Výzva ukončená:

Pomoc mladej mamičke Jarke v bdelej kóme

Získaných 0 € 0 €
20 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
71 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomoc mladej mamičke Jarke v bdelej kóme

Získaných 0 € 0 €
20 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
28. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Som mamou Jarky. Dnes mám 67, Jarka 33. Jarka je v bdelej kóme od 12.februára t.r.

Jarka má dve detičky, Dianka má 15 Tobiasko iba 4.

Veľmi potrebujú mamičku.

Ale v nemocnici sa vyjadrujú ..... ja to nechcem tu ani písať. Verím, že sa jej dá pomôcť. Už viem, že u nás nie. Kde som sa obrátila na zariadenie, všade strašné problémy.  Veď má len 33. Napísala  som do Krakova, posúdili jej zdravotný stav a ja verím, že pomôžu. Liečba však trvá aj dlhšie ako rok. Sú to len veľmi pomalé krôčiky, ale môže pacient, s ktorým  sa pracuje,napredovať.

Jediná záchrana, ktorá sa teraz naskytla.

Komu pomôžeme?

Jarka, 33-ročná mamička dvoch detí, 15-ročnej Dianky a 4-ročného Tobiaska, leží v nemocnici od 12.februára s poruchou mozgu. Veľmi by som potrebovala finančnú podporu na jej špecializované terapie, ktoré sa nedajú uskutočniť na Slovensku.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Liečenie v zariadeni v Krakove s trojmesačnou základnou liečbou stojí cca 17 000,-Eur,  ďalej v hyperbarickej komore v opakovaných sériách. Pobyt v zariadeniach  pre ťažko chorých pacientov v lokalite trvalého bydliska. Pri najmenšom zlepšení jej stavu, vezmeme si Jarku do našej domácnosti a budeme absolvovať ďalšie rehabilitácie, ktoré si tu nedovolím sama odhadnúť, aké by to boli. Našou túžbou je mať ju doma pri deťoch, o ktoré sa teraz starám ja sama. Jarka je krásna v tvári, nemôžem uveriť, že jej pekné oči len hľadia a ústami nemôže povedať, o čom premýšľa.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň