Rehoľná sestra v Bolívii je regionálnou predstavenou rádu, ktorý sa stará o ľudí v najväčšej väznici v krajine. Je v nej až cez 7 tis. uväznených osôb a táto väznica tvorí uzatvorené mesto, kde žijú aj mnohé deti do 6 rokov s ich matkami. Prevádzkujú tam škôlku, aby deti zažili aj starostlivosť a prijatie, keďže ich matky sa o ne nestarajú. (Prečítajte si článok, kde o nich píšeme viac: Deti z väznice Palmasola – Misie – Katolícke noviny (katolickenoviny.sk)) Predbežné kalkulácie na auto sú okolo 40 tis EUR. Z vlastných zdrojov sestry vedia uhradiť 12.000 a 28.000 im budeme poukazovať z našej organizácie. Všetko je financované výhradne od darcov.
Slovenský kňaz v Kirgizsku je zase odkázaný na používanie už veľmi starého auta, ktoré nie je bezpečné. Cesty sú tam zlé a potrieb na cestovanie za farníkmi, ktorí sú roztrúsení po veľkom území mnoho. Do Kirgizska si ho vyžiadal miestny biskup, keďže už dlhé roky pôsobil v podobnom regióne. (Viac informácií o katolíckej cirkvi v Kirgizsku a prostredí, kde kňaz pôsobí môžete nájsť tu: Catholic Church of Kyrgyzstan – Официальный сайт Римско-католической Церкви Кыргызстана) Otec Sebíň bude kupovať už jazdené auto a potrebuje naň 29.000. Taktiež táto suma má byť financovaná našou organizáciou.
Získanú sumu by sme použili ako príspevok na kúpu áut. Polovicu do Bolívie a polovicu do Kirgizska, aby sa obom misionárom pracovalo lepšie a mohli byť užitoční v mieste svojho pôsobiska.
Ak sa podarí získať viac, čiastka bude použitá na rovnaký účel, nakoľko cena za autá je omnoho vyššia.