Názov tejto výzvy je parafrázou staršej piesne od Stinga. Ako sám hovorí v nedávnom videu: nikdy si nemyslel, že táto pesnička bude opäť aktuálna. Vznikla za čias Studenej vojny a Sting spieva o nádeji, že aj Rusi majú radi svoje deti.
Dnes si 22 ukrajinských detí vo veku 3–6 rokov v škôlke v Prievidzi spieva Kolo, kolo mlynské. Alexander, Olesia, Mark, Kira, Karolina, Polina, Myhailo, Kyrylo, Sofia a ďalší… oni a ich rodiny museli utiecť pred vojnou.
Mesto Prievidza nedávno otvorilo pre tieto deti samostatnú triedu materskej školy, aj s ukrajinsky hovoriacimi učiteľkami. Asi nie je potrebné popisovať, v akej náročnej situácii sa nachádzajú rodiny týchto detí, vrátane existenciálnych problémov, strachu o svojich blízkych na Ukrajine či neistoty, kedy sa budú môcť vrátiť domov. Počúvať o tom, ako jedno z dievčatiek chce odložiť časť desiaty maminke, lebo nemajú čo jesť, je srdcervúce. Chceme tiež predísť tomu, aby niektoré deti museli prestať chodiť do škôlky, lebo si nebudú môcť dovoliť zaplatiť mesačné školné a stravné.
Zmapovali sme preto potreby všetkých rodín a pomáhame. Podarilo sa nám pripraviť adresné balíčky, ktorými sme pokryli časť potrieb – topánočky, bundičky ale napr. aj spodné prádlo. Niektoré deti potešili autíčka, nálepky, stavebnice či bábiky. V čase vytvorenia výzvy sú na ceste aj pyžamká. Ďalší dobrí ľudia pomohli s dovybavením triedy, napríklad aj švihadlami, loptami či hračkami do piesku.








