Pomôžte nám zrealizovať výsadbu ovocných kríkov na samozber

Míľnik 1/2

Za túto sumu vieme urobiť vŕt – studňu, ktorá bude slúžiť na závlahu.

Získaných 0 € 425 €
500 €
44 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Už pri dosiahnutí tejto sumy by sme vedeli zafinancovať celý závlahový sýstém (studňa, kvapôčka), čo je pre nás priorita číslo 1.

Získaných 0 € 425 €
1 200 €
44 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Katka Paulišinová
Dátum pridania
22. 5. 2023

Kto sme a do čoho sme sa pustili :)

Sme manželia Katka a Mišo vo veku cca 40 rokov :) a už takmer desať rokov sa snažíme gazdovať, pestovať si vlastnú zeleninu a ovocie, chovať zvieratá. Naše gazdovstvo sa nachádza na východnom Slovensku v obci Sečovská Polianka v nádhernom prostredí neďaleko Slanských vrchov.

Rozhodli sme sa na nevyužitom pozemku urobiť výsadbu ovocných kríkov, vytvoriť príjemné prostredie s jazierkom a altánkom, ktoré bude vhodné aj na kempovanie, relax  a dokonalý oddych. Ovocie bude určené na samozber, prídete si k nám po vitamíny a po pôžitok chute z plodov, ktoré budú pestované s láskou a bez chémie. 

Celý priestor chceme využiť aj na organizovanie rôznych workshopov, kurzov pre deti, ale i dospelých. Môžete sa tešiť  aj na pečenie tradičného kváskového chleba v hlinenej peci alebo nakladanie kapusty :). 

Bude to miesto:

 • pre všetkých. ktorí majú radi sladké a zdravé ovocie
 • pre tých, ktorí si chú len tak posedieť pod stromom na lavičke a oddýchnuť
 • pre rodiny s deťmi, kde deti pobehajú po gazdovstve, pohladkajú mačičky či kozičky a rodičia načerpajú novú silu
 • pre tých, ktorí hľadajú priestor na kempovanie
 • ale aj pre tých, ktorí by sa chceli fyzicky odreagovať a priložiť pomocnú ruku

Ešte koncom roka 2022 vyzeralo naše pole takto: 

Je jar 2023 a my máme vysadených 200 kusov zemolezu kamčatského (chuť podobná čučoriedke), predpokladáme, že úroda pre samozber bude tak o dva roky.

Máme však vysadených aj 50 kusov arónie ( bobule sú priam vitamínovou bombou, obsahujú množstvo vitamínov ako napríklad vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, C a P), kde očakávame úrodu už tento rok.

Toto sú akruálne fotografie:

Zemolez kamčatský

Arónia

V sade sa však nájdu aj iné druhy ovocia ako černice, maliny, tayberry či josty. S úrodou černíc a plodov tayberry rátame už ďalší rok.

Výsadbu bude tvoriť cca 500 kusov ovocných kríkov, cca 15 odrôd rôzného bobuľovitého ovocia.

Čo ešte potrebujeme urobiť a ako nám pomôžete vašim príspevkom?

Peniaze zo zbierky budú použité na dokončenie oplotenia, keďže neďaleko nás bývajú srnky a zajace a takéto dreviny im veľmi chutia. Všetci sú kámoši, ale aj hladoši, táto sa práve chystala na návštevu :)

Ďalej potrebujeme riešiť ZÁVLAHU (asi najdôležitejší bod), čiže urobiť vŕt, z ktorého by bolo možne čerpať vodu a nakúpiť kvapôčkové hadice (potrebujeme cca 1000 metrov), ktoré by pravidelne zavlažovali každú rastlinku. V rámci závlahy potrebujeme kúpiť veľké nádoby na vodu, ktoré budú napojené na kvapôčkové hadice.

Zároveň na zadržiavanie vody by bolo veľmi užitočné vybudovať jazierko, z ktorého by sa dala čerpať voda, udržiavalo by vlhkosť, prilákalo hmyz a užitočné živočíchy. 

Aby sme zachovali rôznorodosť, chceme k ovocným kríkom nakúpiť a vysadiť trválky, kvetiny a byliny, pôjde cca o 50 kusov.

Financie z príspevku chceme tiež použiť na nákup ovocných drevín rôzneho druhu od malého vzrastu až po väčší, čím sa vytvorí polkruh na zachytávanie slnečných lúčov – takzvaná slnečná pasca.

Radi by sme vybudovali altánok na oddych, ktorý poslúži aj ako miesto, kde by sme chceli robiť zaujimavý program, kurzy a workshopy pre deti a dospelých. 

Naša myšlienka

Robíme to so srdcom, robíme to pre ľudí, pre našu matku Zem, chceme prispieť niečim, čo má pre nás zmysel. 

Už túto jeseň Vás radi privítame v našej záhrade, kde si budete vedieť nazbierať plody arónie. Chceli by sme zorganizovať už aj nejaké workshopy, o ktorých Vás budeme určite informovať.

Pre tých, ktorí by hľadali miesto na kempovanie, sú brány otvorené už teraz.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
15 €  •  8. 6. 2023 22:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  8. 6. 2023 11:52
Veľkorysý darca
10 €  •  7. 6. 2023 16:26
Štedrý darca
20 €  •  6. 6. 2023 19:46
Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 6. 2023 17:13
Milý darca
50 €  •  6. 6. 2023 13:16
Veľkorysý darca
100 €  •  6. 6. 2023 12:58
Milý darca
20 €  •  6. 6. 2023 10:12
Milý darca
40 €  •  31. 5. 2023 14:21
R2
50 €  •  26. 5. 2023 13:31
Nech vám projekt robí radosť. Prídeme sa niekedy pozrieť.
Láskavý darca
20 €  •  24. 5. 2023 18:34
Láskavý darca
50 €  •  24. 5. 2023 18:15
Dobrosrdečný darca
5 €  •  24. 5. 2023 15:48

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Samozber u nás na gazdovstve
Prispejte 20 € a viac

Samozber u nás na gazdovstve

Zostáva 9/15

Už tohto roku koncom septembra si u nás budete vedieť nazbierať aróniu, ovocie s obrovským množstvom vitamínov.

Na našom dvore sa však už teraz nájdu rôzne druhy ovocia, kotré si môžete prísť počas leta nazbierať:

 • čerešne,
 • maliny,
 • moruše,
 • černice,
 • josty,
 • egreše,
 • jablká,
 • slivky,
 • či hrozno

Ste srdečne vítaní!

Ak by ste mali záujem o zemolez kamčatský, tak ten očakávame až cca o dva roky. 

Zostáva 9/15
Podporím pre dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Podporím pre dobrý pocit

Ak sa Vám náša myšlienka páči a chceli by ste ju podporiť symbolicky 5 eurami alebo akoukoľvek vyššou čiastkou bez nároku na odmenu. Budeme vďační!

Kniha - Moji ovocní kamaráti
Prispejte 20 € a viac

Kniha – Moji ovocní kamaráti

Zostáva 3/3

Krásne ilustrovaná kniha, ktorá obsahuje 52 strán. Na každej strane nájdete iný druh ovocia a k tomu krátku báseň, ktorú sa môžete spolu s vašim drobcom nauciť. Má len štyri verše a jednoduchý a náučný text. 

Zostáva 3/3
Ovocná omaľovánka pre deti
Prispejte 15 € a viac

Ovocná omaľovánka pre deti

Zostáva 7/7

Krásna omaľovánka pre deti, plná ovocia. Na 48 stranách nájdete  48 druhov ovocia, aj také, ktoré možno zatiaľ vaše dieťa nepozná. 

Výborná pomôcka na detskú aktivitu, jemnú motoriku a zábavú. 

Zostáva 7/7
Domáci med
Prispejte 20 € a viac

Domáci med

Zostáva 15/15

Pošleme vám fľašu domáceho medu od nášho kamaráta, ktorý sa včelárstvu venuje už dlhé roky. Určite si doma pochutíte.

Zostáva 15/15
Účasť na akomkoľvek workshope podľa vlastného výberu
Prispejte 30 € a viac

Účasť na akomkoľvek workshope podľa vlastného výberu

Zostáva 20/20

Chystáme organizovať rôzne workshopy ako napríklad

 • tradičné pečenie v hlinenej peci,
 • nakladanie kapusty, fermentovanie zeleniny a ovocia
 • veselé varenie pre deti
 • zaváranie, sirupy
 • bylinkové maste, tinktúry a likéry
Odmena Zostáva 20/20

Odmena je pre celú rodinu

Víkendový pobyt v našom karavane priamo na záhrade
Prispejte 50 € a viac

Víkendový pobyt v našom karavane priamo na záhrade

Zostáva 5/5

Radi Vás privítame u nás na záhrade, náš karavan Vám bude k dispozícii počas celého víkendu. Budete súčasťou nášho gazdovstva :) Na záhrade zažijete pokoj a budete počúvať spev vtákov.

Výhľad z našj záhrady je na Slanské vrchy, kde vám vieme odporúčiť veľmi pekné turistické trasy, viete návštíviť krásne miesta. 

Zostáva 5/5
Víkendový pobyt so stravou, z produktov z gazdovstva, z domácich surovín
Prispejte 100 € a viac

Víkendový pobyt so stravou, z produktov z gazdovstva, z domácich surovín

Zostáva 5/5

Radi Vás privítame u nás na záhrade, náš karavan Vám bude k dispozícii počas celého víkendu. Budete súčasťou nášho gazdovstva :) Na záhrade zažijete pokoj a budete počúvať spev vtákov.

Počas pobytu pre vás pripravíme celodennú stravu z našej dopestovanej zeleniny a domácich surovín. 

Výhľad z našj záhrady je na Slanské vrchy, kde vám vieme odporúčiť veľmi pekné turistické trasy, viete návštíviť krásne miesta. 

Zostáva 5/5
Bozk pod rozkvitnutou čerešňou
Prispejte 10 € a viac

Bozk pod rozkvitnutou čerešňou

Zostáva 30/30

V našom ovocnom sade máme cca 80 ročnú čerešňu, vysokú a širokú niekoľko metrov (presne neviem, ale je obrovská :) ). Tento strom v čase kvitnutia je niečo očarujúce. A bozk pod čerešňou je kúzelný :) 

Odmena Zostáva 30/30

Posedenie pod čerešňou na lavičke s kávou v ruke (prípadne iným nápojom podľa želania).

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Samozber u nás na gazdovstve
Prispejte 20 € a viac

Samozber u nás na gazdovstve

Zostáva 9/15

Už tohto roku koncom septembra si u nás budete vedieť nazbierať aróniu, ovocie s obrovským množstvom vitamínov.

Na našom dvore sa však už teraz nájdu rôzne druhy ovocia, kotré si môžete prísť počas leta nazbierať:

 • čerešne,
 • maliny,
 • moruše,
 • černice,
 • josty,
 • egreše,
 • jablká,
 • slivky,
 • či hrozno

Ste srdečne vítaní!

Ak by ste mali záujem o zemolez kamčatský, tak ten očakávame až cca o dva roky. 

Zostáva 9/15
Podporím pre dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Podporím pre dobrý pocit

Ak sa Vám náša myšlienka páči a chceli by ste ju podporiť symbolicky 5 eurami alebo akoukoľvek vyššou čiastkou bez nároku na odmenu. Budeme vďační!

Kniha - Moji ovocní kamaráti
Prispejte 20 € a viac

Kniha – Moji ovocní kamaráti

Zostáva 3/3

Krásne ilustrovaná kniha, ktorá obsahuje 52 strán. Na každej strane nájdete iný druh ovocia a k tomu krátku báseň, ktorú sa môžete spolu s vašim drobcom nauciť. Má len štyri verše a jednoduchý a náučný text. 

Zostáva 3/3
Ovocná omaľovánka pre deti
Prispejte 15 € a viac

Ovocná omaľovánka pre deti

Zostáva 7/7

Krásna omaľovánka pre deti, plná ovocia. Na 48 stranách nájdete  48 druhov ovocia, aj také, ktoré možno zatiaľ vaše dieťa nepozná. 

Výborná pomôcka na detskú aktivitu, jemnú motoriku a zábavú. 

Zostáva 7/7
Domáci med
Prispejte 20 € a viac

Domáci med

Zostáva 15/15

Pošleme vám fľašu domáceho medu od nášho kamaráta, ktorý sa včelárstvu venuje už dlhé roky. Určite si doma pochutíte.

Zostáva 15/15
Účasť na akomkoľvek workshope podľa vlastného výberu
Prispejte 30 € a viac

Účasť na akomkoľvek workshope podľa vlastného výberu

Zostáva 20/20

Chystáme organizovať rôzne workshopy ako napríklad

 • tradičné pečenie v hlinenej peci,
 • nakladanie kapusty, fermentovanie zeleniny a ovocia
 • veselé varenie pre deti
 • zaváranie, sirupy
 • bylinkové maste, tinktúry a likéry
Odmena Zostáva 20/20

Odmena je pre celú rodinu

Víkendový pobyt v našom karavane priamo na záhrade
Prispejte 50 € a viac

Víkendový pobyt v našom karavane priamo na záhrade

Zostáva 5/5

Radi Vás privítame u nás na záhrade, náš karavan Vám bude k dispozícii počas celého víkendu. Budete súčasťou nášho gazdovstva :) Na záhrade zažijete pokoj a budete počúvať spev vtákov.

Výhľad z našj záhrady je na Slanské vrchy, kde vám vieme odporúčiť veľmi pekné turistické trasy, viete návštíviť krásne miesta. 

Zostáva 5/5
Víkendový pobyt so stravou, z produktov z gazdovstva, z domácich surovín
Prispejte 100 € a viac

Víkendový pobyt so stravou, z produktov z gazdovstva, z domácich surovín

Zostáva 5/5

Radi Vás privítame u nás na záhrade, náš karavan Vám bude k dispozícii počas celého víkendu. Budete súčasťou nášho gazdovstva :) Na záhrade zažijete pokoj a budete počúvať spev vtákov.

Počas pobytu pre vás pripravíme celodennú stravu z našej dopestovanej zeleniny a domácich surovín. 

Výhľad z našj záhrady je na Slanské vrchy, kde vám vieme odporúčiť veľmi pekné turistické trasy, viete návštíviť krásne miesta. 

Zostáva 5/5
Bozk pod rozkvitnutou čerešňou
Prispejte 10 € a viac

Bozk pod rozkvitnutou čerešňou

Zostáva 30/30

V našom ovocnom sade máme cca 80 ročnú čerešňu, vysokú a širokú niekoľko metrov (presne neviem, ale je obrovská :) ). Tento strom v čase kvitnutia je niečo očarujúce. A bozk pod čerešňou je kúzelný :) 

Odmena Zostáva 30/30

Posedenie pod čerešňou na lavičke s kávou v ruke (prípadne iným nápojom podľa želania).