RUN ACROSS AUSTRALIA 2023 SYDNEY  – PERTH 3 800 km / 2 361,21 miles

Míľnik 1/4

Pomožete uhradiť letenku pre môjho najviac jediného servismana Ľuboša, aby som nemusel divočinou valčiť vodu a jedlo sám

Získaných 0 € 390 €
2 000 €
22 dní
do ukončenia

Míľnik 2/4

vieme uhradiť väčšiu časť potrebného sprievodného vozidla a dokumentačnú techniku

Získaných 0 € 390 €
4 000 €
22 dní
do ukončenia

Míľnik 3/4

wow, už sme skoro dosiahli potrebnú sumu, ktorá nám pomôže uhradiť aj poistenia a benzín

Získaných 0 € 390 €
6 000 €
22 dní
do ukončenia

Míľnik 4/4

S touto sumou vieme uhradiť aj moju letenku a základnú konzervovú stravu. Pokryjeme živé vysielania vytvorenie dokumentu.

Získaných 0 € 390 €
8 000 €
22 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Jozef Rajchl
Dátum pridania
23. 11. 2022

RUN ACROSS AUSTRALIA 2023 (Australia reborn)

SYDNEY  – PERHT 3 800 km / 2 361,21 miles
January 07th – February 22th, 2023

Pokračovať na stránku projektu – www.xtremerun.com

Ahojte priatelia, športovci, priaznivci expedícii a nevšedných projektov.

Presne po piatich rokoch som sa rozhodol opätovne sa pokúsiť o prebehnutie Austrálie.

V termíne 07. 01. až 22. 2. 2023 pobežím z východného pobrežia (Sydney) smerom na západné pobrežie do Perthu – Frementl, čo je približne 3 800 kilometrov.

Pred piatimi rokmi som zdolal polovicu tejto trasy: Sydney – Ceduna, čo bolo 1 987km. Dôvodom prerušenia behu a jeho následného predčasného ukončenia bolo akútne zhoršenie môjho zdravotného stavu.

Počas dlhšej prestávky som sa rozhodol venovať svojej rodine a chorej mame, ktorá podľahla po dlhom boji Parkinsonovej chorobe. Preto aj moje zatiaľ posledné podujatie podporovalo aj finančnú zbierku pre medzinárodnú organizáciu FOX FOUNDATION – TEAMFOX, ktorá podporuje práve výskum a nové liečebné postupy pri Parkinsonovej chorobe. Ďalšou prekážkou, ktorá opätovný pokus o prebehnutie  Austrálie oddialila, bola pandémia Covidu-19 a s ňou súvisiace obmedzenia pohybu a cestovania.

Nakoľko idem do tohto projektu iba s mojim dobrým kamarátom Ľubošom Kršiakom a do známych podmienok, verím, že tentokrát budem úspešný a trasu v celkovej dĺžke 3 800 kilometrov prebehnem.

Pre úspešnú viacmesačnú prípravu a úspešné prebehnutie Austrálie prvým Slovákom potrebujem podporu  každého kto môže pomôcť a podať nám pomocnú ruku.
Tento projekt  je už ako vidíte v pocte dvoch osôb extrémny a bude extrémne náročný aj preto, lebo sme nenašli viac prostriedkov na väčší podporný tím. Stále nám však chýbajú financie na servisne vozidlo, ktoré ma bude v horúčavách doprevádzať. Okrem iného aj na zabezpečenie stravy, materiál na tvorbu dokumentu o hraniciach fyzického a psychického.

 Počas expedície budem prechádzať mestami: Sydney – Yetholme – Orange – Euabalong – (Round Hill Nature Reserve) – Broken Hill – Port Augusta – Kayancutta -  Ceduna – Madura – Narrogin – South Fremantle – South Mole Lighthouse Perth

Trasa na google maps

Zaujímavosti:

Z 80 % vedie trasa po asfaltových cestách a 20 % budú tvoriť nespevné cesty. Denné teploty budú v rozpätí približne 26 až 52 stupňov Celzia a nočné 21 až 38 stupňov Celzia. Pri nich sa moja denná spotreba tekutín pri behu pohybuje okolo hranice 8 litrov. Počas podujatia budem používať špeciálnu stravu a špeciálne výživové doplnky. Na trase ma bude sprevádzať servisné vozidlo s jedným sprievodcom, v prípade dostatočných finančných prostriedkov pôjde aj dokumentarista. Do júla 2022 sa podarilo úspešne prebehnúť Austráliu len 24 bežcom. Z toho len dvaja absolvovali tento beh v extrémnych teplotách ako my. (Zdroj

Som hobby ultrabežec Jozef Rajchl

Ahojte, som hobby ultrabežec Jozef Rajchl (41) a snažím sa svojimi Kontinentálnymi behmi motivovať ľudí, že sa dajú vlastne hranice posúvať, ak Vám to zdravie dovolí. 
Tento projekt by som venoval všetkým, ktorý sa nemôže hýbať, ako moja mamina ktorá podľahla parkinsonovej chorobe pred troma rokmi. Všetkým komu chyba odvaha urobiť prvý alebo posledný krok v dosiahnutí svojho sna.


Ľuboš Kršiak  (38) je môj cely tím 😊 a na dva mesiace v Austrálii aj môj cely svet. Sprevádza ma na bežeckých expedíciách od roku 2005, keď bol môj servis man pri behu naprieč Európou.
Počas tejto expedície je môj servis man, watterboy, technik, dokumentarista, maser, dôverník, odborník na opravy všetkého druhu a hlavne človek, ktorému zverím  aj svoj život.

Na čo získané peniaze použijeme?

Bežecké expedície sa robia väčšinou s rozpočtami nad 30 tisíc Euro. Náš nízko nákladový projekt je financovaný produktovými partnermi a z vlastných uspor. Tým, že ideme iba dvaja sme minimalizovali náklady ešte viac.

Nakoľko idem iba s jednočlenným podporným tímom, snažím sa uľahčiť prácu, ktorú bude dennodenne Ľuboš musieť robiť a preto potrebujeme mini obytnú dodavku, aby sme nemuseli každé ráno a večer stavať stany, pripravovať zázemie pre bežca – teda mňa.

Zapožičanie takéhoto vozidla zo Sydney do Perthu naprieč kontinentu vychádza na sumu cca. 5000 ,- Euro

Ak sa nám podarí vyzbierať viac prostriedkov budeme tak môcť uhradiť aj benzín, stravu a prostriedky na spracovanie video – foto záznamu. Letenky sme si uhradili z vlastných uspor a poletíme len s malou kabínovou batožinou a všetko si budeme musieť zabezpečiť na mieste.
Aby sa projekt podaril a mohli spropagovať myšlienku pomoci organizácii TEAMFOX, potrebovali by sme vyzbierať aspoň cca. 8000 Euro.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
100 €  •  1. 12. 2022 11:00
Dobrosrdečný darca
25 €  •  27. 11. 2022 15:07
kolegyňa z roboty
10 €  •  25. 11. 2022 8:18
Radek Odehnal
10 €  •  24. 11. 2022 19:37
Přeji hodně sil a štěstí na cestě ;-)
Milý darca
20 €  •  24. 11. 2022 19:03
Štedrý darca
25 €  •  24. 11. 2022 18:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  24. 11. 2022 15:51
M+E
80 €  •  24. 11. 2022 9:05
Držíme palce🤞🤞 a prajeme veľa síl 🏃🏃🏃
Štedrý darca
10 €  •  24. 11. 2022 8:58
Lucka a Peťko
20 €  •  24. 11. 2022 8:24
Chalani držíme palce
Katarína
50 €  •  23. 11. 2022 21:37
Držím palce! Nech vás každý deň stretne čosi pekne a veselé. 🍀
Dobrosrdečný darca
20 €  •  23. 11. 2022 21:18

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

"video zdravica z divočiny"
Prispejte 50 € a viac

„video zdravica z divočiny“

Milí podporovatelia, touto odmenou budete priamo s nami na ceste. 😊
Pošleme Vám s Ľubošom krátky osobný video-pozdrav spolu s poďakovaním  z austrálskej  z divočiny.

Odmena

– video pozdrav z divočiný

"Buďte s nami non-stop 24/7"
Prispejte 100 € a viac

„Buďte s nami non-stop 24/7“

Zoberieme so sebou na auto Vaše meno alebo vašu fotku počas celej expedície.
Takto budete s nami naozaj v Austrálii…   


Ľudia, aj dive zvieratá na celom kontinente budú na vlastne oči vidieť toho blázna, a tých, ktorí zato môžu, že im tam beháme z východu na západ. Sydney – Brokenhill – Ceduna (Gulliverove ostrovy)- Perth

Odmena

– meno / fotografia na aute počas expedície

,,Pohľadnica z expedície"
Prispejte 25 € a viac

,,Pohľadnica z expedície"

Príspevkom podporíte tento projekt a zároveň vám pošlem pohľadnicu s pozdravom z Austrálie (obrázok ilustračný)

Odmena

– pohľadnica od protinožcov

"Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com " + certifikát
Prispejte 100 € a viac

"Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com " + certifikát

Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com 

+  tlačený certifikát s menom podporovateľa/ky :

„I´m support team of Australia run 2023“

Odmena

– sien slavy
– certifikat

,,Balík dobrého pocitu z pomoci a odmien"
Prispejte 250 € a viac

,,Balík dobrého pocitu z pomoci a odmien"

Špeciálny balík dobrého pocitu z pomoci a odmien. 

Odmena

– dobrý pocit z pomoci
– video z divočiny
– meno / fotografia na aute počas expedície
– pohľadnica od protinožcov
– sien slavy
– certifikat

"pre dobry pocit z pomoci"
Prispejte 5 € a viac

„pre dobry pocit z pomoci“

Svojim príspevkom podporíte šialený projekt pre pomoc ostatným .😊 Ďakujeme!

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

"video zdravica z divočiny"
Prispejte 50 € a viac

„video zdravica z divočiny“

Milí podporovatelia, touto odmenou budete priamo s nami na ceste. 😊
Pošleme Vám s Ľubošom krátky osobný video-pozdrav spolu s poďakovaním  z austrálskej  z divočiny.

Odmena

– video pozdrav z divočiný

"Buďte s nami non-stop 24/7"
Prispejte 100 € a viac

„Buďte s nami non-stop 24/7“

Zoberieme so sebou na auto Vaše meno alebo vašu fotku počas celej expedície.
Takto budete s nami naozaj v Austrálii…   


Ľudia, aj dive zvieratá na celom kontinente budú na vlastne oči vidieť toho blázna, a tých, ktorí zato môžu, že im tam beháme z východu na západ. Sydney – Brokenhill – Ceduna (Gulliverove ostrovy)- Perth

Odmena

– meno / fotografia na aute počas expedície

,,Pohľadnica z expedície"
Prispejte 25 € a viac

,,Pohľadnica z expedície"

Príspevkom podporíte tento projekt a zároveň vám pošlem pohľadnicu s pozdravom z Austrálie (obrázok ilustračný)

Odmena

– pohľadnica od protinožcov

"Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com " + certifikát
Prispejte 100 € a viac

"Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com " + certifikát

Zapísaný/ná v sieni slávy na xtremerun.com 

+  tlačený certifikát s menom podporovateľa/ky :

„I´m support team of Australia run 2023“

Odmena

– sien slavy
– certifikat

,,Balík dobrého pocitu z pomoci a odmien"
Prispejte 250 € a viac

,,Balík dobrého pocitu z pomoci a odmien"

Špeciálny balík dobrého pocitu z pomoci a odmien. 

Odmena

– dobrý pocit z pomoci
– video z divočiny
– meno / fotografia na aute počas expedície
– pohľadnica od protinožcov
– sien slavy
– certifikat

"pre dobry pocit z pomoci"
Prispejte 5 € a viac

„pre dobry pocit z pomoci“

Svojim príspevkom podporíte šialený projekt pre pomoc ostatným .😊 Ďakujeme!