Výzva ukončená:

Pomôžme iba dvojročnému kocúrikovi Rajkovi vyliečiť sa

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
29 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme iba dvojročnému kocúrikovi Rajkovi vyliečiť sa

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
2. 9. 2022

Príbeh nášho kocúrika Rajka

Dobrý deň, 

Moje meno je Romana a veľmi by som chcela získať peniažky pre svojho kocúrika Riceballa (u nás Rajko)

Riceball je iba dvojročný kocúrik plemena Ragdoll. Pol roka bol u veterinára liečený na astmu. Často bol dýchavičný, mával záchvaty kašľu a to hlavne pri námahe, v stresových situáciách alebo len tak, zo spánku. Nasadili sme kortikosteroidy a inhalátor. 

Za posledný týždeň sme zaznamenali zhoršenie, na kontrole u veterinára sme sa dozvedeli že je to z horúčav alebo zo stresu. 

Zašlo to bohužial tak ďaleko, že sa Rajko začal dusiť, zmodral mu jazyk, mal kŕče. Nechcem si ani predstaviť čo by sa stalo, keby v tej chvíli nikto nebol doma. Okamžite bol prevezený na veterinu, kde sa liečil na astmu, dostal dávku kortikosteroidov a zostal na hospitalizácii v kyslíkovom boxe. Večer nám ho vrátili, vraj je v poriadku.

Nebol. 

Neprešlo ani 5 minút od príchodu domov a scenár sa opakoval. Vtedy sme ho už previezli na pohotovosť s nonstop prevádzkou. Okamžite mu urobili sono a zistili tekutinu v hrudníku. Dokopy z neho vytiahli skoro 500ml. 

Ako vieme Rajkovi pomôcť?

Rajko musel na pohotovosti zostať hospitalizovaný 2 dni, robili mu CT vyšetrenie, brali krv, ultrazvuk a bol pokus o cytológiu, bohužiaľ, výsledky boli skreslené kortikosteroidmi, ktoré dostal od svojho bežného veterinára. 

Z výsledkov CT je zjavné že v hrudníčku má zdurené uzliny, viacerí špecialisti sa zhodli na diagnóze Lymfóm.

Keďže prvé testy boli nespoľahlivé, budú sa musieť opakovať aby sa určil konkrétny typ rakoviny a stanovila sa podľa toho ďalšia liečba, pravdepodobne kombináciou operácie a chemoterapie. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniažky by boli primárne určené na splatenie úveru, ktorý sme si museli vziať aby sme pokryli spomínanú hospitalizáciu a testy (cca. 1 300 EUR). Bez toho totiž nebudeme mať nárok žiadať o ďalšie peniažky na zvyšok jeho liečby. Pomoc so zvyškom liečby by bola už len bonusom.

Ak by sa získalo viac ako Rajko potrebuje, peniažky navyše by sme chceli posunúť organizácii Fousky, z.s., ktorí pomáhajú zúboženým mačičkám, ktorým chýbajú milujúci majitelia, na pomoc s kúpou krmiva a hlavne na výdaje za veterinárnu starostlivosť pre ich zverencov. 

Keďže Riceball je len dvojročný kocúrik a jeho nízky vek a predbežná prognóza špecialistov naznačuje, že jeho liečba má význam, veríme, že mu dokážemezaistiť ešte veľa zdravých rokov aby sme ho mohli ďalej rozmaznávať, ale na to potrebujeme aj vašu pomoc.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň