Výzva ukončená:

Zachráň dušu, ktorá sama nemôže o pomoc požiadať

Získaných 0 € 210 €
od 7 darcov
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
30 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Zachráň dušu, ktorá sama nemôže o pomoc požiadať

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Miroslava Parizkova
Dátum pridania
7. 10. 2022

Život v ohrození

Volám sa Mirka a mám 32 rokov. Som Slovenka so slabosťou pre zvieratká, ktorá sa venuje záchrane najmä pouličných mačičiek v Katare. Situácia pouličných zvierat, ktoré trpia zranením, hladom, smädom a vysokými teplotami, pred ktorými sa nemajú kam schovať, mi trhá srdce. Kŕmim kolónie mačiek, ktoré sa každým dňom rozrastajú. Ak nájdem mačiatko bez maminky alebo zranené stvorenie, srdce a svedomie mi nedovolí neposkytnúť pomoc.

Komu pomôžeme?

Mačičkám z ulice, ktoré sú zranené a potrebujú nevyhnutnú pomoc, inak by umreli.

Zachraňujem mačičky zranené, bez maminky alebo v zlej zdravotnej situácii, ktoré by bez mojej pomoci a veterinárnej starostlivosti neprežili. Všetko platím z vlastného vrecka a úspory som minula. Trhá mi srdce, že kvôli financiám nemôžem pomôcť viacerým mačičkám. Motivuje ma to, že každý zachránený zvierací život je odmenou za ťažkú a nákladnú prácu. Tá vďačnosť v očiach vyliečenej a zachránenej mačičky, ktorá sa z ťažkých podmienok dostala do bezpečia a môže mať krásny a hlavne bezpečný život, je odmena sama o sebe. Nepotrebujem pochvalu, nepotrebujem ,,potľapkanie" po chrbáte, ale tá vďaka, ktorú vidím v očiach zvierat, je niečo čo mi dodáva motiváciu pokračovať ďalej v tom čo robím.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Veterinárna starostlivosť v Katare je veľmi drahá. Len za otvorenie dverí veterinárnej kliniky (konzultácia u doktora) je zaúčtovaných 50 eur. Ak sa podáva vakcína, odčervovacia tabletka, ďalších 75 eur. Zranená mačička, ktorá potrebuje ošetriť a vyčistiť rany? Prípadne operáciu, kastráciu a hospitalizáciu? Ceny šplhajú aj do výšky tisícok eur.

Keď ochorel môj kocúr, týždenná hospitalizácia s antibiotikami a krvnými testami ma vyšla na 3500 eur. Keď mala moja mačička problémy s fungusom, zápal uší, antibiotické kvapky, špeciálne kúpele a čistenie, 6 týždňová starostlivosť ma vyšla na skoro 5000 eur. Každá pouličná, zachránená mačička, ktorá je zranená a potrebuje doktora, ma vychádza minimálne na 350 až 500 eur. A takto som zachránila za posledných 7 rokov cez 20 mačiek. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
50 €  •  4. 11. 2022 9:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  31. 10. 2022 8:00
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 10. 2022 12:39
Štedrý darca
25 €  •  18. 10. 2022 19:10
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  17. 10. 2022 7:03
Dobrosrdečný darca
25 €  •  12. 10. 2022 20:27
Štedrý darca
25 €  •  8. 10. 2022 7:40

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň