Úspešne dokončené:

Podporte škôlku pre deti z Ukrajiny v Bratislave – Dúbravke

Získaných 0 € 12 543 €
9 500 €
 -
153 darcov
Celkom sa zapojilo
82 €
Priemerná výška daru
1 500 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte škôlku pre deti z Ukrajiny v Bratislave – Dúbravke

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
7. 4. 2022
Posledná aktualita

23. 5. 2022 7:07

ĎAKUJEME!

ĎAKUJEME priatelia! Podarilo sa nám vyzbierať sumu v akú sme asi ani nedúfali. 💕

Ak ste výzvu nestihli, ale kampaň vás zaujala a radi by ste na dobrú vec prispeli, stále je možnosť tak urobiť priamo na jej účet:

OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana SK3811000000002669475031

Ak Boh dá, škôlku by sme mali radi otvorenú kým bude potrebné. 

ĎAKUJEME!

Viera

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Nataliia, ako mnohé iné ukrajinské ženy, utiekla na Slovensko pred vojnou. Spolu so svojimi dvoma deťmi sa ocitla v komunitnom centre v Bratislave, Dúbravke. Tu sa zoznámila s Vierkou, ktorá už deväť rokov vedie kresťanskú komunitnú škôlku v tej istej mestskej časti. Keď sa ukázalo, že Nataliia učila v materskej škole, všetko do seba zapadlo. Vierka už nejaký čas premýšľala o tom, že materské školy v Bratislave sú plné a bolo by dobré založiť škôlku pre deti z Ukrajiny. Škôlku, kde by sa mohli hrať so svojimi rovesníkmi, ktorým rozumejú a ktorá by bola pre ich mamy finančne dostupná. Natálii sa nápad zapáčil. Začali spolu s Vierkou zisťovať možnosti a plánovať rozbeh. Tak sa zrodil projekt, ktorého cieľom je, aby ukrajinské deti boli v domácom bezpečnom prostredí, zatiaľ čo ich mamky budú môcť pracovať, vybavovať si veci a venovať sa tomu, čo potrebujú.

Inštitucionálne projekt zastrešuje OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana, ktoré je zriaďovateľom komunitnej škôlky, ktorú Vierka vedie. Ide o neštátne zariadenie, ktoré od štátu príspevok nedostáva. Funguje na podpore rodičov, priateľov a darcov.

Komu pomôžeme?

Pomôžeme vytvoriť komunitnú škôlku pre ukrajinské rodiny hľadajúce v Bratislave dočasné útočisko pred vojnou. Aktuálne už máme prihlásených viac detí než môžeme reálne prijať, takže potreba je naozaj veľká.

Otvorením našej škôlky chceme podporiť aj mestskú časť  Dúbravka v jej snahe pokryť potrebu ukrajinských matiek a pridať sa k tým, ktorí im pomáhajú nájsť si tu nový domov. V najbližších dňoch otvoríme škôlku pre 20 detí vo veku 3–6 rokov a tri pracovné pozície pre ukrajinské ženy. Pôjde o dve učiteľky a jednu gazdinku/asistentku (pomáha s upratovaním, stravou a asistuje učiteľke v prípade potreby). Škôlka bude k dispozícii od pondelka do piatku v čase od 7 do 17 h. 

Deti sa v škôlke potrebujú najskôr adaptovať, v čom im pomôže možnosť dočasnej prítomnosť mamy. Interakcia s rovesníkmi v rodnom jazyku, veku primerané vzdelávacie a hrové aktivity pod vedením skúsených pedagógov tak, ako boli zvyknuté doma, bude napomáhať ich pocitu bezpečia. Mamy potrebujú vedieť, že ich deti sú v bezpečnom prostredí, aby sa v pokoji mohli venovať množstvu náročných úloh súvisejúcim s hľadaním zamestnania a zabezpečením rodiny v cudzej krajine.

Uvedomujeme si aj to, že rodiny traumatizované vojnou potrebujú viac ako len „bežnú“ škôlku, preto bude našu škôlku zastrešovať Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Bratislava 3, ktoré je poverené metodickým usmernením v bratislavskom kraji. V praxi to znamená, že škôlku bude pravidelne navštevovať ukrajinská psychologička a bude k dispozícii aj na konzultácie. Budú tu príležitosti na poradenstvo a podporu pre matky priamo od niekoho, kto rozumie ich kultúre, jazyku, situácii.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Škôlku pre deti z Ukrajiny otvárame v budove bývalej materskej školy na Bagarovej ulici v Bratislave, Dúbravke. K dispozícii máme jednu veľkú triedu so zázemím (kuchynka, toalety, šatňa) a areál detského ihriska. Priestory je potrebné mierne upraviť a vybaviť náležitým zariadením (pridať detské WC, koberec, nábytok atď.).  V rovnakej budove sa nachádza aj komunitná škôlka, ktorú Vierka vedie. 

Celkovo teda financie použijeme na: mzdy pre zamestnancov (cca. 3300Eur/mes.), príspevok na prácu psychologičky (cca. 300Eur/mes.), stravu pre 20 detí a troch zamestnancov (cca. 1300Eur/mes.), nájom, energie a pod. (cca. 400Eur/mes.), úpravu priestorov, detský nábytok (jednorázovo cca. 600Eur), učebné materiály a uhradenie priamych nákladov spojených s užívaním priestorov a ihriska (spolu cca. 300Eur/mes.) .

Mesačné náklady na škôlku teda budú približne 5800 Eur. Príspevok matiek bude dobrovoľný, podľa ich možností. 

Vďaka tomuto dostanú ukrajinské mamy možnosť postupne adaptovať svoje dieťa na kolektív v novej škôlke. Keď si deti zvyknú a budú vedieť zostať v škôlke samé, mamy budú môcť odchádzať hľadať si prácu, vybavovať potrebné záležitosti a deti nechávať na potrebný čas v bezpečnom prostredí.

Každý Váš finančný dar môže pomôcť ďalšiemu z ukrajinských detí nájsť miesto v našej škôlke.

Ďakujeme za Vašu pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

23. 5. 2022 7:07

ĎAKUJEME!

ĎAKUJEME priatelia! Podarilo sa nám vyzbierať sumu v akú sme asi ani nedúfali. 💕

Ak ste výzvu nestihli, ale kampaň vás zaujala a radi by ste na dobrú vec prispeli, stále je možnosť tak urobiť priamo na jej účet:

OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana SK3811000000002669475031

Ak Boh dá, škôlku by sme mali radi otvorenú kým bude potrebné. 

ĎAKUJEME!

Viera

21. 5. 2022 8:17

Podarí sa nám ešte niečo pridať?

Milí znami i neznámi darcovia,

veľmi pekne ďakujeme za podporu nášho projektu. Doteraz sa nám spolu podarilo vyzbierať financie na 2,5 mesiaca fungovania škôlky pre deti z Ukrajiny. Ešte dnes (sobota 21. 5.) sa dá náš projekt podporiť. Ak ste to nestihli, môžete to hneď napraviť. :)

Aj vďaka vám sa tieto deti môžu bezstarostne hrať, ich maminky pracovať a ľahšie zvládnuť toto náročné obdobie.

Ďakujeme aj ABCedu https://www.abcedu.sk/ za darované materiály na vzdelávanie predškolákov, ich prípravu do školy a zoznamovanie sa ukrajinských detí so slovenským jazkom. 

1. 5. 2022 21:28

Radosť namiesto strachu

Sedím v triede a teším sa, že tieto deti sa nemusia krčiť v bunkri, ale bezstarostne sa smiať

Mali sme u nás diavdielko, kam sme pozvali aj našich nových ukrajinských kamarátov. Neľutujeme. Tá radosť stojí za všetko a je to možné aj vďaka vám. Ďakujeme

21. 4. 2022 23:10

Začali sme… :)

Milí darcovia, aj vďaka vám sa nám podarilo otvoriť a pomaly sa rozbiehame. Máme plno a záujem neutícha. Sme vďační, že môžeme pomôcť aspoň niektorým. 

Prijatých detí máme 21, postupne sa adaptujú. Pani učiteľky s gazdinkou vytvorili dobrý tím. Sú vďačné za možnosť pracovať, ako aj za možnosť pomôcť ostatným ukrajinským mamám chodiť do práce, kým ich deti sú v bezpečí. Ste toho súčasťou. Ďakujeme! 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
50 €  •  22. 5. 2022 14:32
Milý darca
50 €  •  21. 5. 2022 11:56
Milý darca
20 €  •  21. 5. 2022 7:52
Veľkorysý darca
50 €  •  20. 5. 2022 11:25
Veľkorysý darca
50 €  •  18. 5. 2022 21:05
Veľkorysý darca
30 €  •  15. 5. 2022 10:00
❤️
Láskavý darca
50 €  •  13. 5. 2022 23:07
Milý darca
38 €  •  13. 5. 2022 21:49
Milý darca
10 €  •  12. 5. 2022 23:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  12. 5. 2022 20:56
Milý darca
400 €  •  12. 5. 2022 10:24
Veľkorysý darca
150 €  •  9. 5. 2022 16:29
Veľkorysý darca
50 €  •  9. 5. 2022 12:09
Milý darca
10 €  •  7. 5. 2022 19:34
Štedrý darca
50 €  •  7. 5. 2022 18:26
Láskavý darca
100 €  •  6. 5. 2022 1:05
Láskavý darca
10 €  •  5. 5. 2022 10:02
Milý darca
1 000 €  •  4. 5. 2022 16:43
Milý darca
500 €  •  4. 5. 2022 12:19
Dobrosrdečný darca
250 €  •  3. 5. 2022 20:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  3. 5. 2022 17:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
150 €  •  3. 5. 2022 14:09
Láskavý darca
100 €  •  3. 5. 2022 13:29
Milý darca
7 €  •  3. 5. 2022 11:21
Dobrosrdečný darca
1 500 €  •  2. 5. 2022 13:15
Milý darca
50 €  •  30. 4. 2022 13:51
Dobročiný Darca
50 €  •  28. 4. 2022 18:59
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  28. 4. 2022 18:47
Veľkorysý darca
20 €  •  27. 4. 2022 23:58
Dobrosrdečný darca
1 000 €  •  27. 4. 2022 8:31
Milý darca
20 €  •  27. 4. 2022 0:00
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 4. 2022 11:21
Nagajovci
150 €  •  25. 4. 2022 22:03
Ďakujeme za Vašu vzácnu prácu.
Štedrý darca
50 €  •  25. 4. 2022 13:54
Veľkorysý darca
250 €  •  24. 4. 2022 22:32
Jou
20 €  •  24. 4. 2022 22:30
Slava ukraini
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 4. 2022 19:28
Skvele, to treba podporiť
Veľkorysý darca
20 €  •  24. 4. 2022 13:23
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 4. 2022 21:56
Láskavý darca
5 €  •  23. 4. 2022 17:23
Láskavý darca
20 €  •  23. 4. 2022 8:30
Milý darca
20 €  •  22. 4. 2022 21:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  22. 4. 2022 18:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 4. 2022 12:04
Láskavý darca
20 €  •  22. 4. 2022 9:40
Dobročiný Darca
20 €  •  22. 4. 2022 9:19
Istý ateista
25 €  •  22. 4. 2022 3:09
všetko dobré
Dobročiný Darca
50 €  •  21. 4. 2022 20:42
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 4. 2022 11:57
Dobrosrdečný darca
50 €  •  20. 4. 2022 23:06
Štedrý darca
30 €  •  19. 4. 2022 21:33
Štedrý darca
10 €  •  19. 4. 2022 19:55
Dobročiný Darca
20 €  •  19. 4. 2022 0:48
Štedrý darca
100 €  •  17. 4. 2022 23:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  17. 4. 2022 19:34
Veľkorysý darca
35 €  •  17. 4. 2022 0:46
Milý darca
50 €  •  16. 4. 2022 18:21
Štedrý darca
50 €  •  16. 4. 2022 7:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  16. 4. 2022 6:58
Vďačný človek
50 €  •  15. 4. 2022 10:03
Môžem sa deliť s tým, čo mám...
Tomas
200 €  •  15. 4. 2022 8:04
Drzime palce !
Dobrosrdečný darca
10 €  •  15. 4. 2022 0:04
Dobročiný Darca
20 €  •  14. 4. 2022 22:18
Veľkorysý darca
50 €  •  14. 4. 2022 20:47
Štedrý darca
45 €  •  14. 4. 2022 19:46
Láskavý darca
20 €  •  14. 4. 2022 19:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  14. 4. 2022 12:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  14. 4. 2022 12:03
Milý darca
50 €  •  14. 4. 2022 10:03
Dobročiný Darca
100 €  •  14. 4. 2022 9:06
Láskavý darca
20 €  •  14. 4. 2022 8:59
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  14. 4. 2022 8:48
Dobročiný Darca
50 €  •  14. 4. 2022 8:44
Milý darca
100 €  •  14. 4. 2022 6:46
Láskavý darca
50 €  •  13. 4. 2022 22:04
Štedrý darca
50 €  •  13. 4. 2022 21:43
Štedrý darca
20 €  •  13. 4. 2022 21:20
Štedrý darca
50 €  •  13. 4. 2022 6:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  12. 4. 2022 23:41
Veľkorysý darca
30 €  •  12. 4. 2022 19:56
Láskavý darca
20 €  •  12. 4. 2022 16:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
150 €  •  11. 4. 2022 21:02
Veľkorysý darca
50 €  •  11. 4. 2022 20:21
Láskavý darca
500 €  •  11. 4. 2022 19:30
Štedrý darca
100 €  •  11. 4. 2022 17:04
Peter Markoš
123 €  •  11. 4. 2022 16:42
nech je vsetkym detom u vas tak dobre, ako bolo mojim piatim vnucatam.
Štedrý darca
50 €  •  11. 4. 2022 10:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  11. 4. 2022 9:39
Dobročiný Darca
50 €  •  11. 4. 2022 8:21
Veľkorysý darca
15 €  •  11. 4. 2022 7:51
Štedrý darca
20 €  •  11. 4. 2022 7:50
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  10. 4. 2022 22:02
Dobročiný Darca
400 €  •  10. 4. 2022 17:56
Milý darca
50 €  •  10. 4. 2022 17:25
Láskavý darca
10 €  •  10. 4. 2022 15:18
Veľkorysý darca
5 €  •  10. 4. 2022 13:50
Láskavý darca
250 €  •  10. 4. 2022 12:32
Veľkorysý darca
20 €  •  10. 4. 2022 10:54
Veľkorysý darca
50 €  •  10. 4. 2022 8:48
Veľkorysý darca
50 €  •  9. 4. 2022 21:56
Dobročiný Darca
20 €  •  9. 4. 2022 19:40
Štedrý darca
50 €  •  9. 4. 2022 18:41
Milý darca
20 €  •  9. 4. 2022 18:28
Štedrý darca
100 €  •  9. 4. 2022 17:34
Dobročiný Darca
50 €  •  9. 4. 2022 17:33
Dobročiný Darca
20 €  •  9. 4. 2022 17:07
Sisa
20 €  •  9. 4. 2022 15:38
Drzim palce!
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  9. 4. 2022 15:33
Štedrý darca
20 €  •  9. 4. 2022 15:27
Láskavý darca
20 €  •  9. 4. 2022 13:50
Dobrosrdečný darca
45 €  •  9. 4. 2022 12:35
Láskavý darca
55 €  •  9. 4. 2022 11:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  9. 4. 2022 11:51
Láskavý darca
10 €  •  9. 4. 2022 11:29
Dobročiný Darca
100 €  •  9. 4. 2022 11:20
Štedrý darca
20 €  •  9. 4. 2022 11:09
Milý darca
20 €  •  9. 4. 2022 10:02
Dobročiný Darca
20 €  •  9. 4. 2022 9:08
Láskavý darca
10 €  •  9. 4. 2022 9:01
Milý darca
10 €  •  9. 4. 2022 6:48
Štedrý darca
20 €  •  9. 4. 2022 5:43
Veľkorysý darca
20 €  •  9. 4. 2022 5:41
Milý darca
5 €  •  8. 4. 2022 23:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  8. 4. 2022 23:07
Marek Brenčič
20 €  •  8. 4. 2022 23:00
Nech sa vám darí. Vaša školka pre nášho Mária bola skvelá
Štedrý darca
20 €  •  8. 4. 2022 22:39
Dobrosrdečný darca
30 €  •  8. 4. 2022 22:38
Dobrosrdečný darca
150 €  •  8. 4. 2022 22:32
Milý darca
20 €  •  8. 4. 2022 21:51
LUCKA
20 €  •  8. 4. 2022 21:10
DAKUJEME, ze toto organizujte a pomahate nám pomáhať Ukrajine
Dobrosrdečný darca
20 €  •  8. 4. 2022 20:05
Milý darca
100 €  •  8. 4. 2022 18:02
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 4. 2022 17:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  8. 4. 2022 16:46
Štedrý darca
20 €  •  8. 4. 2022 16:14
Veľkorysý darca
50 €  •  8. 4. 2022 14:06
Dada
50 €  •  8. 4. 2022 13:51
dakujem za moznost prispiet detom a mamam pre ich pokoj a kus zivota v bezpeci
Štedrý darca
50 €  •  8. 4. 2022 13:43
Milý darca
20 €  •  8. 4. 2022 13:31
Láskavý darca
20 €  •  8. 4. 2022 13:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  8. 4. 2022 12:51
Dobročiný Darca
50 €  •  8. 4. 2022 11:58
Milý darca
100 €  •  8. 4. 2022 11:03
Milý darca
20 €  •  8. 4. 2022 10:58
Dobrosrdečný darca
50 €  •  8. 4. 2022 10:49
Dobrosrdečný darca
50 €  •  8. 4. 2022 9:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  8. 4. 2022 9:15
Štedrý darca
50 €  •  8. 4. 2022 9:03
Štedrý darca
50 €  •  8. 4. 2022 8:58
Veľkorysý darca
50 €  •  8. 4. 2022 8:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 4. 2022 8:50
Štedrý darca
30 €  •  8. 4. 2022 7:46
Štedrý darca
45 €  •  7. 4. 2022 23:28

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň