Ďakujeme. S kým sa vidíme osobne?

21. 2. 2024 15:59

Malý krok pre ľudí, veľký pre Štikrafu

Hľadíme do kalendára  a hľa, termín nezaháľa. Naša kniha je už v tlači, nižší náklad sa v nej tlačí. Pomôžte nám k prvej méte, nech je viacej šťastia v svete. Keď dáme spolu hlavy dokopy, tlačiar bude mať viac roboty. Veríme, že každé milé dieťatko si nájde svoje vtipné zriedkatko:) Či ste doma, v nemocnici, v robote či na ulici, Štikrafa vám všetkým máva, vzpruží vás jak chutná káva. Ďakujeme za podporu, dotiahneme to len spolu. 

14. 2. 2024 16:56

MÁME RADOSŤ A ČAKÁME NA ZÁZRAK:)

Naše zriedkatká na čele so žirafou Štikrafou sme už obliekli do knižných strán, naondulovali im fúziky, pridelili sme im vlastné byty v tlačových dátach a teraz čakáme na zázrak zvaný kníhtlač. Vďaka vám sa nám už podarilo  vykryť náklady na grafický dizajn a časť papiera potrebného na knihu. A celkom by nám pomohlo, keby sme spojili sily a pokúsili sme sa naše zriedkatká dostať do cieľa. Prvý míľnik máme už na dohľad, nespúšťajte nás z toho svojho, milé darkyne a darcovia. Ďakujeme za každý jeden príspevok. Doštikania:) 

30. 1. 2024 20:52

Ďakujeme Vám 1000-krát!

Presne toľko sa nám už podarilo  vyzbierať na náš knižný projekt. Ako poďakovanie za Vašu priazeň pridávame ďalšie dve fantastické odmeny. Ide o limitované art printy signované známymi výtvarníčkami, ktoré do knihy prispeli nápaditými ilustráciami. Tak neváhajte, Nocian od Rosie Naive Art a Karast od Terezy Bird sú zriedkavý úkaz. Spestria stenu i život. Každý art print je len v počte 15 kusov.  

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

eva o.
60 €  •  26. 2. 2024 13:25
neskutočne ste ma potešili nápadom na knihu. želám jej nech je všade možne
Dobrosrdečný darca
25 €  •  23. 2. 2024 17:19
Milý darca
30 €  •  21. 2. 2024 15:58
Veľkorysý darca
25 €  •  21. 2. 2024 7:00
OZ SBaH
35 €  •  20. 2. 2024 23:05
Tešíme sa z tejto krásnej knihy i na ňu!! Nevieme sa dočkať..
Láskavý darca
25 €  •  19. 2. 2024 12:38
Dobrosrdečný darca
30 €  •  19. 2. 2024 8:25
Štedrý darca
45 €  •  16. 2. 2024 13:25
Michaela H.
25 €  •  15. 2. 2024 20:40
🤍🤍🤍
Štedrý darca
45 €  •  15. 2. 2024 19:34
Veľkorysý darca
25 €  •  14. 2. 2024 21:54
Bukvička
10 €  •  14. 2. 2024 21:05
Držím palce!
Štedrý darca
25 €  •  12. 2. 2024 18:42
Janka K.
50 €  •  10. 2. 2024 21:50
Malé zajace ďakujú ❤️🐰 Držte sa a aj ja vám ďakujem, že ste ❤️
Milý darca
60 €  •  8. 2. 2024 13:40
Láskavý darca
45 €  •  7. 2. 2024 14:19
Štedrý darca
27 €  •  7. 2. 2024 11:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  6. 2. 2024 14:12
Dobrosrdečný darca
35 €  •  3. 2. 2024 12:58
Veľkorysý darca
25 €  •  2. 2. 2024 8:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  1. 2. 2024 16:04
Dobrosrdečný darca
50 €  •  1. 2. 2024 12:30
Milý darca
25 €  •  31. 1. 2024 21:59
Láskavý darca
50 €  •  31. 1. 2024 19:59
Štedrý darca
45 €  •  31. 1. 2024 10:14
Milý darca
25 €  •  30. 1. 2024 12:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  30. 1. 2024 6:56
Miriam B.
25 €  •  29. 1. 2024 21:59
Rada som prispela. Držte sa
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  29. 1. 2024 19:54
Dobrosrdečný darca
45 €  •  29. 1. 2024 15:08
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  29. 1. 2024 14:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  29. 1. 2024 10:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  29. 1. 2024 10:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  29. 1. 2024 8:17
Láskavý darca
25 €  •  27. 1. 2024 18:23
Dobrosrdečný darca
25 €  •  27. 1. 2024 16:54
Veľkorysý darca
25 €  •  27. 1. 2024 8:12
Veľkorysý darca
5 €  •  26. 1. 2024 22:45
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 1. 2024 18:51
Veľkorysý darca
30 €  •  26. 1. 2024 18:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  26. 1. 2024 17:51
Dobrosrdečný darca
25 €  •  26. 1. 2024 17:29
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 1. 2024 17:13
marthy
25 €  •  26. 1. 2024 17:01
hlavne nech sú všetci zdraví
Lucia J.
25 €  •  26. 1. 2024 16:56
Slaníča posiela :)
Milý darca
45 €  •  26. 1. 2024 16:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
45 €  •  26. 1. 2024 16:15
Dobrosrdečný darca
25 €  •  26. 1. 2024 14:47
Láskavý darca
10 €  •  26. 1. 2024 14:28
Veľkorysý darca
20 €  •  26. 1. 2024 12:55
Štedrý darca
50 €  •  26. 1. 2024 12:38
Štedrý darca
25 €  •  26. 1. 2024 12:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  26. 1. 2024 10:13
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 1. 2024 10:02
Láskavý darca
35 €  •  25. 1. 2024 20:49
Láskavý darca
5 €  •  25. 1. 2024 17:49
Dobrosrdečný darca
10 €  •  25. 1. 2024 17:10
Štedrý darca
25 €  •  25. 1. 2024 14:22
Štedrý darca
25 €  •  24. 1. 2024 20:13
Dobrosrdečný darca
25 €  •  24. 1. 2024 18:03
Štedrý darca
25 €  •  23. 1. 2024 17:39
Dobrosrdečný darca
15 €  •  23. 1. 2024 16:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  23. 1. 2024 16:17
Štedrý darca
30 €  •  23. 1. 2024 11:30
Veľkorysý darca
30 €  •  23. 1. 2024 10:59

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká
Prispejte 25 € a viac

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká

Kúpou knihy Štikrafa a iné zriedkatká získate hodnotnú a krásnu publikáciu, ktorá vašu ratolesť zabaví, vzdelá o zdraví, ale i scitlivie voči svojmu okoliu. Poštovné je zahrnuté v cene.

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká 1 + 1 pre nemocnice
Prispejte 45 € a viac

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká 1 + 1 pre nemocnice

Zaobstarajte si jednu knihu pre seba a druhú darujte deťom v nemocnici. Prispejete tak k rozvoju ich fantázie v zdravotníckych zariadeniach, ktoré sa nechcene stali ich dočasným domovom. Poštovné pre darcu je zahrnuté v cene, druhú knihu odovzdáme detským pacientom osobne.

Hravý balík
Prispejte 35 € a viac

Hravý balík

Úžasné „kombo“ v podobe knihy, odznaku a puzzle Hlabradora vám prinesie radosť hneď 3-krát. S týmto balíkom sa zaiste nebude nudiť! Poštovné je zahrnuté v cene. 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcete vyjadriť solidaritu a empatiu s ľuďmi so zriedkavými diagnózami? Voľbou tejto odmeny získate nielen dobrý pocit, ale tiež prispejete k osvete a budete jednoducho svetoví!

Art print KARAST
Prispejte 50 € a viac

Art print KARAST

Zostáva 13/15

Karas Karast je najväčšia ryba v rybníku. Oproti iným karasom je obor, no napriek tomu sa teší veľkej obľube. Vyplával spod štetca výtvarníčky Terezy Bird. Každý kus je očíslovaný a podpísaný autorkou.

Odmena Zostáva 13/15
 • Rozmer: 21 cm x 21 cm
 • Limitovaná edícia: 15 ks
 • Bez rámu
 • Poštovné je na nás:)
Art print NOCIAN
Prispejte 50 € a viac

Art print NOCIAN

Zostáva 13/15

Bocian Nocian, ktorý von vychádza len v noci, vám prirastie k srdcu. V ostrovtipnom zobrazení od Rosie Naive Art si v zobáku nesie mačku vo vreci. Každý kus je očíslovaný a podpísaný autorkou.

Odmena Zostáva 13/15
 • Rozmer: 21 cm x 21 cm
 • Limitovaná edícia: 15 ks
 • Bez rámu
 • Poštovné je na nás:)

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká
Prispejte 25 € a viac

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká

Kúpou knihy Štikrafa a iné zriedkatká získate hodnotnú a krásnu publikáciu, ktorá vašu ratolesť zabaví, vzdelá o zdraví, ale i scitlivie voči svojmu okoliu. Poštovné je zahrnuté v cene.

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká 1 + 1 pre nemocnice
Prispejte 45 € a viac

Kniha Štikrafa a iné zriedkatká 1 + 1 pre nemocnice

Zaobstarajte si jednu knihu pre seba a druhú darujte deťom v nemocnici. Prispejete tak k rozvoju ich fantázie v zdravotníckych zariadeniach, ktoré sa nechcene stali ich dočasným domovom. Poštovné pre darcu je zahrnuté v cene, druhú knihu odovzdáme detským pacientom osobne.

Hravý balík
Prispejte 35 € a viac

Hravý balík

Úžasné „kombo“ v podobe knihy, odznaku a puzzle Hlabradora vám prinesie radosť hneď 3-krát. S týmto balíkom sa zaiste nebude nudiť! Poštovné je zahrnuté v cene. 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcete vyjadriť solidaritu a empatiu s ľuďmi so zriedkavými diagnózami? Voľbou tejto odmeny získate nielen dobrý pocit, ale tiež prispejete k osvete a budete jednoducho svetoví!

Art print KARAST
Prispejte 50 € a viac

Art print KARAST

Zostáva 13/15

Karas Karast je najväčšia ryba v rybníku. Oproti iným karasom je obor, no napriek tomu sa teší veľkej obľube. Vyplával spod štetca výtvarníčky Terezy Bird. Každý kus je očíslovaný a podpísaný autorkou.

Odmena Zostáva 13/15
 • Rozmer: 21 cm x 21 cm
 • Limitovaná edícia: 15 ks
 • Bez rámu
 • Poštovné je na nás:)
Art print NOCIAN
Prispejte 50 € a viac

Art print NOCIAN

Zostáva 13/15

Bocian Nocian, ktorý von vychádza len v noci, vám prirastie k srdcu. V ostrovtipnom zobrazení od Rosie Naive Art si v zobáku nesie mačku vo vreci. Každý kus je očíslovaný a podpísaný autorkou.

Odmena Zostáva 13/15
 • Rozmer: 21 cm x 21 cm
 • Limitovaná edícia: 15 ks
 • Bez rámu
 • Poštovné je na nás:)