Výzva ukončená:

Vďaka vašej pomoci to naši bojovníci ľahšie zvládnu

Získaných 0 € 200 €
od 9 darcov
 -
9 darcov
Celkom sa zapojilo
22 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
36 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Vďaka vašej pomoci to naši bojovníci ľahšie zvládnu

Získaných 0 € 200 €
od 9 darcov
Dátum pridania
9. 2. 2022

Sme rodinné združenie

Občianske združenie „Zvládneme to„ je rodinné združenie. Pomáhame rodine a blízkym priateľom. Ich neľahký osud a nezáujem štátu nás prinútil zamyslieť sa nad tým, ako im môžeme pomôcť. 

Hugo má viac zdravotných problémov. Zatiaľ mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a pridružené ochorenia. 

Paľko je z dvojičiek, ktoré sa narodili predčasne. Na základe posledných vyšetrení mu bol stanovený autizmus a ADHD. 

Starký Jozef je osoba, ktorá by si mala užívať dôchodok a vnúčatá, no diagnostikovali jej neurodegeneratívne ochorenie s progresívnym postupom.

Všetci potrebujú odborných lekárov, rehabilitácie a rôzne zdravotné pomôcky.

Pomôžme spolu Hugovi, Paľkovi a starkému Jozefovi

Detská mozgová obrna, ktorá postihla Huga patrí k závažným chronickým neurologickým ochoreniam. Prejavuje sa už vo včasnom veku ako porucha vývoja hybnosti, zraku, sluchu, správania. Sú obmedzené mentálne schopnosti a objavujú sa aj záchvatové epileptické stavy. Rozhodujúci význam v liečbe má ucelená rehabilitácia, ktorou možno zlepšiť kvalitu každodenného života pacienta a umožniť jeho začlenenie do spoločnosti.

Autizmus, ktorý diagnostikovali Paľkovi je porucha vývinu, ktorá sa prejavuje u detí od detstva. Je to stav, ktorý je charakterizovaný špecifickým správaním. Pacienti nie sú schopní komunikovať, hrať sa, vnímať a chápať niektoré veci bežné pre ich rovesníkov. Prospešné pre vývin a kvalitu ich života sú rôzne terapie, vďaka ktorým sú deti schopné pochopiť a prispôsobiť sa do určitej miery „nášmu svetu“, s možnosťou plnohodnotného života.

Pacienti s PSP syndrómom, ktorým trpí Jozef majú zhoršenú chôdzu, zhoršenú rovnováhu a pády najmä smerom dozadu, často prítomné aj mnohokrát denne. Zvyknú sa potácať a pohybujú sa neopatrne a impulzívne. Majú problém s pohybmi očí, obzvlášť pri pohľade nadol, čo spôsobuje problémy aj pri každodenných činnostiach bežných pre zdravého človeka, t.j. aj pri zabezpečovaní základných životných potrieb. Z dôvodu progresie tejto choroby bude potrebné zakúpiť zdravotnícke pomôcky potrebné pri domácej starostlivosti a vykonať nutné úpravy bytu .

Financie potrebujeme na liečbu a zdravotnícke pomôcky.

Hugo už od narodenia navštevuje rehabilitačné centrum ADORA. Rehabilitácie v tomto centre prebiehajú 5 dní v mesiaci, cvičí sa 2 hodiny denne a cena za jednu hodinu je 30 eur. Mesačne to vychádza na 300 eur + cesta autom.  Vyskúšali aj olej Zinzino na čisto prírodnej báze, ktorý podporuje činnosť mozgu, jeho cena je cca 70 eur.

Rodičom Paľka diagnózu potvrdili až teraz a preto by chceli navštíviť lekárskeho špecialistu, ktorý by im vedel určiť konkrétne terapie. Okrem iného by chceli vyskúšať aj delfinoterapiu. Cena je 1718 eur + letenky 80 eur/osoba. Delfinoterapia je poskytovaná v zahraničí, preto bude potrebné, aby na terapiu išla chlapčekom celá rodina – 5 členov. 

Vyzbierané financie pre Jozefa, na ktorého diagnózu neexistuje žiadna liečba, poputujú na úhradu zdravotníckych pomôcok pri domácej starostlivosti alebo nutné úpravy bytu.

Pomôžme zlepšiť život Hugovi, Paľkovi a starkému Jozefovi spoločne.

Ďakujeme.

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  17. 3. 2022 23:04
Milý darca
50 €  •  9. 3. 2022 21:15
Milý darca
50 €  •  7. 3. 2022 14:01
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 3. 2022 11:11
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 2. 2022 14:30
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  10. 2. 2022 19:50
Láskavý darca
20 €  •  10. 2. 2022 19:23
Láskavý darca
10 €  •  9. 2. 2022 19:42
Milý darca
10 €  •  9. 2. 2022 16:18

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám