Pomôžme spoločne Štiavnici – knihu Banská Štiavnica dostane každý darca

Získaných 0 € 733 €
3 800 €
11 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Občianské združenie Chráňme dedičstvo predkov
Dátum pridania
28. 4. 2023

Pomôžme mestu v núdzi

Prostredníctvom jedinečného charitatívneho knižného projektu svojím finančným príspevkom podporíte nielen dobrú vec, ale dostanete zaň na pamiatku odmenu – knihu o meste zo zaujímavým, nadčasovým obsahom krás a vzácnosti mesta UNESCO. Nebude v nej chýbať, ale ani udalosť viažúca sa aj k tragickému dňu 18. 03. 2023.

Čierny deň v novodobej histórii mesta Banskej Štiavnice sa udial 18. 03. 2023, kedy historické centrum zachvátil ničivý požiar. Strieborné mesto, ktoré je pýchou Slovenska s bohatou históriou a aktívnym cestovným ruchom potrebuje aj Vašu pomoc. Preto vznikla aj táto iniciatíva na podporu mesta Banská Štiavnica z ktorej výťažok prispeje na podporu požiarom zničenej Banskej Štiavnice.

Štiavnicu majú v krvi

Iniciátorkou a spoluautorkou projektu Banská Štiavnica Slovenský poklad je Mgr. Martina Bártová. S mestom je emočne spätá pripravila nápaditú koncepciu knihy, ktorá osloví tak obyvateľov mesta ako aj jej priaznivcov. Jej tvorivý rukopis je možno nájsť v niekoľkých čitateľský úspešných knihách o meste, ako „Štiavnica a Štiavničania“, „Banská Štiavnica mesto UNESCO“, „Tajchy panoramatické“, či „Štiavnica – mesto lásky“.

Garantom projektu je Banskoštiavnický rodák Vladimír Bárta, ktorý o Banskej Štiavnici

autorsky a spoluautorsky (so svojím synom) pripravili neuveriteľný počet až 26 rôznych publikácií.

Štiavnica v plameňoch

V sobotu 18. marca, okolo obeda, mi z Ružomberka telefonoval bývalý spolužiak:

„Zapni si rýchlo telku! Študentská krčma nám horí!“ Keď som ju zapol, nechcel som veriť tomu čo vidím. Bývalá študentská krčma Kozák, v dome Maríny, sa krčila pod obrovským čiernym oblakom. A nádherný Sitňajovský palác, stojaci nad Kozákom, mal namiesto unikátnej barokovej šindľovej strechy, strechu z červených, prudko blčiacich plameňov. Ohnivé jazyky začali olizovať aj Berggericht a iné domy. Podvedome som sa v spomienkach vrátil na obdobnú tragickú udalosť v roku 1954, keď počas silvestrovskej zábavy začala, na nič netušiacich tanečníkov, padať horiaca strecha Katolíckeho spolku. Pre nás, školákov to bola nenahraditeľná strata, lebo v zničenej budove bolo kino, v tom čase, jediný stánok kultúry a zábavy v našom meste.

Vladimír Bárta

Štiavnica je len jedna

Banská Štiavnica zaiste nemá páru, preto by sa mohla príznačne nazvať aj akýmsi pomyselným SLOVENSKÝM POKLADOM, tento prívlastok si autori prepožičali aj do názvu knihy. Už od nepamäti sa v štiavnickom podzemí dolujú drahé kovy, tým sa preslávila a nenadarmo sa jej dodnes hovorí aj Strieborná Štiavnica. Dnes mesto UNESCO láka turistov zo Slovenska i zo zahraničia na prehliadku kultúrno-historických a technických pamiatok a nevšedných prírodných krás.

Keď ľudia sú ľuďmi

Mesto však netvoria len pamiatky, ale aj ľudia. Ľudia, ktorí tu žijú, pracujú, študujú, oddychujú, tvoria, zabávajú sa.

Ľudia, ktorí sa vedia zomknúť a pomáhať keď treba. Bolo tomu tak aj 18. 03. 2023, kedy nemilosrdné plamene zachvátili vzácne pamiatky mesta. Ľudia prejavili svoju spolupatričnosť a ruka v ruke pomáhali pri vynášaní vzácnych výtvarných diel, rôznych muzeálnych exponátov a archívnych materiálov z horiacich budov. Áno, kniha bude aj o ľuďoch a vzdá zaslúžené uznanie aj ľuďom, ktorí milujú toto úžasné mesto.

Z OBSAHU DIELA:

– ÚVOD

– ČO ODVIAL ČAS

– TURISTICKÝ CIEĽ

– VYZNANIA MESTU

– STRIEBROM ZDOBENÉ

– ZO ŠKOLSKÝCH LAVÍC

– ČAROVNÁ ŠTIAVNICA

– V NAŠICH SPOMIENKACH

– STRECHY V OBLAKOCH

– MAĽOVANÉ OBJEKTÍVOM

– ZÁZRAČNÁ VODA

– ŠTIAVNIČANIA

– MESTO ZAĽÚBENÝCH

– 18. 03. 2023 ČIERNA SOBOTA

– ŠTIAVNICA IDE ĎALEJ

– GALÉRIA CTI

Na čo bude podpora určená?

Na prípravu charitatívneho knižného projektu Banská Štiavnica Slovenský poklad, jeho prípravu, grafické a technické spracovanie, tlač, poštovné a balné, odmena pre prvých 100 darcov, ktorí dostanú knihu ešte pred uvedením knihy na knižný trh. Finančné prostriedky získané nad rámec uvedenej ceny poskytneme, ako odmeny ďalším darcom, na dotlač publikácii, ak sa počet darcov zvýši. Postihnutým subjektom v meste Banská Štiavnica (Slovenské banské múzeum, Základná umelecká škola, Slovenský banský archív, OZ Eleuzína a ďalší), na pokrytie výdavkov spojených s ničivým požiarom. Podpora činnosti organizácií, ktoré v rámci mesta vykonávajú neziskovú verejnoprospešnú činnosť. Ďalšie verejnoprospešné aktivity Občianskeho združenia Chráňme dedičstvo predkov v rámci mesta Banská Štiavnica. Podpora činnosti verejnoprospešných aktivít osobitných združení, ktoré zabezpečovali záchranné akcie v onen osudný deň, ako Dobrovoľný hasičský zbor Banská Štiavnica, Slovenský Červený kríž územný spolok Banská Štiavnica.

Všetci neanonymní prispievatelia budú menovite uvedení v knihe na samostatnej strane GALÉRIA CTI.

Míľniky:

2.     5 700,-         150 darcov

3.     7 600,-         200 darcov

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
40 €  •  2. 6. 2023 11:58
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  2. 6. 2023 10:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
38 €  •  1. 6. 2023 18:57
Láskavý darca
40 €  •  1. 6. 2023 10:55
Milý darca
38 €  •  31. 5. 2023 12:29
Veľkorysý darca
15 €  •  29. 5. 2023 19:25
Veľkorysý darca
20 €  •  28. 5. 2023 19:21
Štedrý darca
38 €  •  28. 5. 2023 13:47
Alena
10 €  •  27. 5. 2023 20:52
Mám rada naše mesto♥️
Darca, ktorý je za každú dobrost
45 €  •  27. 5. 2023 17:18
Milý darca
10 €  •  27. 5. 2023 9:15
Milý darca
10 €  •  27. 5. 2023 9:08
Láskavý darca
75 €  •  27. 5. 2023 7:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  26. 5. 2023 22:33
Láskavý darca
38 €  •  26. 5. 2023 11:00
Milý darca
38 €  •  24. 5. 2023 20:27
Peter K.
50 €  •  24. 5. 2023 10:43
Dobrý deń. Rád pomôžem.
Veľkorysý darca
50 €  •  23. 5. 2023 8:06
Štedrý darca
38 €  •  16. 5. 2023 23:06
Veľkorysý darca
50 €  •  2. 5. 2023 17:35

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 38 € a viac

Kniha Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 185/200

Získate Knihu Banská Štiavnica Slovenský poklad

Odmena Zostáva 185/200

Poštovné a balné v cene

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno
Prispejte 68 € a viac

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno

Zostáva 49/50

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno

Zostáva 49/50
Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 71 € a viac

Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 199/200

Získate Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Jedna kniha pre Vás, druhá môže byť skvelý darček pre Vašich priateľov a blízkych.

Odmena Zostáva 199/200

Poštovné a balné v cene

Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 99 € a viac

Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 199/200

Získate Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Odmena Zostáva 199/200

Poštovné a balné v cene

Kniho balík
Prispejte 136 € a viac

Kniho balík

Zostáva 200/200

Získate Knihu Banská Štiavnica Slovenský poklad

a balík ďalších kníh o Banskej Štiavnici, od autora Vladimíra Bártu: Terra banensium, Banská Štiavnica Osobnosti na ktoré sa pamätáme, Tajchy, Mesto lásky, Banská Štiavnica v našich spomienkach 2

Odmena Zostáva 200/200

Poštovné a balné v cene

Krstný otec/krsná mama knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 400 € a viac

Krstný otec/krsná mama knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 3/3

Staňte sa krstným otcom/krstnou mamou knihy. Možnosť byť krstným otcom, alebo krstnou mamou knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad na jej uvedení do života, ktoré sa bude konať v Banskej Štiavnici. Získate aj podpísané tri výtlačky knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad.

Odmena Zostáva 3/3

Poštovné a balné v cene

Sponzor knihy Banská Štiavncia Slovenský poklad
Prispejte 800 € a viac

Sponzor knihy Banská Štiavncia Slovenský poklad

Zostáva 30/30

Sponzor knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad s podpismi autora. Buďte veľkorysým darcom a pomôžte mestu po ničivom požiari a vznikajúcemu knižnému projektu o Banskej Štiavnici. Zviditeľnite tak zaslúžene svoju činnosť, osobu, alebo firmu. Sponzor získa aj podpísaných päť výtlačkov knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad.

Odmena Zostáva 30/30

Poštovné a balné v cene

Ľubovolná suma
Prispejte 10 € a viac

Ľubovolná suma

Za podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť na charitatívny projekt a obnovu požiarom poškodených pamiatok v Banskej Štiavnici

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 38 € a viac

Kniha Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 185/200

Získate Knihu Banská Štiavnica Slovenský poklad

Odmena Zostáva 185/200

Poštovné a balné v cene

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno
Prispejte 68 € a viac

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno

Zostáva 49/50

Banská Štiavnica Slovenský poklad + Sitno milé Sitno

Zostáva 49/50
Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 71 € a viac

Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 199/200

Získate Dve knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Jedna kniha pre Vás, druhá môže byť skvelý darček pre Vašich priateľov a blízkych.

Odmena Zostáva 199/200

Poštovné a balné v cene

Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 99 € a viac

Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 199/200

Získate Tri knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Odmena Zostáva 199/200

Poštovné a balné v cene

Kniho balík
Prispejte 136 € a viac

Kniho balík

Zostáva 200/200

Získate Knihu Banská Štiavnica Slovenský poklad

a balík ďalších kníh o Banskej Štiavnici, od autora Vladimíra Bártu: Terra banensium, Banská Štiavnica Osobnosti na ktoré sa pamätáme, Tajchy, Mesto lásky, Banská Štiavnica v našich spomienkach 2

Odmena Zostáva 200/200

Poštovné a balné v cene

Krstný otec/krsná mama knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad
Prispejte 400 € a viac

Krstný otec/krsná mama knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad

Zostáva 3/3

Staňte sa krstným otcom/krstnou mamou knihy. Možnosť byť krstným otcom, alebo krstnou mamou knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad na jej uvedení do života, ktoré sa bude konať v Banskej Štiavnici. Získate aj podpísané tri výtlačky knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad.

Odmena Zostáva 3/3

Poštovné a balné v cene

Sponzor knihy Banská Štiavncia Slovenský poklad
Prispejte 800 € a viac

Sponzor knihy Banská Štiavncia Slovenský poklad

Zostáva 30/30

Sponzor knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad s podpismi autora. Buďte veľkorysým darcom a pomôžte mestu po ničivom požiari a vznikajúcemu knižnému projektu o Banskej Štiavnici. Zviditeľnite tak zaslúžene svoju činnosť, osobu, alebo firmu. Sponzor získa aj podpísaných päť výtlačkov knihy Banská Štiavnica Slovenský poklad.

Odmena Zostáva 30/30

Poštovné a balné v cene

Ľubovolná suma
Prispejte 10 € a viac

Ľubovolná suma

Za podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť na charitatívny projekt a obnovu požiarom poškodených pamiatok v Banskej Štiavnici