Pomôžme rodine získať novú strechu, ktorú jej vzala víchrica

Získaných 0 € 30 €
20 000 €
56 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Zakladateľ
Oľga Dudášiková
Dátum pridania
17. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Keď mi moja sestra v sobotu nad ránom zavolala, strhla som sa zo sna. Plakala do telefónu a ja som jej rozumela sotva pár slov. Počula som len „sú tu hasiči, strašne fúka a deti majú strach“.

Víchrica, ktorá sa prehnala Slovenskom 11. 3. 2023 im vážne poškodila strechu, zlomilo sa pár trámov, ktoré držali strechu, plech sa odtrhol z rôznych častí strechy. Na dvore boli porozfukované časti zo strechy. Hasiči  sa snažili zachrániť, čo sa dalo, aby ju úplne neodfúklo a aby dážď strechu úplne nezničil. Veľmi by som chcela sestre a jej rodine pomôcť, aby sa opäť mohli cítiť v bezpečí svojho domu. Teraz vždy keď trochu zafúka má v očiach strach, pretože strecha je len provizórne upevnená.

Komu pomôžeme?

Moja sestra Oľga je 40-ročná žena, ktorá sa aj napriek svojmu životnému osudu nevzdala. Pred pár rokmi jej diagnostikovali nevyliečiteľné ochorenie Ehlerov-danlosov syndróm, ktorý ju posadil na elektrický vozík, poškodil jej kĺby a svaly. Má problém už udržať niečo v rukách, má ich opuchnuté a ubolené. Je to pre mňa hrdinka, ktorá je aj napriek svojim obmedzeniam plnohodnotnou mamou.

S partnerom si za ušetrené peniaze a hypotéku kúpili starší rodinný domček, kde sa aj so svojimi dvoma synmi presťahovali. Bývajú tam len necelý rok. Lukáško má 1 rok a Ivko 14, aj jemu žiaľ toto genetické ochorenie diagnostikovali. Tomáš, Oľgin partner momentálne nemôže pracovať, stará sa o rodinu, keďže Oľga veľa toho urobiť sama nedokáže. Oľgin príjem je len invalidný dôchodok. Takže nová strecha je pre nich bez pomoci ostatných naozaj nedosiahnuteľná.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky získané peniaze pôjdu na novú strechu, ktorá je pre túto rodinu veľmi potrebná. Zabezpečí sa krycí materiál, drevené strešné trámy, izolačný a spojovací materiál, rôzne veľkosti klincov, šróbov a iných materiálov a tiež práca remeselníkov.

Za akúkoľvek pomoc pre moju sestru úprimne ďakujem.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
20 €  •  20. 3. 2023 8:21
Milý darca
10 €  •  17. 3. 2023 15:02

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Láskavý darca
20 €  •  20. 3. 2023 8:21
Milý darca
10 €  •  17. 3. 2023 15:02

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň