Výzva ukončená:

Pomôžte s rekonštrukciou zvonice v Terchovej

Získaných 0 € 300 €
3 000 €
 -
14 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
30 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte s rekonštrukciou zvonice v Terchovej

Získaných 0 € 300 €
3 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Vladislava Volečková
Dátum pridania
12. 5. 2023

Obnova zvonice

Krásna drevená zvonička so šindľovou strechou sa nachádza v osade Marunovia v obci Terchová. Tento skvost z 19.teho storočia robí radosť miestnym obyvateľom, turistom i snúbencom, ktorí toto miesto vyhľadávajú pre svoje svadobné fotografie ale aj ako miesto svojho sobáša. Zvonicu a jej okolie starostlivo udržujú rodáci z osady. Momentálne potrebuje zvonica vymeniť  prehnité drevené šindle a nový náter.

Skupina dobrovoľníkov sa rozhodla pomôcť s obnovou zvonice. Prispejte k obnove tohto unikátneho historického diela. 

Komu pomôžeme?

Rodáci z osady Marunovia sú  pracovití ľudia, ktorí si ctia svojich predkov, a to čo im zanechali. O zvonicu, ktorá robí radosť  širokej verejnosti sa starajú nezištne už roky. Táto práca je však pre nich čoraz viac náročnejšia, roky im pribúdajú a síl ubúda. Zvonica však bez pravidelnej údržby bude chátrať a mohlo by prísť  k poškodeniu interiéru. 

Pomôžme im zachovať dielo ich predkov, zvonicu v krásnom prostredí s veľkolepým výhľadom, ktorá poteší každého kto  k nej zavíta.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančné prostriedky budú použité na kúpu a osadenie drevených šindľov, zakúpenie farby, starostlivosť o okolie zvonice a jej prevádzku.

Väčšina sumy bude použitá na nákup farby -  odhadované množstvo je  minimálne 10 ks 2,5 kg farby a výmenu drevených šindľov . Zvyšok 5OO Eur sa použite na nákup náradia, benzín do kosačky na kosenie trávy okolo zvonice a pokrytie nákladov na elektrinu (pravidelné denné zvonenie zvona). Ak by sa celú sumu nepodarilo získať, príde len k obnove náteru. Ak by sa získalo viac, suma sa použije na zveľadenie okolia zvonice.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  29. 5. 2023 13:18
Štedrý darca
10 €  •  28. 5. 2023 10:50
Štedrý darca
10 €  •  27. 5. 2023 12:01
Dobrosrdečný darca
50 €  •  24. 5. 2023 9:40
Veľkorysý darca
50 €  •  22. 5. 2023 18:31
Láskavý darca
25 €  •  17. 5. 2023 8:40
Milý darca
25 €  •  15. 5. 2023 20:18
Veľkorysý darca
25 €  •  15. 5. 2023 12:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  13. 5. 2023 12:21
Dobročiný Darca
10 €  •  12. 5. 2023 20:01
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 5. 2023 19:58
Láskavý darca
5 €  •  12. 5. 2023 17:26
Milý darca
10 €  •  12. 5. 2023 17:25
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 5. 2023 17:21

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň