Úspešne dokončené:

Zopakujme zázrak: Vytvorme SPOLU ŠOBOV FESTIVAL

Získaných 0 € 1 345 €
od 55 darcov
 -
55 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
13 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Táto výzva našla dostatok darcov.
Toto sú ďalšie kampane, ktoré môžete podporiť.

 

Zopakujme zázrak: Vytvorme SPOLU ŠOBOV FESTIVAL

Získaných 0 € 1 345 €
od 55 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Povala
Dátum pridania
8. 6. 2023

Z obchádzaného sídliska verejný priestor

Keď prichádzate do Banskej Štiavnice od Bratislavy, nemôžete Sídlisko Šobov prehliadnuť. Vďaka hlboko zakoreneným predsudkom je ovplyvnené strachom a nezáujmom. Žijú tu prevažne rómski obyvatelia.

V roku 2010 sa na ňom stal zázrak – zmenil sa na spoločný verejný priestor, ktorý pritiahol ľudí z celého Slovenska – SPOLU ŠOBOV.

Prišli Rómovia aj Nerómovia. Umelci i bežní diváci. Prvotná obava z nepoznaného sa vďaka festivalu zmenila na hlboký zážitok zo spoločne stráveného času medzi obyvateľmi Šobova, ľuďmi z mesta a návštevníkmi Štiavnice

Rozhádaná spoločnosť potrebuje Šobov

Pandémia značne ovplyvnila život vylúčenej komunity na Šobove. Je výrazne cítiť krok späť. Komunitní organizátori sú vo svojej práci akoby opäť na začiatku a pomalými krokmi sa snažia zlepšiť kvalitu života ľudí nielen v rómskych osadách.

Spájanie komunít, väčšiny a menšiny, ale aj posúvanie hraníc je pre zraniteľné obyvateľstvo nesmierne dôležité, preto sa Spolu Šobov vracia. Aby spojil ľudí bez ohľadu na ich národnosť, vierovyznanie, farbu pleti, vzdelanie či čokoľvek iné, čo nás na prvý pohľad môže odlišovať.

May be a doodle of text

Rozdelená a rozhádaná spoločnosť sa symbolicky spojí a zažije pekné spoločné chvíle aspoň počas jedného víkendu.

Chudobní, no dobroprajní

Spolu Šobov mení vnímanie väčšinovej spoločnosti na lokalitu odtrhnutú od mesta Banská Štiavnica. Mnohí ľudia vďaka nemu spoznali, že hoci na Šobove žijú ľudia chudobní, sú to ľudia priateľskí a dobroprajní.

Festival organizuje občianske združenie Povala fungujúce v kultúrnom priestore Banskej Štiavnice Art Cafe. Do organizácie sú zapojení aj občianski aktivisti Marka a Jaroslav Koledovci z n.o. Šukar Dživipen (Pekný život), ktorých systematická práca postupne mení pohľad väčšinovej spoločnosti na Rómov.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky aktivity OZ Povala sú financované zo súkromných zdrojov, aktuálne čiastočne aj z Grantu EHP a Fondu na podporu umenia, a realizované vďaka dobrovoľníckej práci a nadšeniu našich priateľov a spolupracovníkov. 

To, čo sa nám podarí spolu vyzbierať v tejto výzve, venujeme na pokrytie nákladov spojených s organizáciou festivalu, na ktoré nám bohužiaľ chýbajú peniaze. Vyzbieraná čiastka nám pomôže zaplatiť dopravu tanečného súboru z Detvy, občerstvenie na workshopoch, alebo náklady spojené s technickým zabezpečením podujatia a bezpečnosti na festivale.

Aj malý dar je veľké gesto.  Ďakujeme ♡

Festival Spolu Šobov sa bude konať 9. – 11. júna 2023 na Sídlisku Šobov, ale aj v Art Cafe Banská Štiavnica.* Vstupné je dobrovoľné.

PROGRAM:
PIATOK [KC]

 • 16.00 Čavalenky
 • 17.00 Hills Bros
 • 18.00 Terezine kilá
 • 20:00 Bez ladu a skladu

PIATOK [Art Cafe]

 • 21:15 Maroš Pavúk, Gramcovačka


SOBOTA [ŠOBOV]

 • 12.00 Futbalový memoriál Gyusza Virága

SOBOTA [KC]

 • 10:00 Tanečný workshop s Vladom Michalkom
 • 14.00 DFS Romka z Detvy
 • 15.00 Ultrazvuk & Zuzana Mikulcová
 • 15.30 Sendreiovci a Kale bala
 • 16.30 Katarína Máliková, Ivana Mer, Sisa Feher
 • 18.30 Barbora Botošová Band (hosť: Sarah Sýkorová)

SOBOTA [Povala Art Cafe]

 • 11.00 Detský workshop s Evou Šuškovou
 • 21:00 Django Swing Band (gipsy jazz)

NEDEĽA [Povala Art Cafe]

 • 16.00 Dramatizované čítanie z knihy Eleny Lackovej: Narodila som sa pod šťastnou hviezdou (Brak, 2023) + diskusia a vzácny hudobný hosť: Ondrej Krajňák

*Vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia sa festival bude konať v Kultúrnom centre (vedľa hotela Grand)

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Ďalšie kampane

 

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň