Výzva ukončená:

Taisiya chce umením meniť ľudí a svet k lepšiemu – pomôžme jej naplniť sen o štúdiu na VŠMU

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
49 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Taisiya chce umením meniť ľudí a svet k lepšiemu – pomôžme jej naplniť sen o štúdiu na VŠMU

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
16. 8. 2022

Cesta za mojím snom študovať herectvo na Slovensku

Volám sa Taisiya a som Ukrajinka.Odmalička som žila divadlom. Už vo veku 4 rokov som na dvore organizovala svoje prvé divadelné predstavenia a zapájala do nich iné deti. Už vtedy som vedela, že môj život bude prepojený s herectvom. 

Od 14 rokov som sa zúčastňovala detského a mládežníckeho divadelného súboru, s ktorým sme cestovali na festivaly, kde som bola oceňovaná za najlepší ženský herecký výkon. Počas štúdia som sa začala učiť po slovensky, keďže som chcela prísť na slovenskú univerzitu, no moja mama nemala dosť peňazí, aby mi toto štúdium umožnila. 

Ale od tohto sna som sa odradiť nenechala, cítila som, že sa môže splniť. Po ukončení školy som začala pôsoviť v krajskom činohernom divadle, kam ma prijali už vo veku 17 rokov. Zároveň som začala študovať herectvo na Ukrajine.

Tento rok som bola kvôli vojne nútená opustiť svoju krajinu. Bolo to síce pre mňa ťažké, ale potrebné. Na Slovensku som dostala možnosť pokračovať na ceste za mojím snom – bola som prijatá na odbor herectvo na VŠMU v Bratislave.Chcem umením meniť ľudí a svet k lepšiemu! A na to potrebujem vzdelanie a schopnosti.

Aký je môj príbeh?

Vyrastala som iba s mamou, ktorá trpí srdečnou chorobou a od budúceho roka ide do dôchodku (porodila ma v neskorom veku). Z týchto dôvodov mi vôbec nemôže finančne pomáhať, keďže ona sama potrebuje pomoc. Otca som nikdy nepoznala. 

Na sociálne štipendium nárok nemám, pretože nemám slovenské občianstvo. Samozrejme, budem sa snažiť pracovať mimo hodín strávených v škole, ale teraz (na začiatku tejto cesty) naozaj potrebujem pomoc. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Financie, ktoré sa vyzbierajú využijem na:

– Ubytovanie (prenájom izby 3 000€ za rok)

– Potraviny, drogériu, lieky pre mamu, cestovanie, internet, mesačné poplatky.

Vopred SRDEČNE ĎAKUJEM za každú pomoc! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň