Prispejme autistickému chlapčekovi Maratovi na rehabilitáciu

Získaných 0 € 110 €
1 500 €
14 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Zakladateľ
Vitalii Bychkar
Dátum pridania
4. 5. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Vitalii Bychkar a som otcom dieťaťa s autizmom. Sme rodina z Ukrajiny – okrem mňa je na Slovensku aj moja manželka Júlia (38 rokov), stará mama Mária (86 rokov) a syn Marat (5 rokov). Pochádzame s mesta Sumy, kde sa viedli vojenské operácie, a preto sme sa rozhodli prísť na Slovensko. Sme tu od 12. marca 2022. 

Aký je náš príbeh?

Syn Marat má diagnostikovaný detský autizmus. Diagnóza sa prejavuje poruchou vývoja reči, poruchou pozornosti, psychomotorickým nepokojom, poruchou jemnej aj hrubej motoriky. Má problémy so spánkom a afektívne stavy. Má hypertonický syndróm DKK. V cudzom prostredí je jeho správanie nepredvídateľné a prítomný je u neho ťažký sociálny a komunikačný deficit.

Špecialisti aj lekári nám odporučili dať Marata do škôlky, pretože sa nutne potrebuje socializovať. Zatiaľ však škôlku hľadáme márne. Prvý polrok sme bývali v dedine Čierne pri Čadci. Ja som v tom čase pracoval. V škôlke nás však odmietli prijať. Preto sme sa rozhodli skúsiť to inde. Organizácia Unicef nám pomohla nájsť bývanie a teraz nám pomáha nájsť aj škôlku. Momentálne žijeme v Žiline.

Keďže syn má ťažkú formu zdravotného postihnutia a aj stará mama je chorá, manželka nepracuje, ale stará sa o nich. Bez opatery nemôže fungovať ani stará mama ani syn. Marat si vyžaduje celodennú starostlivosť zo strany druhej osoby pri bežných denných úkonoch. Syna do škôlky stále nechcú zobrať, lebo nemajú miesto. My sa však nevzdávame a máme nádej, že sa to podarí.

Ja som prácu na istý čas musel opustiť, pretože syn si poranil rameno a musím byť viac k dispozícii. Akonáhle mu však bude lepšie, opäť sa plánujem zamestnať. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Syn Marat si vyžaduje pravidelnú logopedickú, psychologickú a neurologickú starostlivosť. Vaše finančné dary využijeme na rehabilitáciu pre nášho syna s diagnostikovaným autizmom. Rehabilitačná liečba pozostáva z fyzioterapie (35€), canisterapie (35€), práca s defektológom (30€). Spolu 100€ na deň. Lekári odporučili 15 dní rehabilitácie na rok, čo celkovo stojí 1500€. To si však nemôžeme dovoliť. Budeme vám veľmi vďační za pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
100 €  •  29. 5. 2023 13:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 5. 2023 21:03

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
100 €  •  29. 5. 2023 13:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 5. 2023 21:03

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň