Kniha privatissimum: Objav intímnu poéziu a jemné akvarely z Gemera

Míľnik 1/2

Pokryjeme dokončenie grafickej prípravy a tlač 150 výtlačkov

Získaných 0 € 2 679 €
2 000 €
32 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Zabezpečíme tlač knižky vo zvýšenom náklade 300 výtlačkov a usporiadame stretnutia s autormi a ďalšími tvorcami knihy

Získaných 0 € 2 679 €
4 000 €
32 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Janka Uhrinová
Dátum pridania
12. 2. 2024
Posledná aktualita

21. 2. 2024 8:17

Pridali sme míľnik a odmenu

Tešíme sa vášmu záujmu, ktorý nám pomohol docieliť prvý míľnik. Ďakujeme!

Básničky z knihy sme boli nahrať v rozhlasovom štúdiu, dostanete tak možnosť čoskoro si niektoré z nich vypočuť v nedeľnej chvíľke poézie ešte pred vydaním knižky.

Prosíme, podporte privatissimum v naplnení ďalšieho míľnika, dostaneme tak knižku a jej tvorcov k rôznym komunitám v regióne.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Akvarelová poézia pre ticho a pokoj v duši

Poetický debut prírodovedca a cestovateľa, ktorý hľadá správne cesty aj v sebe samom. O veciach najintímnejších – o rodičoch, ktorí sa pominuli, o budovaní nového domova v kraji mladosti, o krajinách duše aj o tých skutočných – a prvé pokusy s haiku.

Ilustrovaný expresívnymi akvarelmi gemerskej krajiny, vo farbách všetkých ročných období a najrozličnejších vnútorných nálad, od umelecky i ľudsky zrelej výtvarníčky.

Dvojica amatérskych umelcov ide s kožou na trh… Dávajú nahliadnuť do svojho vnútra s dôverou, že to prijmete tak, ako ponúkajú – s láskou.

O tvorcoch

Marcel Uhrin (*1966) je vysokoškolský pedagóg na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach, autor mnohých odborných publikácií. Ako ochranár významne prispel k poznaniu a zachovaniu prírodných pokladov Muránskej planiny. Spracoval a sprostredkoval zoologický odkaz revúckeho polyhistora Gustáva Reussa. V rámci svojej práce i popri nej veľa cestoval a fotografoval, z čoho usporiadal autorskú výstavu fotografií Časo(z)ber a niekoľko prednášok cyklu Prírodosvet s Marcelom.

V zrelom veku, poznamenaný životnými skúškami, ukladal najintímnejšie úvahy do veršov. V spojení s obdivovanými akvarelovými obrazmi Katky Molnárovej by azda mohli tieto texty zaujať aj iných. S hlbokou pokorou ich takto v knižnom zväzku ponúka čitateľovi s otvoreným srdcom.

Katka Molnárová (*1960) veľkú časť života zasvätila deťom ako profesionálny rodič, preto sú deti jej najväčšou výtvarnou inšpiráciou. Maľuje systematicky a intenzívne od roku 2000, za posledné roky denne, osobitne sa venuje akvarelu. Námety vždy čerpala z bežného života okolo seba, a tak sú jej motívmi okrem detí, kvety, zátišia, krajinky… Zúčastňuje sa plenérov, výtvarných súťaží, tvorivých dielní, spoluorganizuje už niekoľko rokov medzinárodný plenér v Maďarsku.

Patrí k najaktívnejším členkám revúckeho výtvarného klubu Plánka. Za uplynulé dvadsaťročie vystavuje pravidelne individuálne i kolektívne. Aj pre ňu sú ilustrácie pre túto knižku publikačným debutom.

Mestské kultúrne stredisko v Revúcej vyvíjalo pred pár rokmi čulú publikačnú činnosť predovšetkým pri vydávaní kníh o histórii mesta a jeho spoločensko-kultúrnom živote. Vlaňajšie osobitné postavenie regiónu po udelení titulu Revúca Mesto kultúry opäť naštartovalo viaceré publikačné aktivity tejto kultúrnej inštitúcie.

Iniciatívu oboch protagonistov tejto knižky vítame s potešením, lebo obaja sú výraznými osobnosťami a vo svojich oblastiach sa angažujú naplno aj na prospech verejnosti. Mesto Revúca oboch ocenilo udelením Plakety mesta (Uhrin, 2018) a Ceny primátora (Molnárová, 2023).

Spoločné prvé dielko oboch umelcov bude – okrem sebavyjadrenia dvoch individualít – originálnym knižným darčekom svedčiacim o kultúrnej dobe v našom meste.

***

Nie sme v tom sami, pri tvorbe knihy nám pomáhajú:

Vydavateľ – Mestské kultúrne stredisko v Revúcej

Koncepcia projektu – Augustín Rosa

Grafický dizajn a tlač – PRO Banská Bystrica

Knižná vizualizácia – Waldemar Švábenský

Video trailer – Juraj Genčanský

Strih – Jaroslav Toček

Autor hudby [Beyond the Univers: Flying] – Filip Úkrop

Všestranná podpora – Janka Uhrinová

Na čo použijeme získané peniaze?

1. míľnik (2 000 eur)

Prípravu vydania knihy máme už poriadne rozbehnutú, takže s vašou pomocou stihneme do konca marca – mesiaca knihy – dokončiť grafickú prípravu a tlač aspoň 150 výtlačkov ako odmeny pre podporovateľov a dary pre niektoré školské knižnice v regióne Gemera.

2. míľnik (4 000 eur)

Vytlačíme ďalšie knihy a pre školy v regióne Gemera, ktoré potvrdia záujem, pripravíme a na stretnutiach so žiakmi uvedieme program „Ako sa varí kniha“ v dvoch variantoch: 1. od stromu v lese cez výrobu papiera až po prípravu a tlač knihy a 2. od idey v hlave autora cez peripetie edičného procesu po knižku v ruke. Súčasťou programu bude malý kvíz odmenený knižnými darčekmi.

Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

21. 2. 2024 8:17

Pridali sme míľnik a odmenu

Tešíme sa vášmu záujmu, ktorý nám pomohol docieliť prvý míľnik. Ďakujeme!

Básničky z knihy sme boli nahrať v rozhlasovom štúdiu, dostanete tak možnosť čoskoro si niektoré z nich vypočuť v nedeľnej chvíľke poézie ešte pred vydaním knižky.

Prosíme, podporte privatissimum v naplnení ďalšieho míľnika, dostaneme tak knižku a jej tvorcov k rôznym komunitám v regióne.

19. 2. 2024 20:06

Nie je to sen, je to skutočnosť

Ďakujeme! Viac ako päťdesiat darcov! Sme dojatí a šťastní, že sa vám naša predstava básničiek a akvarelov páči, pomohli ste nám prehupnúť sa za prvý cieľ, knižku už objednávame v tlačiarni.  Dokonca sa zdá, že vo vyššom náklade. Sen sa mení na skutočnosť. Chystáme ešte ďalšie aktivity, veríme, že s nami ešte chvíľu vydržíte. Ste skvelé a skvelí.

15. 2. 2024 19:46

Je to ako sen

Ste neskutoční. Ďakujeme za vašu podporu, trvalo to len pár dní a priblížili sme sa k tomu, že knižku pošleme do tlačiarne. Je to ako sen. Je to sen.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
20 €  •  26. 2. 2024 16:23
Jaroslav B.
16 €  •  26. 2. 2024 13:01
Těším se na knihu!
Štedrý darca
50 €  •  26. 2. 2024 10:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
150 €  •  26. 2. 2024 8:40
Veľkorysý darca
100 €  •  25. 2. 2024 20:25
Láskavý darca
15 €  •  25. 2. 2024 15:56
Veľkorysý darca
15 €  •  25. 2. 2024 11:25
E. F.
50 €  •  22. 2. 2024 14:07
... bude to pekná knižka
Dobrosrdečný darca
15 €  •  21. 2. 2024 13:36
Láskavý darca
25 €  •  19. 2. 2024 17:06
Veľkorysý darca
20 €  •  19. 2. 2024 15:48
Veľkorysý darca
25 €  •  19. 2. 2024 13:13
Láskavý darca
100 €  •  19. 2. 2024 11:23
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  19. 2. 2024 10:51
Veľkorysý darca
50 €  •  19. 2. 2024 10:10
Vierka Rosiarová Tisovec
50 €  •  19. 2. 2024 7:01
Výnimočné básne i akvarely.
Štedrý darca
20 €  •  18. 2. 2024 21:05
Veľkorysý darca
25 €  •  18. 2. 2024 16:52
Štedrý darca
45 €  •  17. 2. 2024 22:50
Dobrosrdečný darca
15 €  •  16. 2. 2024 12:07
Milý darca
50 €  •  16. 2. 2024 9:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  16. 2. 2024 7:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  16. 2. 2024 7:44
Dobrosrdečný darca
15 €  •  16. 2. 2024 7:33
Láskavý darca
15 €  •  15. 2. 2024 22:48
Dobrosrdečný darca
15 €  •  15. 2. 2024 21:57
Láskavý darca
60 €  •  15. 2. 2024 19:58
Ingrid
50 €  •  15. 2. 2024 17:46
Tesim sa na umelecky zazitok :)
A. K.
15 €  •  15. 2. 2024 16:13
Veľmi sa na čarovné slová a obrázky z Gemera teším
Dobrosrdečný darca
18 €  •  15. 2. 2024 12:03
Veľkorysý darca
30 €  •  15. 2. 2024 9:33
Milý darca
10 €  •  14. 2. 2024 19:39
Matej a Nina
15 €  •  14. 2. 2024 16:26
Tešíme sa :))
Štedrý darca
10 €  •  14. 2. 2024 13:00
Láskavý darca
50 €  •  14. 2. 2024 10:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  14. 2. 2024 9:12
Milý darca
25 €  •  13. 2. 2024 18:52
Veľkorysý darca
20 €  •  13. 2. 2024 18:32
Láskavý darca
5 €  •  13. 2. 2024 16:52
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  13. 2. 2024 16:31
Milý darca
15 €  •  13. 2. 2024 15:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  13. 2. 2024 14:26
Láskavý darca
50 €  •  13. 2. 2024 14:07
Láskavý darca
17 €  •  13. 2. 2024 13:12
Milý darca
50 €  •  13. 2. 2024 12:18
Štedrý darca
30 €  •  13. 2. 2024 11:30
Láskavý darca
15 €  •  13. 2. 2024 9:50
Láskavý darca
18 €  •  13. 2. 2024 8:51
Dobrosrdečný darca
100 €  •  13. 2. 2024 8:45
Dobrosrdečný darca
115 €  •  13. 2. 2024 6:03
Dobrosrdečný darca
20 €  •  12. 2. 2024 20:52
František R.
20 €  •  12. 2. 2024 20:26
Držím palce, nech to vyjde. :)
Dobrosrdečný darca
15 €  •  12. 2. 2024 19:43
Veľkorysý darca
150 €  •  12. 2. 2024 18:24
Láskavý darca
50 €  •  12. 2. 2024 17:33
Dobrosrdečný darca
50 €  •  12. 2. 2024 16:37
Štedrý darca
20 €  •  12. 2. 2024 16:19
Veľkorysý darca
100 €  •  12. 2. 2024 15:16
AR
50 €  •  12. 2. 2024 14:57
... vraj povedal Albert Einstein: "Znakom inteligencie nie sú poznatky, ale fantázia a tvorivosť." Táto knižka je inteligentná...
Milý darca
20 €  •  12. 2. 2024 13:59
Láskavý darca
25 €  •  12. 2. 2024 13:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  12. 2. 2024 13:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  12. 2. 2024 13:39
Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  12. 2. 2024 13:23
Štedrý darca
60 €  •  12. 2. 2024 13:01
Dobrosrdečný darca
15 €  •  12. 2. 2024 12:54
Ivan S.
20 €  •  12. 2. 2024 12:50
Ďakujem za tvorbu a zdieľanie niečoho kreatívneho, inteligentného a osobného v tejto dobe!
Waldemar Š.
20 €  •  12. 2. 2024 12:50
Veľmi sa teším na knižku :)
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  12. 2. 2024 11:57

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Stretnutie s autormi a tvorcami knihy
Prispejte 300 € a viac

Stretnutie s autormi a tvorcami knihy

Venujte vybranej škole alebo inej komunite, napríklad klubu milých seniorov, stretnutie s autormi a ďalšími tvorcami knihy. Počas stretnutia v interaktívnom programe priblížime „ako vzniká kniha“ a „ako funguje tvorivý proces“. Súčasťou bude výtvarná i slovesná tvorivá dielňa s autormi a kvíz o knižné ceny.

Kniha "privatissimum" &  akvarel Katky Molnárovej
Prispejte 150 € a viac

Kniha „privatissimum“ & akvarel Katky Molnárovej

Zostáva 7/10

Pošleme vám knižku privatissimum a originál akvarelu ilustrátorky Katky Molnárovej.

Zostáva 7/10
Kniha "privatissimum" & Fine Art Print akvarel z knižky
Prispejte 50 € a viac

Kniha „privatissimum“ & Fine Art Print akvarel z knižky

Zostáva 15/30

Získate knižku privatissimum a Fine Art Print akvarelu na prírodnom papieri. Poštovné je zahrnuté v cene.

Zostáva 15/30
Kniha "privatissimum"
Prispejte 15 € a viac

Kniha „privatissimum“

Získate knižku privatissimum a dobrý pocit, že ste pomohli dobrej veci. Poštovné je zahrnuté v cene.

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ďakujeme za podporu, vážime si každého, komu záleží na podpore umenia.

Dve knihy "privatissimum"
Prispejte 25 € a viac

Dve knihy „privatissimum“

Pre ľudí s veľkým srdcom – jednu knihu ako odmenu pošleme vám a druhú knihu vo vašom mene doručíme do školskej alebo verejnej knižnice v Gemeri.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Stretnutie s autormi a tvorcami knihy
Prispejte 300 € a viac

Stretnutie s autormi a tvorcami knihy

Venujte vybranej škole alebo inej komunite, napríklad klubu milých seniorov, stretnutie s autormi a ďalšími tvorcami knihy. Počas stretnutia v interaktívnom programe priblížime „ako vzniká kniha“ a „ako funguje tvorivý proces“. Súčasťou bude výtvarná i slovesná tvorivá dielňa s autormi a kvíz o knižné ceny.

Kniha "privatissimum" &  akvarel Katky Molnárovej
Prispejte 150 € a viac

Kniha „privatissimum“ & akvarel Katky Molnárovej

Zostáva 7/10

Pošleme vám knižku privatissimum a originál akvarelu ilustrátorky Katky Molnárovej.

Zostáva 7/10
Kniha "privatissimum" & Fine Art Print akvarel z knižky
Prispejte 50 € a viac

Kniha „privatissimum“ & Fine Art Print akvarel z knižky

Zostáva 15/30

Získate knižku privatissimum a Fine Art Print akvarelu na prírodnom papieri. Poštovné je zahrnuté v cene.

Zostáva 15/30
Kniha "privatissimum"
Prispejte 15 € a viac

Kniha „privatissimum“

Získate knižku privatissimum a dobrý pocit, že ste pomohli dobrej veci. Poštovné je zahrnuté v cene.

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ďakujeme za podporu, vážime si každého, komu záleží na podpore umenia.

Dve knihy "privatissimum"
Prispejte 25 € a viac

Dve knihy „privatissimum“

Pre ľudí s veľkým srdcom – jednu knihu ako odmenu pošleme vám a druhú knihu vo vašom mene doručíme do školskej alebo verejnej knižnice v Gemeri.