Projekt ukončený:

Pomôž pri budovaní Írskeho Dvora

Získaných 0 € 0 €
3 000 €
 -
0 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
89 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Pomôž pri budovaní Írskeho Dvora

Zakladateľ
Petra Mokrá
Dátum pridania
26. 9. 2022

Pomôžte mi založiť jazdecký areál, ktorý sa priblíži úrovni zahraničných stajní

Na začiatku bol 6 mesačný žrebček, ktorý ochorel a výsledok je celoživotná diagnóza. Potom postupne pribudla jeho partnerka a jej krásny žrebček. Ich majiteľka – Ja, sa preto rozhodla založiť jazdecký areál, ktorý sa priblíži úrovni zahraničných stájni a dopraje koňom a ich majiteľom pokojné prostredie na správny psychický a fyzický rozvoj. Okrem toho náš areál bude ponúkať nielen kvalitné služby v ustajnení koní, ale taktiež výcvik koní do záprahového športu, služby spojené so záprahom a služby pre verejnosť (vozenie detí, výučba jazdenia,…) a ako čerešnička na torte v budúcnosti plánujeme ako jedna z mála stájni aj držbu plemenných žrebcov a chovných kobýl. 

Aby všetko do seba zapadalo náš areál sa bude nachádzať v malebnej dedinke Čuklasovce okres Bánovce nad Bebravou (45 minút od mesta Prievidza, 20 minút od mesta Trenčín a 15 minút od Bánoviec)

Vďaka Vašej podpore budeme môcť ponúkať: denné tábory pre deti a mládež, vzdelávacie semináre o koňoch, hipoterapiu, ktorá pomáha pri liečbe deťom i dospelým, jazdecké lekcie, ktoré naučia nielen Vaše deti zodpovednosti, ale taktiež správnu starostlivosť o kone, základy jazdenia i záprahu. 

A preto veríme,že s Vašou pomocou to dokážeme a v roku 2023 budeme môcť spoločne otvoriť bránu do našej KRAJINY. 

Kto sme?

Sme budúca chovná stajňa, ale  predovšetkým majitelia, nadšenci a chovatelia koní plemena Írsky Cob. 

Petra je zakladateľka klubu Írskych cobov Slovenská republika (od roku 2018), chovateľka Írskych cobov (od roku 2017), organizovala 4. ročníky medzinárodných výstav Írskych Cobov. Mimo chov koní je aj chovateľkou psov (od roku 2017), držiteľkou certifikátu Dornovej metódy (od roku 2020). Od roku 2022 sa venuje zapriahaniu koní pod vedením Vladimíra Štursu (veľmi úspešného trénera, vozataja a autora knihy Průvodce spřežením). 

Soňa je pomocníčka nadovšetko, majiteľka jednej z našich kobýl.  Opraviť, postaviť, zrenovovať – ona nepozná slovo NEDÁ SA, NEVIEM, NEJDE TO. 

Na čo získané peniaze použijme?

Máme plány, máme sny, máme grafické práce – avšak nedostatok financií akokoľvek pohnúť náš sen vpred. Preto získané finančné dary využijeme na rekonštrukciu stajni,  výstavbu bezpečných boxov pre kone, pretože každý šampión sa musí cítiť komfortne a bezpečne, vybudovanie jazdeckej haly, aby sme mohli vyčariť úsmev 12 mesiacov v roku, nákup sena, takého dobrého horského aby bolo konské bruško spokojné a štiepky – na podstielanie ich boxov. Štiepka zaručuje neprašnosť a preto bude bývanie v boxe vhodné aj pre koníky, ktoré trápia dýchacie problémy. Ak nám niečo zvýši peniažky pôjdu na budovanie lepších výbehov a oddychovej zóny pre Vás – našich klientov a podporovateľov – kávička, koláčik, pekné prostredie, kde zrelaxuje telo i myseľ. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu