Pomôžte Tamarke postaviť sa na nožičky

Získaných 0 € 95 €
2 000 €
3 dni
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
18. 3. 2022

Kto kampaň organizuje: Milí darcovia, volám sa Veronika a som mamičkou Tamarky

Tamarka je usmievavé, veselé dievčatko, ktoré rozdáva radosť všetkým ľuďom navôkol aj napriek svojej ojedinelej genetickej diagnóze, ktorá sa nazýva ,, Angelmanov syndróm". Tami vo svojich 5 rokoch nechodí, zatiaľ sa dokáže sama posadiť, nerozpráva, nedokáže sa sama najesť, napiť. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť. Aj napriek všetkému je to veľká bojovníčka, ktorá od svojich 6 mesiacov denne cvičí a z ležiaceho dievčatka sa vďaka pravidelnému cvičeniu stala slečna, ktorá sa zaujíma o svet a snaží sa postaviť na svoje nožičky.

Komu pomôžeme?

Tamarka sa narodila v termíne a nič nenasvedčovalo tomu, že bude mať zdravotné problémy, keďže všetky výsledky mala v poriadku. Prvé príznaky ochorenia  sa začali prejavovať výraznejšie v 6 mesiaci. Tamarka sa neplazila, nejavila záujem o okolitý svet, bolo tam vidieť výrazne psychomotorické zaostávanie, jej telíčko bolo hypotonické od krku až po sedací sval. Od tohto momentu sa začal kolotoč návštev u špecialistov. Po desiatich mesiacoch pátrania sme sa dostali na metabolické oddelenie, kde Tamarke spravili dodatočné genetické testy. Na výsledky sme čakali pol roka. „Tamarka má ojedinelé neurologicko – genetické ochorenie Angelmanov syndróm, ktorým trpí len niekoľko detí na Slovensku a nedá sa liečiť. Toto ochorenie je typické znížením intelektom, epilepsiou, poruchou vývoja reči, deti dokážu povedať len niekoľko slov, majú ataktickú a neistú chôdzu s porušenou koordináciou, vyskytujú sa zášklby tela, strabizmus.

Tamarka denne cvičí doma, absolvuje rehabilitačné pobyty a navštevuje rôzne druhy terapií (orofaciálnu stimuláciu, plávanie, hipoterapiu, canisterapiu, muzikoterapiu, fyzioterapiu, logopédiu).

V pravidelnom cvičení Tamarka vytrvalo pokračuje každý deň a aj vďaka nemu sa dokáže samostatne posadiť.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na to, aby Tamarka ďalej napredovala, potrebuje pravidelne navštevovať rehabilitačné zariadenia, absolvovať terapie, ktoré jej výrazne pomáhajú zlepšovať jemnú aj hrubú motoriku a samozrejme cvičenie v domácich podmienkach.  

Tento rok sme dostali úžasnú možnosť a to cvičenie s fyzioterapeutom v domácom prostredí, pravidelne, počas celého roka na 5 dní v mesiaci.

Pre mňa ako rodiča, ktorý má inak obdarené dieťatko je to nenahraditeľná pomoc a obrovský benefit, že Tamarka môže absolvovať intenzívne cvičenie v prostredí, ktoré pozná. Umožňuje to celej rodine tráviť viac času spolu a necestovať stovky kilometrov za rehabilitáciami, keďže Tamarka má staršiu sestričku s ktorou majú krásny vzťah.

Robíme všetko, čo je v našich silách aby sa Tamarka dokázala raz  samostatne postaviť a vykročiť po vlastných nožičkách. Všetky terapie a rehabilitačné pobyty, ktoré absolvuje a nie sú hradené poisťovňou.

Vidíme ako naša dcérka vďaka terapiám a rehabilitáciám napreduje. To nás motivuje pokračovať ďalej.

Ďakujeme za pomoc.

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  25. 5. 2022 9:05
Štedrý darca
10 €  •  24. 5. 2022 11:07
Dobrosrdečný darca
5 €  •  2. 5. 2022 16:14
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 4. 2022 17:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 3. 2022 19:51

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Odkazy

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  25. 5. 2022 9:05
Štedrý darca
10 €  •  24. 5. 2022 11:07
Dobrosrdečný darca
5 €  •  2. 5. 2022 16:14
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 4. 2022 17:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 3. 2022 19:51

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám