PROJEKT YONISPEHER: Séria výstav Veroniky Fodorovej zameraných na liečenie zranení intimity.

Získaných 0 € 2 609 €
15 000 €
21 dní
do ukončenia
Zakladateľ
wasabi.one k.s
Dátum pridania
23. 5. 2023

Podporte pripravovanú pilotnú výstavu PROJEKTU YONISPHERE.

S umením na ceste k sebaprijatiu a bližšiemu prepojeniu s tými okolo nás. Projekt YONISPHERE, séria výstav jedného príbehu a obrazov 16-tich ženských vagín upriamujúcich pozornosť na tabu sexuality a liečenie zranení intimity.

O PROJEKTE

Projekt YONISPHERE je nová pripravovaná séria výstav obrazov Veroniky Fodorovej, ktoré sú výsledkom spracovávania hlbších tém, ako sú sexuàlne zneužívanie či tabuizovanie sexuality a z nich prameniace popierania seba a svojich emócií. Umenie nám dáva príležitosť na zamyslenie, či zastavenie sa. Tu ale pracujeme s citlivými témami, ku ktorým vracať sa môže byť náročné. Napriek tomu tvorba týchto obrazov umožnila autorke tak dôležitý proces liečenia. Stala sa formou jej terapie a možnosti postupnej premeny pocitov obete na pocity sebaprijatia. Snahou ľudí pracujúcich na príprave projektu je, že otváraním týchto tém aj vo forme výstav Veronikiných obrazov, a zdieľaním jej príbehu hľadania vlastnej hodnoty, sa môže otvoriť cesta, na ich ako osobné, tak aj viac kolektívne a zdravšie spracovanie.

Prečo sa snažíme získať podporu

Plánovanie, organizácia a realizácia výstavy sú už samé o sebe nákladná záležitosť. Projekt YONISPHERE, ako už aj z názvu vyplýva, je okrem toho aj projektom, ktorého cieľom je umožniť organizáciu série výstav vo viacerých slovenských a európskych mestách. Snahou je tiež získať priestor na lepšiu medializáciu prostredníctvom podcastov a iných médií. Veríme, že pilotný projekt, ktorý momentálne pripravujeme, nám umožní v tejto ambícii pokračovať. Aj vďaka nemu budeme mať príležitosť otvoriť ďalšie dvere a vydať sa na ďalšie ‚cesty'.  S umením a výzvou na rozhovor. 

Otvorene o znovuobjavovaní a sebaprijatí sa. 

O OBRAZOCH

Výstavy predstavia prvých 16 obrazov, YONI žiaričov, vychádzajúcich z fotiek reálnych ženských vagín. Za každou fotografiou je skutočná žena, príbeh spracovania jej zranení. Ten, ale nemusí byť odhalený. Dôležité, pre tých z nás, pozerajúcich sa z vonka, je porozumieť ich ceste hľadania, pochopenia a prijatia sa. Je to aj o našom vnútornom rozhovore. Veronika pristupuje k tvorbe týchto obrazov s úprimnou úctou k tomuto miestu ženského tela ako aj so zámerom upriamenia pozornosti na životodarnú energiu, a všetko to pozitívne, ktoré sa práve v tomto priestore nachádza.

O INŠPIRÁCII slovami autorky

“Vo svojej predchádzajúcej tvorbe som často nachádzala inšpiráciu v tvarovom a farebnom bohatstve prírody. Bola a stále aj som užasnutá exotikou Mexika ako aj  Ázijských civilizácií, ich magickou atmosférou, odkazmi na prastaré životné princípy a dôraz na potrebu hľadania duševnej a fyzickej rovnováhy. Stále tam však bolo niečo viac, čo som potrebovala pochopiť, niečo čo potrebovalo ísť von. Tomu niečomu som v úvode nerozumela. Moje až obsesívne kreslenie kvetinových púčikov však malo svoj dôvod, a časom sa pretavilo do konkrétnych foriem mojich súčasných obrazov. Myslím si, že práve vnímanie častých zranení intimity a problémov sebaprijatia v mojom okolí, v kontraste s nádhernou symbolikou vagíny ako ženskej energie a vstupnej brány života, a ešte stále pokračujúce ponižovanie tejto časti tela ma viedlo na cestu hľadania nového a slobodného nazerania na tieto tak dôležité témy.“

Na projekte ďalej pracujú

ZUZANA MARKOVÁ
komunikácia a predstavenie projektu  

“Na tomto projekte ma zaujalo prepojenie hlbších a náročnejších tém s prevedením, ktoré primárne nachádza to krásne a obohacujúce, a kde ako Nika sama hovorí, bolesť nemusí byť tým blokom k uzdraveniu, ale naopak jeho bránou. Je zrejmé, že jej túžbou je tvoriť obrazy, ktoré by mohli byť aj istou výzvou na liečenie ženskej a mužskej intimity a tak aj ich vzájomnej synergie.”

Rovnako dôležito vnímam aj snahu projektu o vytváranie väčšieho priestoru na rozhovor. Verím, že dostaneme príležitosť medializácie prostredníctvom dnes už veľmi kvalitných podcastov a iných médií."

SANDRA MIKLAS
koncept a príprava projektu

“Tvorba YONI žiaričov, ako Nika svoje obrazy nazýva, je istým spôsobom zhmotnením jej osobného príbehu. Je to príbeh hľadania a pochopenia, ktorým sa dnes už v podobe projektu YONISPHERE snažíme osloviť aj širšie publikum. Prvou v sérii by mala byť výstava v septembri, vo veľmi zaujímavých priestoroch Lucid Garden v Hainburgu, ktorý sa nám podarilo získať vďaka podpore manamana.global. Bude vlastne pilotnou výstavou, ktorej cieľom je vytvoriť formát pre pokračovanie v ďalších európskych mestách a na Slovensku. Týmto pokračovaním chceme ďalej umožnovať príležitosti na rozhovory a aj prípadnú verejnú diskusiu.”

Na čo získané peniaze použijeme?

V prvom rade na samotné zabezpečenie realizácie pilotnej výstavy, na základe ktorej môžeme aj projekt ako taký posúvať ďalej. Je to tlač obrazov, rámy, podkladové dosky, ochranné obaly, inštalácie, závesný systém, ale aj prenájom priestoru, ľudia, doprava, výroba katalógu a ďalšie propagačné materiály, pozvánky a brožúry.

Dôležitou súčasťou je možnosť dobrej komunikácie projektu a jeho tém, a na to je potrebný  dobrý web, zabezpečenie mediálnej podpory, ako aj podpory na sociálnych sieťach. To všetko nám umožní ďalej o týchto témach hovoriť. 

Aj vďaka vašej podpore budeme môcť dotiahnuť realizáciu pilotnej výstavy do úspešného konca a postaviť dobrú komunikáciu, ktorá nám umožní otvoriť ďalšie dvere. Na základe toho vznikne formát pre ďalšie výstavy, a tým aj príležitosť na rozhovory, podcasty a stretnutia tých, ktorí majú k tejto téme čo povedať. 

Každý príspevok nám pomôže posunúť sa o krok bližšie.

NA ZÁVER KRÁTKE BIO AUTORKY

Veronika Fodorová

Narodila sa v roku 1980 v Bratislave. V detstve navštevovala 6-ročnú ľudovú školu umenia u Ladislava Čarného. Na Strednej umeleckej škole v Bratislave študovala textilný dizajn a propagačné výtvarníctvo. V štúdiu pokračovala na Univerzite pre úžitkové umenie vo Viedni (Universität für angewandte Kunst Wien) grafický dizajn pod vedením Tina Erbena. Neskôr sa stala súčasťou ateliéru profesora Juraja Meliša na katedre sochy na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde ukončila bakalárske štúdium. Vytvorila množstvo vizuálov a produktov pre deti a zároveň bola spoluautorkou konceptu Vnímavých Hračiek – Toyeto. Dnes žije v Kittsee a venuje sa maľbe a kresbe v kombinácii s digitálnymi tlačovými technikami. Je členkou Spolku výtvarníkov Slovenska a svoje diela predstavila na viacerých výstavách na Slovensku, v Rakúsku a v Mexiku.

A NA ÚPLNÝ ZÁVER …

Ďakujeme za váš čas, za vašu pozornosť, za vašu podporu a veríme že aj za pokračujúci záujem. Do skorého počutia a videnia!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
15 €  •  8. 6. 2023 18:03
Štedrý darca
100 €  •  8. 6. 2023 17:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
350 €  •  8. 6. 2023 15:06
Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 6. 2023 13:36
Štedrý darca
10 €  •  6. 6. 2023 10:24
Dobrosrdečný darca
25 €  •  6. 6. 2023 6:52
Štedrý darca
30 €  •  1. 6. 2023 18:04
Silvia
15 €  •  1. 6. 2023 12:53
Na rozsvietenie tejto temy
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  30. 5. 2023 23:45
Dobrosrdečný darca
150 €  •  29. 5. 2023 23:08
Dobrosrdečný darca
15 €  •  28. 5. 2023 14:40
Veľkorysý darca
50 €  •  28. 5. 2023 14:14
Milý darca
20 €  •  28. 5. 2023 10:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  28. 5. 2023 0:48
Veľkorysý darca
10 €  •  27. 5. 2023 21:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  27. 5. 2023 11:37
Veľkorysý darca
40 €  •  26. 5. 2023 18:25
vlaaďo
350 €  •  25. 5. 2023 18:28
Verus vdaka za inspiraciu odvahu a doveru Nadherna cesta ako robit svet lepsim Dakujem
Láskavý darca
369 €  •  25. 5. 2023 10:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
35 €  •  24. 5. 2023 15:59
Láskavý darca
50 €  •  24. 5. 2023 9:46
Milý darca
20 €  •  23. 5. 2023 23:54
Láskavý darca
20 €  •  23. 5. 2023 17:27
Štedrý darca
35 €  •  23. 5. 2023 15:19
Dagmar Š.
350 €  •  23. 5. 2023 14:12
Nika, máš moju plnú podporu❤️
Revilo
235 €  •  23. 5. 2023 14:01
Prajem projektu Yonisphere vysoký a úspešný let ♥♥♥
Štedrý darca
10 €  •  23. 5. 2023 13:41
Veľkorysý darca
10 €  •  23. 5. 2023 12:18
Štedrý darca
15 €  •  23. 5. 2023 10:12
Veľkorysý darca
30 €  •  23. 5. 2023 9:36
Dobrosrdečný darca
30 €  •  23. 5. 2023 9:26
Dobrosrdečný darca
40 €  •  23. 5. 2023 9:22
Milý darca
10 €  •  23. 5. 2023 9:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Lebo vieš, že to má význam.
Prispejte 10 € a viac

Lebo vieš, že to má význam.

Každý jeden krok sa cení a každý jeden príspevok pre nás ten význam naozaj má. Akokoľvek veľký, či zdanlivo malý nás posunie o krok bližšie k realizácii tohto projektu.

Ďakujeme, že si si na nás našiel/našla priestor a čas a podporil/a nás!

Tri pohľadnice reprodukcie Veronikiných obrazov.
Prispejte 25 € a viac

Tri pohľadnice reprodukcie Veronikiných obrazov.

Zostáva 199/200

Ako obrázok na stenu, ako záložka do knihy, či pozdrav pre priateľov, takto máš na výber :) Sme radi že nám pomáhaš zviditeľniť tento projekt. Ceníme si to.

Odmena Zostáva 199/200

Format pohľadníc je štandardná A6 na 300/mg papieri s matnou lamináciou. Obálku s pohľadnicami ti zašleme poštou po ukončení zbierky. Ďakujeme!

Krásny symbol, ktorý upúta a budeš ho rád/rada nosiť.
Prispejte 35 € a viac

Krásny symbol, ktorý upúta a budeš ho rád/rada nosiť.

Zostáva 195/200

Tvarované mužské alebo ženské tričko Sols Pioneer z ťažkej 100% certifikovanej česanej bio bavlny, enzymaticky prané, v čiernej farbe a so zlatou potlačou – sieťotlač.

Každú z odmien sme vyberali s cieľom potešiť vás a dať možnosť projektu sa zviditeľniť. Toto tričko nás o to viac teší, že sa naozaj podarilo a je radosť ho nosiť. Veríme, že časom vás bude viac a viac, ktorí tak budete robiť s hrdosťou a osobným potešením. Vidíme sa !

Odmena Zostáva 195/200

Tričká si môžeš vybrať zo štyroch veľkostí:

 • dámske S, M, L, XL 
 • pánske S, M, L, XL 
 • distribúcia bude realizovaná po ukončení zbierky prostredníctvom poštovej zásielky.

Ďakujeme !

Ručne signovaná grafika A4, obohatenie vlastnej zbierky aj podpora projektu.
Prispejte 150 € a viac

Ručne signovaná grafika A4, obohatenie vlastnej zbierky aj podpora projektu.

Zostáva 149/150

Veríme, že to pre teba bude zaujímavé obohatenie zbierky a pre nás opäť ďalší dôležitý impulz v prípravách. Podpora umenia jednotlivcami je vo svete známa stáročia a sme tomu radi, lebo je to dôležitá tradícia. Rovnako nás teší novodobý prostriedok možnosti financovania – crowdfundingu, bez neho by realizácia tohoto projektu nebola možná.

Ďakujeme ti za pokračovanie v stopách tradície podporovateľov umenia, ako aj nasledovania nových trendov. Do skorého videnia!

Odmena Zostáva 149/150

AUTORSKÁ GRAFIKA vo formáte A4.

 • vysoko kvalitná umelecká Fine Art tlač, na ručnom bavlnenom papieri - Hahnemühle Museum Etching – 350g, prírodná biela.
 • pigmentový atrament je testovaný nezávislými laboratóriami so stálosťou až 125 rokov.
 • výstup takejto tlačovej technológie je považovaný za autorský výtlačok.
Nádherná hodvábna šatka, ktorá odhaľuje aj ukrýva. Limitovaná edícia 30ks.
Prispejte 350 € a viac

Nádherná hodvábna šatka, ktorá odhaľuje aj ukrýva. Limitovaná edícia 30ks.

Zostáva 25/30

Zberateľská reprodukcia na hodvába. Je tou prvou v kolekcii šatiek a ako taká bude pre nás navždy silne vrytá v pamäti. O to viac, že nám umožní vydať sa na cestu pilotnej výstavy tohoto projektu.

Aj v budúcnosti chceme pokračovať s limitovaným počtom kusov v jednotlivych edíciách, no tato prvá práve preto, že je pre nás taká výnimočná ich bude mať len 30 kusov. 


Odmena Zostáva 25/30

A čo viac vyniká aj

 • reprodukcia na hodvábe, kvalitou, jej prevedenie je 100% čistý talianský hodvábny satén s ručným obšitím (90×90cm).
 • šatky su MADE IN ITALY, vyrobené v dielňach, ktoré produkujú aj pre známe módne značky ako sú GUCCI a PRADA.
 • hodváby, ktoré používame, sú výlučne z produkcie Európskej únie a spĺňajú najvyššie požiadavky na princíp udržateľnej a etickej módy.

Ceníme si tvoju podporu a cit pre vnímanie krásna.
Ďakujeme!

Staň sa čestným partnerom pilotnej výstavy.
Prispejte 1 500 € a viac

Staň sa čestným partnerom pilotnej výstavy.

Zostáva 5/5

Takýto príspevok nás posúva výrazne bližšie k realizácii pilotnej výstavy, a tým aj vytvoreniu toho tak potrebného priestoru na rozhovor. Je to dôležitá podpora pre samotné financovanie organizácie výstavy, ako aj mentálna podpora.

Ukáže nám že bližšie prepojenie s tými okolo nás, a pochopenie tejto témy prostredníctvom umenia je možné. Ďakujeme!

Odmena Zostáva 5/5

Aby sme aj my urobili radosť tebe a zároveň ťa aj mohli osobne spoznať, máme pre teba pripravené:

 • DVE POZVÁNKY NA OTVORENIE PILOTNEJ VÝSTAVY, v Hainburgu, v septembri tohto roka, pre teba a tvoj doprovod. Budeme sa na vás tešiť!
 • NÁDHERNÚ HODVÁBNU ŠATKU (90X90). Limitovaná edícia.
Smer určujúci crowd-fundingový počin.
Prispejte 3 000 € a viac

Smer určujúci crowd-fundingový počin.

Zostáva 3/3

Vieme že tí z vás, ktorí majú možnosť väčšej slobody výšky príspevku a zároveň vidia opodstatnenie prepojenia umenia a tychto tém nám umožníte tento projekt posunúť výrazne ďalej.

Ak ste jedným z nich tak vám vopred ďakujeme za úžasnú podporu a dôveru.

Odmena Zostáva 3/3

Osobným poďakovaním budú aj:

 • OBRAZ v rozmere o 60×80, z existujúcej kolekcie prípadne bude vytvorený po dohode s vami. Prevedenie v Fine Art tlač na bavlnenom papieri, dotvorená ručne.
 • DVE POZVÁNKY NA OTVORENIE PILOTNEJ VÝSTAVY v Hainburgu, v Septembri tohoto roku, pre teba aj tvoj doprovod.
Tri nálepky reprodukcií Veronikiných obrazov.
Prispejte 15 € a viac

Tri nálepky reprodukcií Veronikiných obrazov.

Zostáva 192/200

Ďakujeme, že sa zaujímaš! Opäť o ďalší krok bližšie v procese príprav. Veríme, že nálepky potešia a že ti budú milým pripomenutím toho, že si v tom s nami. 

Odmena Zostáva 192/200
 • Nálepky sú reprodukciami troch prvých obrazov kolekcie.
 • Majú rozmer 9×10cm s oblými rohmi.
 • Budeme ich zasielať poštou po ukončení zbierky.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Lebo vieš, že to má význam.
Prispejte 10 € a viac

Lebo vieš, že to má význam.

Každý jeden krok sa cení a každý jeden príspevok pre nás ten význam naozaj má. Akokoľvek veľký, či zdanlivo malý nás posunie o krok bližšie k realizácii tohto projektu.

Ďakujeme, že si si na nás našiel/našla priestor a čas a podporil/a nás!

Tri pohľadnice reprodukcie Veronikiných obrazov.
Prispejte 25 € a viac

Tri pohľadnice reprodukcie Veronikiných obrazov.

Zostáva 199/200

Ako obrázok na stenu, ako záložka do knihy, či pozdrav pre priateľov, takto máš na výber :) Sme radi že nám pomáhaš zviditeľniť tento projekt. Ceníme si to.

Odmena Zostáva 199/200

Format pohľadníc je štandardná A6 na 300/mg papieri s matnou lamináciou. Obálku s pohľadnicami ti zašleme poštou po ukončení zbierky. Ďakujeme!

Krásny symbol, ktorý upúta a budeš ho rád/rada nosiť.
Prispejte 35 € a viac

Krásny symbol, ktorý upúta a budeš ho rád/rada nosiť.

Zostáva 195/200

Tvarované mužské alebo ženské tričko Sols Pioneer z ťažkej 100% certifikovanej česanej bio bavlny, enzymaticky prané, v čiernej farbe a so zlatou potlačou – sieťotlač.

Každú z odmien sme vyberali s cieľom potešiť vás a dať možnosť projektu sa zviditeľniť. Toto tričko nás o to viac teší, že sa naozaj podarilo a je radosť ho nosiť. Veríme, že časom vás bude viac a viac, ktorí tak budete robiť s hrdosťou a osobným potešením. Vidíme sa !

Odmena Zostáva 195/200

Tričká si môžeš vybrať zo štyroch veľkostí:

 • dámske S, M, L, XL 
 • pánske S, M, L, XL 
 • distribúcia bude realizovaná po ukončení zbierky prostredníctvom poštovej zásielky.

Ďakujeme !

Ručne signovaná grafika A4, obohatenie vlastnej zbierky aj podpora projektu.
Prispejte 150 € a viac

Ručne signovaná grafika A4, obohatenie vlastnej zbierky aj podpora projektu.

Zostáva 149/150

Veríme, že to pre teba bude zaujímavé obohatenie zbierky a pre nás opäť ďalší dôležitý impulz v prípravách. Podpora umenia jednotlivcami je vo svete známa stáročia a sme tomu radi, lebo je to dôležitá tradícia. Rovnako nás teší novodobý prostriedok možnosti financovania – crowdfundingu, bez neho by realizácia tohoto projektu nebola možná.

Ďakujeme ti za pokračovanie v stopách tradície podporovateľov umenia, ako aj nasledovania nových trendov. Do skorého videnia!

Odmena Zostáva 149/150

AUTORSKÁ GRAFIKA vo formáte A4.

 • vysoko kvalitná umelecká Fine Art tlač, na ručnom bavlnenom papieri - Hahnemühle Museum Etching – 350g, prírodná biela.
 • pigmentový atrament je testovaný nezávislými laboratóriami so stálosťou až 125 rokov.
 • výstup takejto tlačovej technológie je považovaný za autorský výtlačok.
Nádherná hodvábna šatka, ktorá odhaľuje aj ukrýva. Limitovaná edícia 30ks.
Prispejte 350 € a viac

Nádherná hodvábna šatka, ktorá odhaľuje aj ukrýva. Limitovaná edícia 30ks.

Zostáva 25/30

Zberateľská reprodukcia na hodvába. Je tou prvou v kolekcii šatiek a ako taká bude pre nás navždy silne vrytá v pamäti. O to viac, že nám umožní vydať sa na cestu pilotnej výstavy tohoto projektu.

Aj v budúcnosti chceme pokračovať s limitovaným počtom kusov v jednotlivych edíciách, no tato prvá práve preto, že je pre nás taká výnimočná ich bude mať len 30 kusov. 


Odmena Zostáva 25/30

A čo viac vyniká aj

 • reprodukcia na hodvábe, kvalitou, jej prevedenie je 100% čistý talianský hodvábny satén s ručným obšitím (90×90cm).
 • šatky su MADE IN ITALY, vyrobené v dielňach, ktoré produkujú aj pre známe módne značky ako sú GUCCI a PRADA.
 • hodváby, ktoré používame, sú výlučne z produkcie Európskej únie a spĺňajú najvyššie požiadavky na princíp udržateľnej a etickej módy.

Ceníme si tvoju podporu a cit pre vnímanie krásna.
Ďakujeme!

Staň sa čestným partnerom pilotnej výstavy.
Prispejte 1 500 € a viac

Staň sa čestným partnerom pilotnej výstavy.

Zostáva 5/5

Takýto príspevok nás posúva výrazne bližšie k realizácii pilotnej výstavy, a tým aj vytvoreniu toho tak potrebného priestoru na rozhovor. Je to dôležitá podpora pre samotné financovanie organizácie výstavy, ako aj mentálna podpora.

Ukáže nám že bližšie prepojenie s tými okolo nás, a pochopenie tejto témy prostredníctvom umenia je možné. Ďakujeme!

Odmena Zostáva 5/5

Aby sme aj my urobili radosť tebe a zároveň ťa aj mohli osobne spoznať, máme pre teba pripravené:

 • DVE POZVÁNKY NA OTVORENIE PILOTNEJ VÝSTAVY, v Hainburgu, v septembri tohto roka, pre teba a tvoj doprovod. Budeme sa na vás tešiť!
 • NÁDHERNÚ HODVÁBNU ŠATKU (90X90). Limitovaná edícia.
Smer určujúci crowd-fundingový počin.
Prispejte 3 000 € a viac

Smer určujúci crowd-fundingový počin.

Zostáva 3/3

Vieme že tí z vás, ktorí majú možnosť väčšej slobody výšky príspevku a zároveň vidia opodstatnenie prepojenia umenia a tychto tém nám umožníte tento projekt posunúť výrazne ďalej.

Ak ste jedným z nich tak vám vopred ďakujeme za úžasnú podporu a dôveru.

Odmena Zostáva 3/3

Osobným poďakovaním budú aj:

 • OBRAZ v rozmere o 60×80, z existujúcej kolekcie prípadne bude vytvorený po dohode s vami. Prevedenie v Fine Art tlač na bavlnenom papieri, dotvorená ručne.
 • DVE POZVÁNKY NA OTVORENIE PILOTNEJ VÝSTAVY v Hainburgu, v Septembri tohoto roku, pre teba aj tvoj doprovod.
Tri nálepky reprodukcií Veronikiných obrazov.
Prispejte 15 € a viac

Tri nálepky reprodukcií Veronikiných obrazov.

Zostáva 192/200

Ďakujeme, že sa zaujímaš! Opäť o ďalší krok bližšie v procese príprav. Veríme, že nálepky potešia a že ti budú milým pripomenutím toho, že si v tom s nami. 

Odmena Zostáva 192/200
 • Nálepky sú reprodukciami troch prvých obrazov kolekcie.
 • Majú rozmer 9×10cm s oblými rohmi.
 • Budeme ich zasielať poštou po ukončení zbierky.