Výzva ukončená:

Pomôžme zabezpečiť zdravotnícke potreby pre vojakov na fronte II.

Získaných 0 € 845 €
2 000 €
18 darcov
Celkom sa zapojilo
47 €
Priemerná výška daru
180 €
Najvyšší dar
17 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme zabezpečiť zdravotnícke potreby pre vojakov na fronte II.

Získaných 0 € 845 €
2 000 €
Dátum pridania
9. 8. 2022
Posledná aktualita

29. 9. 2022 8:05

Vyzbierane peniaze boli odoslané dobrovoľníkom v Mykolaive

Ďakujem všetkým darcom ktorí prispeli a zapojili sa do tejto kampane. Keďže sa nevyzbierala plná suma bolo lepšie poslať peniaze na učet skupiny Rebel Volunteers a tí už nakúpia veci podľa aktuálnych potrieb zdravotníkov a vojakov.

Zobraziť celú aktualitu

Vojna ešte neskončila, vojaci v zákopoch potrebujú zdravotnícky materiál

Nie, ešte to neskončilo. Aj keď už toho máme dosť a sme unavení z počúvania správ o vojne. Lenže ľudia zomierajú. Denne. Náš život ide ďalej. Sme v bezpečí a máme mier. Čo myslíte, na čo teraz myslia? Chlapci a dievčatá v zákopoch. Skúsme sa zamyslieť. Byť tam, na ich mieste. Blízko smrti. Za zvukov letiacich projektilov a výbuchov rakiet. Nekonečné čakanie na možnú smrť. Sú tam, lebo chránia životy iných a my sa môžme aspoň z časti postarať o tie ich. 

Pomôžme obyčajným ľuďom z ktorých vojna spravila hrdinov

Pomoc bude adresovaná dobrovoľníckej skupine Rebel Volunteers z Mykolaiva, ktorá pomáha zásobovať vojakov v okolí. Nepomáhajú len armáde, ale aj záchranným zložkám, zdravotníkom, lekárom, dokonca aj miestnej zoo a ochrancom zvierat.

Mykolaiv – mesto hrdina. Prezident Ukrajiny udelil mestu takýto čestný titul na základe hrdinskeho odporu vojakov a obyvateľov, ktorí odrazili útok ruskej armády. Lenže vojna pokračuje. Frontova línia sa tiahne neďaleko od mesta. Pre obyvateľov mesta a okolia to znamená bomby, rakety, sirény.

Ak bude výzva úspešná, chcem ešte podporiť policajnú jednotku. Poprosili má o pomoc, keďže sa im nedostáva toľko pomoci, ako vojakom. Treba zabežpečiť apoň jednu nepriestrelnú vestu, aby si ju mohli medzi sebou striedať.

Za každý príspevok vopred ďakujem!

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zdravotnícky materiál do lekárničiek, skrtidlá, ktoré pomáhajú zastaviť krvácanie, hemostatické obväzy a gázy, maste a gély na popáleniny atď.

V prípade, že sa získa len malá čiastka, budú peniaze priamo poslané na účet organizácie Rebel Volunteers 

Do pozornosti dávam aj ich web stránky, kde môžete nájsť ich číslo účtu, ak ich chcete podporiť priamo.

https://rebelvol.com/donate

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Milan a som dobrovoľník z centra pre utečencov v Michalovciach a hraničného priechodu Ubľa. Nedokázal som nečinne sedieť doma a len tak pozerať noviny. Som tu od úplného začiatku a preto si dobre uvedomujem, že ak chceme, aby sa „toto všetko“ jedného dňa skončilo a ďalší ľudia nemuseli opúšťať svoje domovy, schovávať sa v podzemných úkrytoch alebo vyťahovať blízkych zo sutín je potrebné pomôcť práve tým v prvých línií – vojakom a zdravotníkom. 

Táto výzva je pokračovaním mojej predchádzajúcej výzvy na zabezpečenie materiálu pre vojakov na fronte.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

29. 9. 2022 8:05

Vyzbierane peniaze boli odoslané dobrovoľníkom v Mykolaive

Ďakujem všetkým darcom ktorí prispeli a zapojili sa do tejto kampane. Keďže sa nevyzbierala plná suma bolo lepšie poslať peniaze na učet skupiny Rebel Volunteers a tí už nakúpia veci podľa aktuálnych potrieb zdravotníkov a vojakov.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  26. 8. 2022 23:12
Veľkorysý darca
10 €  •  26. 8. 2022 11:43
Dobročiný Darca
25 €  •  24. 8. 2022 16:15
Štedrý darca
100 €  •  22. 8. 2022 8:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 8. 2022 0:20
Dobročiný Darca
10 €  •  21. 8. 2022 20:46
Dobročiný Darca
100 €  •  21. 8. 2022 9:08
Láskavý darca
150 €  •  15. 8. 2022 20:12
Milý darca
180 €  •  13. 8. 2022 12:22
Štedrý darca
25 €  •  12. 8. 2022 15:39
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  12. 8. 2022 10:10
Veľkorysý darca
50 €  •  11. 8. 2022 16:57
Milý darca
15 €  •  11. 8. 2022 12:10
Dobročiný Darca
50 €  •  11. 8. 2022 11:05
Dobrosrdečný darca
25 €  •  11. 8. 2022 9:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  10. 8. 2022 22:53
Milý darca
10 €  •  10. 8. 2022 9:21
Milý darca
5 €  •  9. 8. 2022 19:48

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň