Výzva ukončená:

Pomoc pre všetkých ľudí v núdzi, bez rozdielov

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
30 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
29. 7. 2022

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň,

sme občianske združenie SISI, ktoré začalo pomáhať najskôr vďaka zdravotníkom na Covid oddelení v Prešovskej nemocnici. Našou prvou aktivitou bola príprava prekvapenia pre ťažko pracujúcich zdravotníkov 6.decembra – na Mikuláša. Následne sme sa dozvedeli, že im chýbajú základne veci ako infúzne stojany či príručne stolíky pre pacientov, a preto sme vyhlásili zbierku a zakúpili im potrebné predmety. Ďalšiu iniciatívu sme začali vykonávať, keď prišla nečakaná vojna a naša pomoc smerovala ľuďom na Ukrajinu a pre odídencov z Ukrajiny.

Naša pomoc smeruje všeobecne ľuďom, ktorí ju potrebujú, bez rozdielu na to, z akej krajiny sú.

Komu pomôžeme?

Naša pomoc bude smerovať ľuďom v núdzi, a to konkrétne: 

– pomoc smerujúca ľuďom žijúcim priamo na Ukrajine,

– pomoc odídencom z Ukrajiny, ktorí sa momentálne nachádzajú na Slovensku,

– pomoc pre ľudí v hmotnej núdzi žijúcim na Slovensku, 

– každá ďalšia dodatočná pomoc bude poskytnutá podľa stanov občianskeho združenia SISI

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky vyzbierané peniaze budú použité podľa potreby a v súlade  so stanovami občianskeho združenia SISI: 

– humanitárna pomoc /nákup potravín, drogérie, a iné.  /

– podpora charitatívnych činnosti

– pomoc seniorom a znevýhodneným osobám

– organizovanie a sprostredkovanie dobrovoľníckej činnosti

– organizovanie spoločenských podujatí a táborov pre deti a mládež a organizovanie umeleckých a športových činnosti za účelom sociálnej integrácie pre ľudí zo znevýhodneného prostredia

– naše finančné prostriedky sa budeme snažiť čo najefektívnejšie využívať podľa stanov aby sme zabezpečili chod občianskeho združenia /odmena pre dobrovoľníkov, šoférov, pohonné hmoty, a iné/ 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň