Výzva ukončená:

Prispejme mnohodetnej matke z Ukrajiny na auto

Získaných 0 € 260 €
1 500 €
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
37 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejme mnohodetnej matke z Ukrajiny na auto

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
31. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Viktoria, mám 33 rokov a som z Ukrajiny. S mojim manželom Leonidom (35 rokov) máme 6 detí – Andrej (13 rokov), Anhelina (10 rokov), Aleksandra (8 rokov), Anatolij (5 rokov), Veronika (4 roky), Leonid (9 mesiacov). Na Slovensko sme prišli 18. marca 2022. Ja som bola vtedy v 7. mesiaci tehotenstva, dieťatko sa už narodilo tu na Slovensku. Na začiatku nám dobrovoľníci pomohli s bezplatným ubytovaním (cez štátny program).

Aká je naša situácia?

Pochádzame z Doneckej oblasti, kde ešte ostali príbuzní. Naše bývanie je zničené, vracať späť sa nechystáme. Chceli by sme ostať tu na Slovensku. Deti chodia do školy a škôlky a veľmi sa im tam páči. Veľká vďaka Slovensku za dobrotu a teplé prijatie.


Túto výzvu zakladáme s cieľom kúpiť väčšie auto. Naša situácia je taká, že žijeme na Domaši a do školy to máme 9 km. Spolu s ďalšou ženou, ktorá má 5 detí sme sa rozhodli kúpiť auto, aby sme mohli všetky naše deti voziť do školy a škôlky. Kúpili sme ho, kým sme mali možnosť a manžel pracoval (ja momentálne nemôžem chodiť do práce, pretože bábätko má 9 mesiacov).


Ale auto, ktoré máme, je malé pre 11 detí. Preto každé ráno jazdím na 2–3krát, aby som všetkých odviezla. A poobede treba opäť všetkých priviezť. Denne preto najazdím iba do  a zo školy 100–120 km. Okrem toho však často vozím aj iných ľudí do obchodu, pretože najbližší obchod je 8 km od nás. Celkovo je tu 31 Ukrajincov, ktorým často takto pomáham. Najazdených kilometrov je preto často oveľa viac a samozrejme aj spotrebovaného paliva. Ale keďže som doma s dojčaťom, je to pre mňa finančne náročné.  

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vaše finančné dary využijeme na zakúpenie väčšieho auta, ktoré bude využívať na presun do školy, škôlky, obchodu a pod. nie len moja rodina, ale aj komunita Ukrajincov z miesta, kde žijeme. 


Veľmi nám to uľahčí život. Vopred srdečne ďakujeme všetkým darcom!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  15. 5. 2023 9:40
Štedrý darca
25 €  •  14. 5. 2023 11:08
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  13. 5. 2023 6:14
Láskavý darca
25 €  •  9. 5. 2023 10:46
Láskavý darca
25 €  •  3. 5. 2023 12:25
Veľkorysý darca
100 €  •  19. 4. 2023 16:37
Milý darca
50 €  •  3. 4. 2023 21:56

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň