Výzva ukončená:

Pomôžte Karinke s rodinou splniť ich sen – nové bývanie

Získaných 0 € 0 €
6 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte Karinke s rodinou splniť ich sen – nové bývanie

Získaných 0 € 0 €
6 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Silvia Studentova
Dátum pridania
2. 12. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Karinka, v 8/9 mesiaci mi diagnostikovali SMA1 spinálnu muskulárnu atrofiu. Keď som mala 3,5 roka, doktori  ma zachránili  a zaviedli tracheostómiu a sondu. Operácia bola veľmi ťažká a rodičia sa veľmi báli či operáciu vôbec prežijem, nakoľko pred operáciou som bola veľmi chorá s obojstranným zápalom pľúc. Dnes budem už pomaly 16-ročná.

 Pred 9 rokmi som ostala úplne ležiaca. Nedokážem sama vôbec nič, vo všetkom mi pomáhajú moji rodičia.

Komu pomôžeme?

Náš príbeh, ktorý sa s maminkou pokúsime opísať, by bol pomaly za tých 16 rokov na knižku. 

Môj najväčší sen je byť zdravá. Viem však, že pri mojej diagnóze je to nemožné. Doktori vravia, že je neskutočné ako to zvládam po toľkých zápaloch pľúc.

Bývame v nájomnom byte na 2. poschodí, čo robí môj prenos po schodoch veľmi náročný a aj bolestivý. Tatino už nemá silu, mám 16 rokov, som veľká a ťažká. 

Veľmi by som chcela, aby sme bývali v domčeku. Financie na dom nemáme, našli sme si ale starý domček, ktorý je potrebné dať do stavu aby bol obytný. Mamina a tato sa veľmi snažia, na domčeku sme svojpomocne spravili už veľa vecí, ale už nám dochádzajú financie, a tým pádom opravy nedokážeme dokončiť. Avšak, nechýba nám az tak veľa a mohli by sme Vianoce stráviť v ňom. Veľmi by som si to želala. Veľmi by som chcela tráviť viac chvíľ na vzduchu, vidieť ako sa stmieva, ako padajú listy, ako si opekáme, ako mamina zasadí kvetinku. Doma sme 24/7, nerada chodím von, pretože mám aj zvlhčovač do pľúc, ktorý mi pomáha aby mi hlieny nezaschýnali a neudusila som sa.

Viem,že by boli radi aj moji súrodenci. Sestrička Dorotka je autistka a brat je prenášač SMA. Mamina to má veľmi ťažké, ale snaží sa o nás starať ako len môže. Tato pracuje, snaží sa, ale sily mu už nestačia. 

Preto prosím dobrých ľudí – pomôžte nám.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniažky by bolo použité na dokončenie nášho bývania, nakoľko domček je starý a stále je potrebné na ňom niečo orpavovať. Ak by sa nám podarilo získať viac, použili by sme zvyšné financie na pomôcky pre mňa, ako napr. pomôcky do kúpeľne, podložky, zdravotnícke potreby, vitamíny. 

Vopred ďakujeme za vašu pomoc. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň