Pomôžme 5-ročným dvojičkám absolvovať terapeuticko-rehabilitačný pobyt

Získaných 0 € 206 €
2 500 €
28 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Zakladateľ
Adriana Košíková
Dátum pridania
4. 5. 2023

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, volám sa Adriana a som maminka dvojičiek, ktoré budú mať čoskoro v máji 5 rôčkov. Narodili sa predčasne a od narodenia majú obaja hendikep. Synček Adrianko má diagnostikovaný detský autizmus, retardáciu reči  a mentálny deficit. Stále nosí plienočky a nerozpráva .Nevie sa vyjadriť a preto často dostáva amoky .Má sklony k agresivite a samoubližovaniu. Často máva problémy so spánkom.

Dcérka má diagnostikovaný hydrocefalus po zakrvacaní do komôr. Ako mesačná ostala paretická na pravú stranu telíčka. Veľa sme cvičili, ale stále to nie je v poriadku.

V akej sme situácii?

Otec detí s nami nežije od ich 14-tich mesiacov, nakoľko nezvládol starostlivosť o choré detičky. Nepomáha, práve naopak – vytvára napätie a musím chodiť po súdoch kvôli výživnému. Chce ho znižovať, ale o detičky záujem nemá. Pritom všetky účinné a potrebné terapie, liečby a rehabilitácie stoja veľa peňazí. Bývame spoločne s rodičmi, ktorí mi pomáhajú ako sa im len dá. Ja som na predĺženej rodičovskej, kvôli zdravotnému stavu detí nemôžem pracovať.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Chcem pre svoje deti spraviť všetko, aby sa aj napriek svojim hendikepom posúvali vpred. Získané peniažky využijeme na terapeuticko-rehabilitačný pobyt počas júla vo Vyšných Ružbachoch pre autistov. Tento pobyt nás vyjde pre jedného dospelého a moje dvojičky v sume 2 400€.

Budeme Vám nesmierne vdační za každý dar. Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
50 €  •  23. 5. 2023 6:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 5. 2023 14:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  15. 5. 2023 23:57
Láskavý darca
25 €  •  8. 5. 2023 19:30
Milý darca
1 €  •  7. 5. 2023 16:40
Dobročiný Darca
10 €  •  6. 5. 2023 9:59
Štedrý darca
100 €  •  5. 5. 2023 15:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
50 €  •  23. 5. 2023 6:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 5. 2023 14:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  15. 5. 2023 23:57
Láskavý darca
25 €  •  8. 5. 2023 19:30
Milý darca
1 €  •  7. 5. 2023 16:40
Dobročiný Darca
10 €  •  6. 5. 2023 9:59
Štedrý darca
100 €  •  5. 5. 2023 15:13

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň