Výzva ukončená:

Podporte projekt Solidarity café a pridajte sa k ukončovaniu bezdomovectva

Získaných 0 € 740 €
1 500 €
 -
29 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte projekt Solidarity café a pridajte sa k ukončovaniu bezdomovectva

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Občianske združenie STOPA Slovensko
Dátum pridania
6. 6. 2023
Posledná aktualita

14. 8. 2023 9:06

Poďakovanie

Milí naši darcovia,

chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať, že sa nám vďaka Vám podarilo naplniť náš cieľ aspoň spolovice. Nedúfali sme popravde ani v to. Finančné prostriedky získané z tejto kampane nám z väčšej časti preplatia drevený prístrešok, z ktorého sa nápoje budú ponúkať.

Prípravy našej sociálnej kaviarne už pomaly končia, dolaďujeme momentálne niektoré detaily a tešíme sa, kedy budeme môcť otvoriť a fungovať. Vieme povedať už teraz, že začneme v priebehu niekoľkých dní.

Všetky aktuality o otvorení kaviarne a činnosti nášho združenia môžete sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

https://www.facebook.com/STOPAslovensko

https://www.instagram.com/ozstopa/

Tešíme sa na Vašu návštevu a stretnutie s Vami!
OZ STOPA Slovensko

Zobraziť celú aktualitu

V čom spočíva projekt Solidarity café?

Solidarity café je projekt inšpirovaný podobnými projektami z rôznych miest Západnej Európy. Týmto projektom vzniká unikátny priestor pre lokálne komunity, a to priamo v centre mesta Bratislava.

Solidarity café je benefitnou, sociálnou kaviarňou, to znamená, že poskytované služby a produkty sú zdarma a každý návštevník môže svoju podporu prejaviť ľubovoľným príspevkom, ktorý slúži na podporu tohto projektu. Akékoľvek peniažky získané v rámci kaviarne budú opätovne použité na jej ďalšie pokračovanie.

V kaviarni získavajú zručnosti ľudia bez domova, korí sú ubytovaní v našich zariadeniach a bytoch, avšak majú problém uplatniť sa na trhu práce. V rámci projektu aktívne spolupracujeme s baristami, ktorí učia ľudí bez domova pripraviť Vám kávový nápoj v čo najlepšej kvalite. Tieto zručnosti môžu následne využiť v nových, už reálnych zamestnaniach. Samotný priestor sa nachádza v pokojnej záhrade v dostupnej časti Starého Mesta, čo umožňuje spríjemniť zážitok návštevníkom, a zároveň vie slúžiť aj ako priestor pre rôzne diskusie a prednášky.

Kto za projektom stojí?

Sme občianske združenie STOPA Slovensko, ktoré od roku 2015 poskytuje služby smerujúce k ukončovaniu bezdomovectva v Bratislave. Môžete nás stretnúť priamo v uliciach v rámci streetworku – teda práce priamo v prostredí ľudí bez domova. Taktiež prevádzkujeme integračné centrum, kde pomáhame ľuďom v ťažkej životnej situácii znížiť riziká bezdomovectva a môžete vidieť množstvo zrevitalizovaných záhrad, predzáhradiek, areálov škôlok a domovov seniorov a podobne, kde sme v rámci zvyšovania zručností spolu s klientmi pracovali v rámci pracovnej terapie.

Ako organizácia sme zástancovia prístupov ukončovania bezdomovectva formou bývania, preto okrem viacerých bytov máme aj zariadenie bytového typu, kde žijú ľudia bez domova, mimo iné aj seniori s históriou bezdomovectva. Počas našej existencie ukončilo bezdomovectvo viac než 90 jednotlivcov.

OZ STOPA je členom medzinárodnej aliancie zameranej na ukončovanie bezdomovectva „The European End Street Homelessness“ a vďaka tomu prinášame na územie Bratislavy viaceré inovatívne projekty ako je napríklad táto kaviareň.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zdroje, ktoré veríme, že sa nám podarí vďaka Vašej pomoci získať, budú využité na financovanie samotného začiatku kaviarne. Považujeme ich za počiatočný štartovací vklad.

Veríme, že sa vďaka Vašej pomoci podarí zakúpiť drevený predajný stánok, ktorý bude slúžiť ako predajňa kávových a iných nápojov. Ďalšie zdroje budú použité na nákup kávovaru, kávových zŕn, príslušenstvo, a iné.

Veríme, že vďaka Vašej podpore budeme môcť čoskoro otvoriť a rozšíriť možnosti pre ľudí bez domova.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

14. 8. 2023 9:06

Poďakovanie

Milí naši darcovia,

chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať, že sa nám vďaka Vám podarilo naplniť náš cieľ aspoň spolovice. Nedúfali sme popravde ani v to. Finančné prostriedky získané z tejto kampane nám z väčšej časti preplatia drevený prístrešok, z ktorého sa nápoje budú ponúkať.

Prípravy našej sociálnej kaviarne už pomaly končia, dolaďujeme momentálne niektoré detaily a tešíme sa, kedy budeme môcť otvoriť a fungovať. Vieme povedať už teraz, že začneme v priebehu niekoľkých dní.

Všetky aktuality o otvorení kaviarne a činnosti nášho združenia môžete sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

https://www.facebook.com/STOPAslovensko

https://www.instagram.com/ozstopa/

Tešíme sa na Vašu návštevu a stretnutie s Vami!
OZ STOPA Slovensko

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň