Pomôžme Marcuskovi absolvovať potrebné rehabilitácie

Získaných 0 € 115 €
3 000 €
13 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
12. 1. 2024

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Marcus a mám  10 mesiacov, mojim cieľom je chodiť a plnohodnotne  žiť, verím že  keď budem cvičiť tak sa mi to podarí aj vďaka vám. 

Komu pomôžeme?

Môj príbeh začal  v marci 2023, kedy som sa predčasne narodil maminke o 3 týždne skôr, maminka sa dozvedela na ultrazvuku že  moje mozgové komory sa zväčšili a pravdepodobne trpím diagnózou hydrocefalus, v deň keď som sa narodil sa maminka aj celá rodina modlili, aby som bol v poriadku a narodil sa živý.

Prvé  2 týždne v nemocnici som strávil v inkubátore, kde ma chodila každú chvíľu pozorovať maminka a dodávala mi silu bojovať. Na 3. deň od narodenia som podstúpil operáciu, kde mi do hlávky umiestnili  rezervoár na odtekanie  mozgového  likvoru, aby sa mi uvoľnil tlak z hlavy a aby sa moje mozgové komory nezväčšovali. Potom nás spolu s maminkou čakali  2 mesiace v nemocnici, kde som som musel čakať kým  mi zmizne  krvná zrazenina z mozgu, aby mohli  umiestniť VP shunt. Nikto nevedel povedať ako na tom budem motoricky, všetko vraj ukáže čas.

Po 2 mesiacoch kedy mi operovali VP shunt som mohol ísť konečne domov za otcom a starším  bračekom, všetci sa na mňa veľmi tešili. Každý mesiac sme chodili aj stále chodíme na kontroly do BB, navštevujeme  očného, neurológa, neurochirurga, okrem toho navštevujem  fyzioteraputa  vo Zvolene kam  chodíme s maminou cvičiť  Vojtovu metódu. Verím, že  dokážem časom chodiť, behať a žiť plnohodnotný život, preto musím veľa cvičiť a navštevovať aj rehabilitačné pobyty, ktoré sú drahšie a preto vás žiadam o pomoc, verím, že sa nájdu ľudia, ktorí mi budú chcieť splniť moje sny a ktorí mi pomôžu na mojej ceste. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze použijem na výdavky spojené s rehabilitačnou  liečbou, rád by som navštívil rehabilitačné centrum v Piešťanoch, kde je všetka starostlivosť hradená pacientom a 2 týždne rehabilitácie  vychádzajú 2600 EUR. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  26. 2. 2024 22:57
Štedrý darca
10 €  •  6. 2. 2024 11:45
Dobročiný Darca
20 €  •  4. 2. 2024 0:09
Štedrý darca
35 €  •  2. 2. 2024 21:27
Štedrý darca
10 €  •  29. 1. 2024 10:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  21. 1. 2024 22:07

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
10 €  •  26. 2. 2024 22:57
Štedrý darca
10 €  •  6. 2. 2024 11:45
Dobročiný Darca
20 €  •  4. 2. 2024 0:09
Štedrý darca
35 €  •  2. 2. 2024 21:27
Štedrý darca
10 €  •  29. 1. 2024 10:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  21. 1. 2024 22:07

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň