Úspešne dokončené:

Zo skautského dvora piešťanská komunitná oáza

Získaných 0 € 4 980 €
4 000 €
 -
100 darcov
Celkom sa zapojilo
50 €
Priemerná výška daru
500 €
Najvyšší dar
27 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Zo skautského dvora piešťanská komunitná oáza

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Slovenský skauting, 80. zbor Ginko Piešťany
Dátum pridania
22. 8. 2023
Posledná aktualita

18. 9. 2023 22:03

Máme to!

Skautská komunitná oáza má vyzbieraných 4980 eur!

Ďakujeme…
za každé 1 euro, za každé zdieľanie a za všetky slová podpory. Sme namotivovaní a s chuťou sa púšťame do projektu. Veríme, že sa vidíme na našom novom dvore. Vlastne v komunitnej oáze.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto sme a čo je náš cieľ?

80. zbor Ginko Piešťany je skautský zbor (súčasť organizácie Slovenský skauting), ktorý ma aktuálne 240 členov. Počas školského roka (a hlavne cez zimu) sa väčšina našich aktivít odohráva v skautskom dome na Meštianskej ulici v Piešťanoch. Súčasťou našej klubovne je aj dvor, ktorý momentálne aktívne nevyužívame, pretože väčšinu tvorí asfalt a nachádza sa hneď vedľa parkoviska. Kedže skauti majú blízko k prírode, radi by sme túto situáciu zmenili a vytvorili z nášho dvora príjemnejšie prostredie, kde by sme počas teplejších dní mohli tráviť čas namiesto našej klubovne.

Cieľom našej kampane je teda zrekonštruovať dvor ktorý je súčasťou skautského domu v Piešťanoch. Chceli by sme pre skautov, ale aj neskautov a verejnosť vytvoríť komunitnú oázu, v ktorej sa ľudia môžu stretávať, vzdelávať, alebo skrátka tráviť čas v príjemnom prostredí v centre Piešťan. Na to, aby sme tento cieľ dosiahli, však potrebujeme vašu finančnú pomoc. 

Komu kampaň pomôže?

Poznáte skautov? Alebo o nich viete len to, že plnia bobríkov? Sme veľká komunita združujúca všetky vekové kategórie, našou hlavnou činnosťou je pravidelná systematická práca s deťmi a mládežou, snažíme sa ich rozvíjať v mnohých zručnostiach, formovať a učiť žiť v súlade s prírodou. Snažíme sa byť aktívnejší v komunitnom živote v Piešťanoch a ukázať čaro skautingu širokej verejnosti.

Hlavnými užívateľmi nášho dvora sú teda piešťanskí skauti – členovia všetkých vekových skupín (najväčšiu časť tvoria deti vo veku 6–18 rokov). Týždenne sa v skautskom dome vystrieda cca 12 družín (skupín asi 10 detí s vedúcim), akcie mávame aj cez víkendy a vyvrcholením činnosti je každoročný skautský tábor. Po rekonštrukcii dvora by sme chceli príležitostne otvoriť tento priestor aj iným komunitám v Piešťanoch ktoré by mali nový priestor v centre mesta na organizáciu aktivít alebo udalostí ktoré sa stotožňujú so skautskými záujmami a hodnotami. Takýmito udalosťami by napríklad mohli byť SWAP oblečenia, alebo ekologické prednášky (ktoré sme už v minulosti organizovali).

Keďže našim plánom je dvor zazelenať, jeho rekonštrukcia určite prispeje aj k vytvoreniu miniatúrneho ekosystému a rozvoju biodiverzity v tejto časti mesta ktoré v blízkosti parkoviska a cesty chýbajú. 

Príspevok do našej zbierky teda nepomôže iba našim aktuálnym a budúcim členom, ale aj iným proaktívnym Piešťancom, ktorí majú záujem spoločne tvoriť komunitný priestor v srdci mesta, a tiež spoločenstvu hmyzu a malých živočíchov, ktoré potrebuje zelený priestor pre svoj život. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na stromy, kry, popínavé rastliny, komunitnú záhradku, osvetlenie, lavičky a výmenu asfaltu za vodopriepustný mlat. Práve na dvore trávia deti, rodičia, členovia a priatelia našej komunity vzácny spoločný čas.

Na dvor by sme chceli zasadiť dospelý strom Ginkgo biloba „Tremonia“ (náš zbor sa volá Ginko, takže ide o peknú symboliku) so širokou korunou, pod ktorou sa dá tráviť čas v horúcich letných mesiacoch, ale aj po večeroch počas nočných zamyslení.

Spevnená asfaltová plocha sa rozbije, aby prepúšťala vodu a umožnila koreňovému systému rastlín prenikať nižšie. Na ňu príde vrstva mlatu, ktorý prepúšťa vodu. Na niektorých miestach sa namiesto mlatu použije hlina s kompostom – hlavne po obvode pozemku alebo v mieste časti komunitnej záhradky.

Na fasádu objektu (z dvoch strán) a na plot by sa mal ťahať pavinič päťlistý, ktorý má chrániť fasádu pred horúčavami v lete, držať vo dvore vlhkosť, podporovať biodiverzitu a skrášliť celkový výraz dvora. V polohe plota sa bude vysádzať aj brečtan (Hedera helix “Sagitifolia”), ktorý v zime neopadáva. 


Ďalšou súčasťou projektu je priestor pre komunitnú záhradku. Záhradka má slúžiť predovšetkým na edukáciu o starostlivosti o rastliny. V niektorých častiach dvora sa vysadí aj niekoľko krov s jedlými plodmi. Po doplnení o exteriérové sedenie a osvetlenie sa z asfaltového dvora stane komunitná zelená oáza so stromom, krami a štyrmi zelenými stenami. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

18. 9. 2023 22:03

Máme to!

Skautská komunitná oáza má vyzbieraných 4980 eur!

Ďakujeme…
za každé 1 euro, za každé zdieľanie a za všetky slová podpory. Sme namotivovaní a s chuťou sa púšťame do projektu. Veríme, že sa vidíme na našom novom dvore. Vlastne v komunitnej oáze.

10. 9. 2023 12:43

Presiahli sme sumu 2500€!

Tento týždeň sa nám podarilo presiahnuť sumu 2500€ z čoho sa nesmierne tešíme. V Piatok 8. 9. sme dokonca odštartovali prípravu dvora na zelenú renováciu – začali sme odstraňovať starý asfalt. Do konca zbierky zostáva ešte 8 dní a chýba nám už “iba” 1400€. Síce to nie je malá čiastka ale veríme že sa nám to spoločne podarí. Ďakujeme za každé € a akúkoľvek formu zdieľania.

1. 9. 2023 21:29

Prvých 1000€ vyzbieraných

Ďakujeme za vašu pomoc dosiahnuť prvú štvrtinu nášho cieľa! Vďaka týmto peniazom bude možné nakúpiť pracovné náradie, pavinič, či strom, ktorý chceme zasadiť. Veľmi sa tešíme že do zbierky sa zapojilo už takmer 40 darcov, no na realizáciu nášho plánu potrebujeme ešte nejakú tú pomoc. Preto budeme veľmi vďační nielen za akýkoľvek finančný príspevok, ale napríklad aj za prezdielanie na sociálnych sieťach. Spolu to určite zvládneme!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  18. 9. 2023 13:04
Bývalý skautský člen
20 €  •  17. 9. 2023 20:30
Nech vám to ide od ruky a nech sa oáza podarí.
Milý darca
100 €  •  17. 9. 2023 19:41
Milý darca
50 €  •  17. 9. 2023 18:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  17. 9. 2023 18:45
Štedrý darca
100 €  •  17. 9. 2023 17:26
Láskavý darca
150 €  •  17. 9. 2023 15:54
Lívia
20 €  •  17. 9. 2023 13:46
Držím palce!
Láskavý darca
25 €  •  17. 9. 2023 13:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  17. 9. 2023 11:18
Veľkorysý darca
30 €  •  17. 9. 2023 10:01
Dobročiný Darca
10 €  •  17. 9. 2023 8:41
Dobročiný Darca
25 €  •  16. 9. 2023 22:36
Dobročiný Darca
25 €  •  16. 9. 2023 20:44
Dobrosrdečný darca
3 €  •  14. 9. 2023 20:16
Dobrosrdečný darca
400 €  •  14. 9. 2023 17:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
500 €  •  14. 9. 2023 10:34
Milý darca
3 €  •  13. 9. 2023 23:42
Veľkorysý darca
51 €  •  13. 9. 2023 22:15
Milý darca
1 €  •  13. 9. 2023 18:45
Milý darca
20 €  •  13. 9. 2023 17:41
Dobrosrdečný darca
10 €  •  13. 9. 2023 14:14
Veľkorysý darca
1 €  •  13. 9. 2023 10:40
Štedrý darca
25 €  •  13. 9. 2023 9:50
Milý darca
65 €  •  13. 9. 2023 9:05
Láskavý darca
20 €  •  13. 9. 2023 7:31
Dobrosrdečný darca
25 €  •  12. 9. 2023 9:22
Štedrý darca
50 €  •  11. 9. 2023 20:04
Dobrosrdečný darca
25 €  •  11. 9. 2023 16:19
Veľkorysý darca
10 €  •  11. 9. 2023 13:04
Bardíkovci
100 €  •  11. 9. 2023 8:05
Krásny projekt! Smelo do toho!!!
Štedrý darca
20 €  •  10. 9. 2023 20:12
Dobročiný Darca
100 €  •  10. 9. 2023 19:46
Michal Makovník
100 €  •  10. 9. 2023 19:28
Držím palce, nech sa to podarí !
Dobrosrdečný darca
5 €  •  9. 9. 2023 11:28
Štedrý darca
25 €  •  8. 9. 2023 20:46
Veľkorysý darca
10 €  •  8. 9. 2023 9:08
Láskavý darca
20 €  •  7. 9. 2023 22:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  6. 9. 2023 23:07
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  6. 9. 2023 21:14
Láskavý darca
50 €  •  6. 9. 2023 21:09
Láskavý darca
25 €  •  6. 9. 2023 11:21
Štedrý darca
10 €  •  6. 9. 2023 9:28
Dobrosrdečný darca
100 €  •  6. 9. 2023 8:32
Dobrosrdečný darca
1 €  •  5. 9. 2023 13:29
Dobročiný Darca
100 €  •  5. 9. 2023 7:35
Dobrosrdečný darca
100 €  •  4. 9. 2023 21:33
Milý darca
10 €  •  4. 9. 2023 18:28
Dobročiný Darca
400 €  •  4. 9. 2023 17:20
Dobročiný Darca
10 €  •  4. 9. 2023 16:54
Michal F
50 €  •  4. 9. 2023 12:10
Drzim palce
Dobrosrdečný darca
20 €  •  3. 9. 2023 22:00
Štedrý darca
50 €  •  3. 9. 2023 20:51
Dobrosrdečný darca
25 €  •  3. 9. 2023 20:28
Dobrosrdečný darca
25 €  •  3. 9. 2023 18:08
Pyšní rodičia
100 €  •  3. 9. 2023 15:01
Držíme palce, nech sa to vydarí!
Veľkorysý darca
20 €  •  3. 9. 2023 12:34
Dobročiný Darca
20 €  •  3. 9. 2023 9:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  3. 9. 2023 9:33
Láskavý darca
10 €  •  3. 9. 2023 9:21
Dobrosrdečný darca
100 €  •  3. 9. 2023 9:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  2. 9. 2023 20:43
Štedrý darca
10 €  •  2. 9. 2023 0:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  1. 9. 2023 14:01
Dobrosrdečný darca
15 €  •  30. 8. 2023 15:41
Milý darca
10 €  •  30. 8. 2023 11:18
Milý darca
25 €  •  30. 8. 2023 10:35
Milý darca
29 €  •  29. 8. 2023 17:42
Milý darca
25 €  •  29. 8. 2023 13:36
Láskavý darca
50 €  •  29. 8. 2023 9:27
Láskavý darca
2 €  •  26. 8. 2023 13:48
Štedrý darca
10 €  •  26. 8. 2023 7:03
Veľkorysý darca
25 €  •  25. 8. 2023 22:49
Ďakujem
Dobrosrdečný darca
50 €  •  25. 8. 2023 22:18
Milý darca
10 €  •  25. 8. 2023 21:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  25. 8. 2023 20:54
Milý darca
7 €  •  25. 8. 2023 19:40
Dobrosrdečný darca
25 €  •  25. 8. 2023 17:35
Dobročiný Darca
100 €  •  25. 8. 2023 17:34
Patrí Vám veľká vďaka. Radi aspoň taktp.prispejeme.
Láskavý darca
10 €  •  25. 8. 2023 17:09
Člen našej Ginko rodiny
20 €  •  25. 8. 2023 15:47
rodina na prvom mieste
Skaut, ktorý rád podporí. ⚜️
25 €  •  25. 8. 2023 14:00
Dáme to! :)
Veľkorysý darca
2 €  •  25. 8. 2023 12:28
Láskavý darca
25 €  •  25. 8. 2023 11:58
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  25. 8. 2023 11:28
Milý darca
5 €  •  24. 8. 2023 9:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  23. 8. 2023 10:35
Láskavý darca
50 €  •  23. 8. 2023 10:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  23. 8. 2023 8:36
Dobrosrdečný darca
5 €  •  23. 8. 2023 8:19
Štedrý darca
5 €  •  22. 8. 2023 20:09
Milý darca
25 €  •  22. 8. 2023 19:51
Milý darca
10 €  •  22. 8. 2023 17:03
Dobročiný Darca
100 €  •  22. 8. 2023 16:41
Štedrý darca
50 €  •  22. 8. 2023 15:46
P.
10 €  •  22. 8. 2023 15:39
Vynikajuci napad !
Milý darca
25 €  •  22. 8. 2023 15:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  22. 8. 2023 15:29
Dobročiný Darca
20 €  •  22. 8. 2023 15:19
Dobročiný Darca
100 €  •  22. 8. 2023 15:16

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň